Jump to content
IGNORED

Kuhinje, incorporated


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ljudi ovo nije projekat, nego nesto sto sam nakrcao za 15 minuta :)jos uvek su razne opcije u igri.i sto zezate Gazzu, napisao je neke stvari o kojima mogu samo da sanjam , a druge su sasvim realne.a ono sto sam naucio iz price Gazze, Modesta i kompanije jeste:1) perilica sudova je iz raja izasla2) da, u pravu sam, bez plamena nema kuvanja3) ne ringlu ispod prozora, na pamet mi nije palo kolika ce to muka biti sa mascu koja se hvata na staklo i PVC4) podici visinu elemenata na, zasto ne, i preko 100cm...i tako dalje...Kakve su vase kujne?

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    22

  • Аврам Гојић

    21

  • Isis

    15

  • msmodesty

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

au, zamisli tek one u crnoj / grafitnoj boji kakve su. na beloj se bar vidi kad je strokava. kazem ja lepo, a oni meni preterujes. to sto sam ja paranoicna, ne znaci da me niko ne prati :lol: pa sta si radio? koliko su ta sredstva za ciscenje?
blanco ima neke 2 tekucine, komplet kosta 25 jura otprilike i traje par meseci opsesivnog koriscenja. i ima alternativnih verzija, sirce, limun, razne stvari za nagrizanje tog kamenca koji se hvata. a ni tamne nisu bolje, i na njima se vidi kako se menja boja iz te grafitne u recimo neku braonkastu, jos gore. s tim sto se ne radi o tome da to ne moze da se skine - mada nikada vise nece izgledati kao nova, nego sto je to smaracka stvar, ima te razne neke krivine i coskove kojima ne mozes ni da pridjes, i sto je prosto to posao kojim niko normalan nece da se bavi. sa druge strane mnogo su sexy, s tim sto ima i bolje, habitat prodaje bele porculanske sa glazurom, verujem da se to moze ostetiti ali ako nista drugo prljavstina ne probija taj povrsinski sloj i ostaju takve.deva: od navedenih stvari realno su preskupe samo te sitnice oko kuhinskog okova tipa amortizeri, samozatvarajuce fioke i slicno - ako hoces da kupis ozbiljan kvalitet koji nece da se raspadne posle 2 godine. ostalo je sve u domenu realnog i nikakav poseban izazov za majstore. pomenuta sporet ploca 3+2 kosta recimo 5000 din vise od obicne. pomenuta gornja ploca od inoxa kosta recimo kao 2 kvalitetne sudopere od inoxa, uzme se debela daska (recimo petica) od nekog prostog i jeftinog materijala tipa malo bolje iverice i ona se sa svih strana sem donje oblozi tankim inox limom, a sa leve ili desne strane se zavari i potom fino izbrusi da se ne vidi spoj deo sa sudoperom. po tome mozes posle da tranziras i mrtvog slona, cisti se za 5 sekundi. samo treba naci majstore a vecina ih je oko beograda tipa pazove, indjije itd. kuhinja je zivotna investicija, mislim da vredi srokati 200-300E vise u startu i posle uzivati u njoj. mogu da uslikam moju kasnije ali ona moze samo da bude egzemplar kako nabiti elemenata i opreme za 20m2 u 3.6m2, nazalost previse komprimisa na delu, sada bih neke stvari drugacije.... Edited by gazza1
Link to comment
na koji habitat mislis, engleski?
trebalo bi da je to isti. smucao sam se po nemackim.ta habitatova lici na ovo - s tim sto oni stavljaju solid wood a ne ovaj granit oko nje pa izgleda jos bolje 1218200862022.jpggornja ploca od inoxa o kojoj pricam je ovo:Kitchen-sink-taps-4.jpg
Link to comment
od navedenih stvari realno su preskupe samo te sitnice oko kuhinskog okova tipa amortizeri, samozatvarajuce fioke i slicno
Apsolutno. Kad sam radio elemente u ord (a realno, nema razlike između njih i kuhinjskih), na nekom visećem sam stavio aluminijum-staklo vrata sa amortizerima, samo ona su me koštala više nego dva "obična" viseća elementa.
Link to comment

ne mogu da nadjem na netu tu whirlpoolovu koju sam pominjao - ta je fensi staklokeramickaali principijelno mislim da su isti elementi kao na ovoj12297010654123-akt759.jpgkad pomenuh staklokeramiku, ove od inoxa su ruznije ali kudikamo prakticnije, te staklene ce izgledati zauvek skrbavo posle 3 kriticna kuvanja, danas bi pre uzeo ovu gore na slici

Link to comment

kakva mi je kuhinja! gde me nadje (i to bas kod kuce a kuhinja mi cista :D) nije sto je moja ali meni je savrsena sto i nije bilo tako tesko napraviti, posto je predhodni vlasnik postavio najgluplju mogucu kuhinju koju sam videla u zivotu.kuhinja je relativno mala a problem je veliki posto je u podkrovlju pa je realno, prostor koji moze da se koristi malecki:

100_1405.jpg

mi smo zapravo ostavili arhitektu da sve sam smisli. moj jedini zahtev je bio da aspirator bude jak i ugradjen, da ne bude kao izvrnuti levak na cijim ce se stranama skupljati masnoca i prasina

100_1407.jpg

prostor ispod niskog krova je odlican za djubre, nezaobilazne cegere bez kojih ne mozes vise u kupovinu i kuceci cosak

100_1408.jpg

imamo srecu da je opet predhodni vlasnik pokupio i deo tavana koji je trebalo da bude zatvoren, tako da za razliku od svih kuhinja ovde imamo shpaj(i)z :ss1:

100_1409.jpg

Link to comment
@msmodesty: koji je to materijal na radnoj povrsini, slabo vidim na fotki?
ne znam kako se zove ali nije nista prirodno - hocu reci neki super polimer koji trpi prilicno visoke temperature i ne mozesh ga izgrebati nikako. arhitekta je skoro insistirao na tom materijalu posto se pokazao kao izuzetno dobar. radna povrsina se za relativno malo para moze lako promeniti akos e bas i oshteti.lepo se vidi ovde

DSC01525.jpg

kuhinja je ugradjena pre 5 godina i to za dan i po.visoka je (samo) 93cm - nije moglo vise zbog prozora

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...