Jump to content
IGNORED

Kuhinje, incorporated


Аврам Гојић

Recommended Posts

uh, ja živim za trenutak kad ću da je izbacim odatle!
ja najvise volim kada postoji poseban veseraj ili, za stanove, orman/nisa u zidu u hodniku za ves masinu (i ev. susilicu). ako nema to, onda bolje u kuhinji. najmrzim kada i onako malo kupatilo zatrpano ves masinama, bojlercinama i sl. kupatilo volim da mi je zen spa. inace nikad nisam videla u srbiji masinu za ves u kuhinji, nisam ni znala da to ima i kod nas!
Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    22

  • Аврам Гојић

    21

  • Isis

    15

  • msmodesty

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa, taj uredjaj nema samo rashladjivacku nego i religioznu ulogu (oltar) tako da na njemu ima svasta cemu nije mesto u normalnim kujnama. turska zastava, razglednice, suveniri s putovanja, i tako.

Link to comment
pa, taj uredjaj nema samo rashladjivacku nego i religioznu ulogu (oltar) tako da na njemu ima svasta cemu nije mesto u normalnim kujnama. turska zastava, razglednice, suveniri s putovanja, i tako.
:lol:iako vrlo podrzavam tursu zastavu, ja bih ti nenametljivo sugerisao da stavis i jednu srbsku pored, cisto da nerviras partizane koji ti dolaze u hram
Link to comment
pa, taj uredjaj nema samo rashladjivacku nego i religioznu ulogu (oltar) tako da na njemu ima svasta cemu nije mesto u normalnim kujnama. turska zastava, razglednice, suveniri s putovanja, i tako.
pa i kod mene, suveniri, parametri, rachuni, fotografije, kanonizovani recepti, svashta neshto.
Link to comment
ja najvise volim kada postoji poseban veseraj ili, za stanove, orman/nisa u zidu u hodniku za ves masinu (i ev. susilicu). ako nema to, onda bolje u kuhinji. najmrzim kada i onako malo kupatilo zatrpano ves masinama, bojlercinama i sl. kupatilo volim da mi je zen spa. inace nikad nisam videla u srbiji masinu za ves u kuhinji, nisam ni znala da to ima i kod nas!
eh, kamo sreće da imam luksuz specijalne odaje samo za vešeraj :)ona mi je u kuhinji jer je kupatilo premalo da bi se ona ubudžila a pored kupatila je neka ostava koja je po površini veća od tog kupatila pa ti vidi genijalnost arhitekte (inače je stan trosoban i sasvim veliki, nemam pojma što su škrtarili na kupatilu!)planiram da širim kupatilo pa da mašinu izbacim tamo, sad mi u kuhinji zauzima mesto mašini za sudove koju nemam gde da stavim pa je ni nemam :( Edited by Valkyrie
Link to comment
djizs kakav frizider preopterecen informacijama, kod druga gazze. ja uvek mislim da je previshe papira, a sad vidim da moze ^_^
pa, taj uredjaj nema samo rashladjivacku nego i religioznu ulogu (oltar) tako da na njemu ima svasta cemu nije mesto u normalnim kujnama. turska zastava, razglednice, suveniri s putovanja, i tako.
ali skroz se slazem, frizider ima nevidjen znacaj u ocuvanju nukleusa mikrozajednice i predstavlja svojevrsnu socijalnu raskrsnicu bez koje bi mnoge familije usled alijenacije koju donosi kapitalizam i tranzicija, ostale uskracene za informacije od bitnog znacaja;PASTETA VAM JE U FRIZIDERU, KUPITE HLEB, TATA JE NA PUTU (ZNACI KOD ONE KURVETINE), NE ZOVITE ME NA POSAO AKO SE SVADJATE, LJUBI VAS MAMAMAMA, SPAVACU KOD DECKA, TREBA MI 12.000 ZA EKSKURZIJU i 30.000 ZA ABORTUSOTISO SAM NA TEKMU, AKO ME NEMA DO SUTRA, NEK PROSETA NEKO S LICNOM KARTOM DO 29-OGP.S riknulo kazance u wc,nema lavora nigde, a zurim, pazljivo dizite dasku :-)
Link to comment
  • 7 years later...

Hajde da malo vratimo topic u život. Interesuju me malo drugačiji, rustične kuhinje, retro stil kao takav. Nije potrebno da bude neka megalomanska jer ni trpezarija nije takva. Svedeno, funkcionalno, ali estetski na određenom nivou. Većina stvari koje se nude su prilično sterilne, i tipizirane. Kakva je ponuda kada je u pitanju nešto drugačije? Da li uopšte postoji klasična prodaja ili je potrebno, neminovno, raditi po porudžbini?

 

Primeri onoga u kom pravcu bih išao;

 

fixEous.jpg

 

W8zpzqg.jpg

 

WkjMlnf.jpg

 

ePWirXW.jpg

 

lsOaolW.jpg

 

8e72db65bac5926682148fca0ca2b0ac.jpg

Link to comment

Ovo je sve "stilizovano" da bude "rustično"....

Nadam se da ti tražiš kuhinju koja je rustična po korišćenju a ne ovo fensi insta...

Mislim tehnika je napredovala, i sad može sve "da izgleda"...

Možeš da nađeš i gotovo sve, ali sad uglavnom svi nešto naručuju po meri...

Meni su neki prijatelji pre jedno godinu i nešto pravili, budžet nije bi striktan, mislim da su na kraju završili kod nekih u savskoj ili kako se već zove ulica gde je palata pravde...

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Da - i da je rustično po korišćenju, ali i da ima taj šmek usput. Naravno da su slike upicanjene, ali ostavih ih da bi se videlo šta me interesuje, i da li to uopšte postoji ovde...

Link to comment

eo imas u ikei kujnu taman za napraviti to rusticno. uzmes delove koje zelis, nadjes majstora (mozes i sam ako ti se da) da omala u boju/boje koje zelis i resio problem. da sam tu, ja bih tako. 

 

keva je pre jedno tri godine resila da pravi kujnu il da crkne. i napravila al nije to to. mnogo kompromisa, mnogo potrosenog vremena, mnogo zajebavanja i trazenja a rezultat na kraju manjkav, uglavnom zato sto nemas dobar izbor nicega - ni elemenata ni ploca ni plocica ni vrata ni rucki... pri tom je zesci problem naci dobrog majstora. majstori su odavno otisli preko grane, ovo sto je ostalo sve priuceno. bar to je nase iskustvo. 

 

evo i slika i link ako te interesuje ta ikea o kojoj pricam. meni deluje kao nesto sto bi se moglo dobro uklopiti i prefarbati da izgleda rusticno i interesantno.

 

https://www.ikea.com/rs/sr/rooms/kitchen/gallery/opustajuca-atmosfera-prirode-u-tvojoj-kuhinji-pube6e81db0

 

Kuhinja s IKEA TORHAMN fiokama i vratima podnih i zidnih ormarića od pune jasenovine, crnim aspiratorom i plavim RÅGSKOG kolicima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...