Jump to content
IGNORED

Kuhinje, incorporated


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kad budem isao kuci postavicu slike. Moji kada su projektovali kucu bas su posebnu paznju posvetili kuhinji, jer je kevi to omiljena prostorija u kuci. Tako i ja imam nasledjenu deformaciju da kad kod nekog odem prvi put prvo snimim kuhinju.Inace, isti savet, sudopera ispod prozora, perilica obavezno, moze do sudopere, sto veca iskorisenost zidova po vertikali. Za raspored bih morao da znam sa cime raspolazes.

Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    22

  • Аврам Гојић

    21

  • Isis

    15

  • msmodesty

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

jos jedna bitna stvar sa kuhinjama je rasveta.sto vise svetla, sto bolje rasporedjenog. da dobro pokriva radnu povrsinu i sporet narocito. plafonsko jednostavno nije dovoljno. barem meni - a imam i poprilican prozor kroz koji ulazi dosta prirodne svetlosti.

Link to comment
jos jedna bitna stvar sa kuhinjama je rasveta.sto vise svetla, sto bolje rasporedjenog. da dobro pokriva radnu povrsinu i sporet narocito. plafonsko jednostavno nije dovoljno. barem meni - a imam i poprilican prozor kroz koji ulazi dosta prirodne svetlosti.
Mislio sam - plafonjerka, dve strateski rasporedjene zidne lampe i iznad radnih povrsina nekakve neonke prikacene za donji deo visecih elemenata.
Link to comment
kakva mi je kuhinja! gde me nadje (i to bas kod kuce a kuhinja mi cista :D)

100_1405.jpg

sori, modesti, ali čim sam videla ovu stolicu ovako nacentriranu zamislila sam te kako sediš, fiksiraš rernu i cupkaš nogom čekajući da kaže 'ping'. ^_^ ontopićčim malo sredim kuhinju kačim je. zgodna je za manje stanove, a i ako se nekome svidi, lako će nabaviti sve elemente jer je sve Ikeino. :DŠto se rasvete tiče- potvrđujem, jako je bitno: ja imam dve male neonke- jedna iznad sudopere i jedna integrisana sa aspiratorom odmah iznad šporeta i super su zgodne. od ostalog osvetljenja: opet Ikeine viseće zezalice razvučene preko cele kuhinje i dvoje staklenih vrata ka terasi za prirodno (koje nam ne radi od oktobra do aprila :D)
Link to comment

interesantna tema. js sam na zalost od '91 u iznajmljenim stanovima, tako da nemamo svoju kuhinju po ukusu, vec kako nam zapadne. trenutno je kuhinja najgluplje moguce geometrije - 10 x 2m, a sa ostavom i lodjom ispada 2 x 15. dok stignem od sporeta do ostave zaboravim zasto sam krenuo. posto je tema kuhinja, napisacu dve zanimljivosti vezano za kuhinje u rusiji i kini. u rusiji kad dodjes u goste ne ides u dnevnu sobu/trpezariju, vec se sedi u kuhinji (ili sto ruje kazu na kuhnje/на кухне). tamo je pod rukom meze i zamrzivac sa "oznojenom" vodkom, valjda zbog toga. mnogi rusi ne puse u sobama, u najboljem slucaju u kuhinji, a obicno na terasi. u kini u vecini kuhinja, pa cak i u stanovima za strance nema rerna. kada budem organizovao svoju kuhinju sigurno ce biti otvorena prema dnevnoj sobi sa barskim stolicama i pultom za dorucak + dobri zvucnici jer obozavam da pravim klopu uz cigare, alkohol i dobru muziku.

Link to comment
Mislio sam - plafonjerka, dve strateski rasporedjene zidne lampe i iznad radnih povrsina nekakve neonke prikacene za donji deo visecih elemenata.
pa to zvuci dobro, samo vidi neonke ne prave bas na oko najlepse svetlo, a i istinska boja hrane moze biti deformisana, da ne kazem kamuflirana.bane, pa gde kinezi drze rernu? imaju li je uopste?
Link to comment
Bane, care 1, pa to je i moj cilj. Kuhinja nece biti zatvorena sankom, nego ce izmedju kuhinje i dnevne sobe biti veliki trpezarijski astal da se za njime rakija i da se na njega prinosi hrana bez suvisnog setanja.@rernaU Kini rerna naprosto nije deo tradicije, nepotrebna je, zato sto je to stara i isposcena zemlja koja ne daje dovoljno goriva za dugu termicku obradu. Kinezi svoju hranu sitno seckaju i brzo peku kako bi potrosili sto manje goriva. Sada je verovatno drugacije, pa ce nastati i nove kulinarske tradicije. Edited by vasudeva418
Link to comment
pa to jeste, ali mi cudno da i u stanovima za strance nema rerne
da ne trollujem previse, ukratko, ovde cesto grade zgrade ne samo sa golim zidovima pa ti uredjuj kako hoces, vec urade tipski svima iste ormane, kupatilo, kuhinje, parket itdnema rerni, ali cesto ima sobica i kupatilo za kucne pomocnice u boljim zgradama :huh:
Link to comment
Bane, care 1, pa to je i moj cilj. Kuhinja nece biti zatvorena sankom, nego ce izmedju kuhinje i dnevne sobe biti veliki trpezarijski astal da se za njime rakija i da se na njega prinosi hrana bez suvisnog setanja.
kakvo crno setanje posle cetvrte vodke rakije.
Kako bese zovu te kucne pomocnice - ayi? Zgodno kad rade za strance, dve plate - jedna od stranaca, druga od DB-a :lol:
tacno - ayi. za DB si sigurno u pravu. da pre par godina stranci su mogli uzimati ayi samo preko drzavne agencije. sada vec nije tako. mada ova nasa je stare sorte (licensed to kill :D )
Link to comment
da pre par godina stranci su mogli uzimati ayi samo preko drzavne agencije. sada vec nije tako.
Ejj, nema vise staaaaare Kine..Kad je moja gospoja zivela u diplomatskom kvartu u Pekingu, bilo je dovoljno naglas u stanu, na srpskom, reci da ves masina ne radi kako valja, pa da se sutra odmah pojave majstori i poprave sta treba...
Link to comment
Ejj, nema vise staaaaare Kine..Kad je moja gospoja zivela u diplomatskom kvartu u Pekingu, bilo je dovoljno naglas u stanu, na srpskom, reci da ves masina ne radi kako valja, pa da se sutra odmah pojave majstori i poprave sta treba...
sto se tice slusanja u dipnaseljima, tu se nista nije promenilo. jedino sto sa novim tehnologijama dovoljno je da pomislis o problemu i sutra majstori kucaju na vrata. Be afraid, be very afraid :lol:
Link to comment
  • 2 months later...

dajte ljudi preporuke gde se u beogradu mogu naci dobre granitne ploce za kuhinje. cist granit ili ona 99% mesavina. gazza je sad, koliko bih rekla, na nekim bahanalijama po aziji i dobio je opravdan. vasu, ti si covek sto se kuci i nemoj da me izneveris sad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...