Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

16 minutes ago, pacey defender said:

Pišemo li negde o Kanadi?

 

Hoće li Trudo da zglajzne?

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47362657

 

 

Sumnjam, glavni protivnik (Andrew Scheer, lider Konzervativaca) ima harizmu kuvane noge a mislim da je previše u desno za većinu, dok je lider druge glavne opozicione stranke (Jagmeet Singh, levičarska NDP) problematičan po drugim osnovama a i tavori u anketama dosta nisko. Pritom za njega mislim da Kanada, koliko god bila liberalna, tolerantna, i otvorena, još uvek nije spremna da za premijera izabere lika sa turbanom. Takođe jedan neuspeli kandidat za lidera Konzervativaca (Maxime Bernier) se odcepio i napravio novu ekonomski još desniju stranku (ali po nekim drugim parametrima centralističkiju od Konzervativaca), sumnjam da će u parlament ući iko osim njega iz te partije, ali zbog izbornog sistema dovoljno je da u ključnim izbornim jedinicama štrpnu 5-10% i ti će poslanici otići Liberalima umesto Konzervativcima.

 

Liberali su poslednji put pali kada je bio mnoooogo ozbiljniji "sponsorship scandal", a i tada ne odmah, prvo su spali na manjinsku vladu, pa su onda Konzervativci dobili (tada je Haper postao premijer), ali opet samo manjinsku vladu.

 

Trudo je mudroTM odustao od promene izbornog sistema i ako je to obećavao u kampanji, i sada ga taj većinski izborni sistem štiti. Ako baš krene po zlu zbog ovoga, mislim da će u vr' glave biti Trudoova manjinska vlada.

Link to comment
11 hours ago, Redoran said:

Videćemo šta će pilot Brka da izjavi kada ga danas oslobode, cenim da nas tu čeka totalni spektakl.

 

D0lt--oWoAAEIxO.jpg

Link to comment
7 hours ago, pacey defender said:

Tenks. A neki pritisak unuar partije? Ovo je isuviše veliko, čini mi se. 

 

Ovo je tipični liberalni skandal. BIlo ih je ranije. Ovo je mnogo manje od onoga što ih je šutnulo s vlasti prošli put (sponsorship scandal). Tada su prebacivali pare iz državne u partijsku kasu. I jedva zglajznuli zbog toga.

 

Pritiska unutar partije neće biti dok Trudo ne izgubi izbore. Treba imati u vidu da je Trudo vratio Liberale iz mrtvih, na pretprošlim izborima su izgledali kao da su klinički mrtvi i ostvarili su najgori rezultat u svojoj istoriji. I tokom prošle kampanje nisu bili favoriti, krenuli su da rastu pri kraju, ali je njihova ubedljiva pobeda i većinska vlada bila iznenađenje. Liberali su tokom 20. veka 69 godina bili na vlasti - oni jednom kad zasednu, teško silaze.

Link to comment
17 hours ago, Redoran said:

Ja mislio pukiša pilotirao Bisona kad ono JS-37 Viggen  :ohmy:

 

Pa i jeste pilotirao Bizona, ovaj Vigen je slobodni dojam umetnika rekao bih

Link to comment
On 1.3.2019. at 15:49, pacey defender said:

Tenks. A neki pritisak unuar partije? Ovo je isuviše veliko, čini mi se. 

 

Ovo je dobar tekst na ovu temu ako te zanima, stavlja stvari u širi kontekst žastentrudoizma

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

Pa i jeste pilotirao Bizona, ovaj Vigen je slobodni dojam umetnika rekao bih

 

Mala doza sarkazma :) Indija nikada nije imala Viggena u naoružanju.

Link to comment
On 2.3.2019. at 16:54, hazard said:

 

Ovo je dobar tekst na ovu temu ako te zanima, stavlja stvari u širi kontekst žastentrudoizma

E, hvala. 

 

Proslo je nedelju dana i ocigledno je preziveo skandal. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...