Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Uskoro - cisto sumnjam. Kemalizam broji svoje poslednje dane, utapa se u novi i poletniji neoosmanski kvalitet.
Videcemo za godinu, dve. Obrazlozio sam to detaljno vec nedavno:http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=14246&view=findpost&p=1550016
Link to comment
Malo prenaduvano i senzacionalisticki napisano kako i dolikuje srpskim novinarima. Mislim jesu cene benzina bolesno skocile u zadnje vreme, ali ovo sa kradjama, je bas preterano. Krao se benzin ovde i pre 10 i 20 godina kad je bio mnogo jeftiniji.
Sve sto je daleko je prenaduvano. Nije to srpski specijalitet.BBC je, tako, izvestavao pre jedno dve nedelje o masovnom sudaru brodova na Dunavu kod Beograda prilikom otapanja leda. A pre toga je, maltene, pola Srbije bio bez struje, hrane i vode zbog snega.
Link to comment
andurile, zar ne bi voleo da nisi u pravu kada je turska ekonomija u pitanju? :)
Ne znam kako to mislis? Zbog simpatije, antipatije ili empatije? Edited by Anduril
Link to comment

Slažem se sa Andurilovom tačkom 5 glede turske ekonomije. Ukratko, mjehur ubica u najstajanju.

BBC je, tako...
Nismo mi ništa specijalni, britanskim medijima se jednostavno gadi Evropa. U telegrafu godinama, ali godinama svaki dan izlazi po tri članka na temu propasti evra sa sve grafikonima i analizama koliko će koja valuta da padne u odnosu na funtu a u poslednjih godinu dana uz dodatak članaka o Grčkoj tipa Grčka će umreti smrću hiljadu uboda ako ne napusti evro (da, stvarno postoji članak sa tim nazivom).
Link to comment
Nismo mi ništa specijalni, britanskim medijima se jednostavno gadi Evropa. U telegrafu godinama, ali godinama svaki dan izlazi po tri članka na temu propasti evra sa sve grafikonima i analizama koliko će koja valuta da padne u odnosu na funtu a u poslednjih godinu dana uz dodatak članaka o Grčkoj tipa Grčka će umreti smrću hiljadu uboda ako ne napusti evro (da, stvarno postoji članak sa tim nazivom).
Verovatno je pisalo "death by a thousand cuts" (standardni engleski izraz), sto je opet tipicna engleska igra recima - "cutting the budget -> death by a thousand (budget) cuts". Nije to nekakav skandalozan naziv uopste, sasvim je "u duhu" engleskog jezika i cak nije ni bombastican.
Link to comment
Slažem se sa Andurilovom tačkom 5 glede turske ekonomije. Ukratko, mjehur ubica u najstajanju.
Prvi sam pricao o turskom balonu, i manipulacijom valutom kako bi se vestacki smanjila inflacija, ali ako oni pucaju na balonu nekretnina onda ce i cela Skandinavija, Britanija i Francuska. To su trzista koja su u ogromnom balonu cene nekretnina. Sa izuzetkom Danske, gde je puklo 2008, ali je i dalje iznad prosecnog istorijiskog trenda. Nemacka je bila van toga ali u poslednjih par godina, od kako je ECB smanjio kamatne stope, Nemci su izvukli novce sa stednje zbog malih kamata i pocelo je da se pumpa u nekretnine. :)
Link to comment

dvanaeste, dvanaeste, Jermen udariodvanaeste, dvanaeste, Turcin pobedio

Pariz -- Ustavni savet Francuske ukinuo je zakon kojim se negiranje jermenskog genocida 1915. inkriminiše, ocenivši da je to u suprotnosti sa slobodom izražavanja.
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...