Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

The Biggest Newspaper In The World Is… The Daily Mail!? :0.6:
The British tabloid's zaftig website has unseated the New York Times for the top slot, per a comScore total. “The Daily Mail is not in our competitive set,” sniffs the Times's Murphy, who disputes the count.The Daily Mail, an omniverous middle-market British tabloid, has quietly unseated the New York Times to become the newspaper with the biggest online reach in the world, according to figures from the online tracking service comScore.The figures show Mail Online reached 45.3 million people last December, to the Times's 44.8 million. Trailing them are USA Today at , the Tribune newspapers , and the Guardian. The growth, the editor and publisher of the Mail's online properties, Martin Clarke, said, has been driven by U.S. traffic.
Link to comment

pa to je sasvim ocekivan simptom propasti klasicnih informativnih medija. gledaj na to kao na Rimsko carstvo: ako je NYT bio Oktavijan, Daily Mail je nekakav Pertinaks.online novine se citaju zbog brzih i atraktivnih tekstova, slika leseva, golih guzica i tako to, otud toliki online reach DM-a.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da se SEALs ne uspavaju...forces2729-420x0.jpg

First they took out al-Qaeda leader Osama bin Laden. Now the US Navy SEALs have earned their "special forces" designation once again by conducting a daring, pinpoint rescue of two aid workers held hostage for three months in Somalia.US officials confirmed it was a Navy SEAL team that carried out the pre-dawn raid, but the Pentagon, citing "operation security reasons", would not confirm US media reports that it was SEAL Team 6, the same unit that killed bin Laden deep inside Pakistan last May.American Jessica Buchanan and Dane Poul Thisted, who both worked for the Danish Refugee Council Demining Group, were rescued unharmed after helicopter-borne US commandos landed in scrubland in central Somalia early on Wednesday local time, a Somali official said.Read more: http://www.theage.com.au/world/nine-dead-hostages-saved-seal-team-6-does-it-again-20120126-1qibx.html#ixzz1kY7IuQme
Link to comment
:isuse::frust:
Zašto, pa ovo meni izgleda 100 puta jače, dublje i impresivnije od bilo kojeg Occupy movementa :wub: Pazi, u đuture još i šefa opozicije... :lol: Ye rulers, have fear of the ruled!
Link to comment

Zanimljivi podaci iz Nemacke:

German Intelligence Watching Far-Left PoliticiansMore than one-third of the far-left Left Party's parliamentarians are under observation by Germany's domestic intelligence agency, SPIEGEL has learned. Much larger than previously thought, the operations cost nearly 400,000 euros a year. Critics worry it's disproportionate to surveillance of the right-wing extremist NPD party.
Nije ni cudno za NPD posto je to kreacija BNDa. Uostalom, manje-vise, sve neonaci zapadne organizacije su nastale ili kontrolisane od svojih vlada. Primera radi: britanski C18 koji unisten u Engleskoj posle potpisivanja mirovnog sporazuma u S. Irskoj 1998 od istih onih koji su ga i stvorili za potrebe Sev. Irske. Ali se vrlo dobro zapatio po istocnoj evropi, pa i Srbiji, kao dobra ekspozitura za delovanje. ;) Mene zanima ova prica oko levice u Nemackoj. Zar Stazi arhive nisu otvorene?
Link to comment
Zanimljivi podaci iz Nemacke:Nije ni cudno za NPD posto je to kreacija BNDa. Uostalom, manje-vise, sve neonaci zapadne organizacije su nastale ili kontrolisane od svojih vlada. Primera radi: britanski C18 koji unisten u Engleskoj posle potpisivanja mirovnog sporazuma u S. Irskoj 1998 od istih onih koji su ga i stvorili za potrebe Sev. Irske. Ali se vrlo dobro zapatio po istocnoj evropi, pa i Srbiji, kao dobra ekspozitura za delovanje. ;) Mene zanima ova prica oko levice u Nemackoj. Zar Stazi arhive nisu otvorene?
:isuse: Koje teorije zavere. CIA, Vatikan, BND, Kominterna.
Link to comment

Sto se tice C18, to nije nikakva tajna, sto moze da potvrdi i MP40 ;).Sto se tice NPD:Tajne službe osnivači NPDMogu ti dati i britanske izvore za C18, npr. ljudi iz Searchlighta koji se bave tim temama u Britaniji su pisali o tome.To se zna i nije nesto novo. Mene zanima zasto je toliki pritisak na levicu u Nemackoj ako su Stazi arhivi otvoreni?

Link to comment
:isuse: Koje teorije zavere. CIA, Vatikan, BND, Kominterna.
I ja sam na par mesta (a nisu bili neki zaveroteoreticari) procitao to o BNDu i NPDu, kao NPD je preko nekih svojih agenata infiltriranih medju neonaciste pokrenuo osnivanje NPDa ne bi li svi neonacisti bili na okupu i kao takvi laksi za pracenje i nadgledanje. I kao, "vic" je da je svaki treci-cevtvrti neonacista zapravo saradnik BNDa i da je to nacin na koji BND drzi neonaciste pod kontrolom. A zna se da njih BND vrlo pomno prati.
Link to comment
:isuse: Koje teorije zavere. CIA, Vatikan, BND, Kominterna.
Tako je. Verovati da postoje policijsko-špijunske organizacije tipa CIE ili BND-a, pa još preko toga verovati da oni ustvari nešto rade, tipa praćenja, špijuniranja, organizovanja/učestvovanja u nekim događajima, to je sve dokaz vrhunskog vida paranoje.
Link to comment
verovati da oni ustvari nešto rade, tipa praćenja, špijuniranja, organizovanja/učestvovanja u nekim događajima, to je sve dokaz vrhunskog vida paranoje.
pa uglavnom i jeste znak paranoje, posto to verovanje nije zasnovano na empiriji nego na intuiciji, osim ako ne govorimo o nekoj iznimno nesposobnoj agenturi cije tajne operacije odmah postaju javne.
Link to comment
pa uglavnom i jeste znak paranoje, posto to verovanje nije zasnovano na empiriji nego na intuiciji, osim ako ne govorimo o nekoj iznimno nesposobnoj agenturi cije tajne operacije odmah postaju javne.
Sećam se kad je Tači hapsio BND-ovce po Kosovu, a nemačka javnosta se kao pitala šta će njihovi momci tamo? Ja bih iz ovoga recimo opušteno zaključila da je BND ne samo prisutan na Kosovu, nego i da nešto posluje sa Tačijem, pa da je došlo do nekog sukoba interesa gde im je ovaj demonstrirao da se ne može sa njim tek tako zezati itd. Ne bih BND nazvala iznimno nesposobnom agenturom zato što im se "dešavaju" takve stvari (da se javno natežu sa svojim drugarima).Poenta je da ima toga puno po vestima, koga samo zanima da primeti... Daleko od toga da tajne operacije odmah postaju javne, ali podosta toga je javno.edit: E da, ova afera mi je u sećanje vratila i to kad su nam u Slobino vreme objašnjavali kako BND obučava Albance po Albaniji i njuška po Kosovu, ali sam ja tad manje bila sklona da verujem u takve stvari. Edited by Evi_
Link to comment
Sećam se kad je Tači hapsio BND-ovce po Kosovu, a nemačka javnosta se kao pitala šta će njihovi momci tamo? Ja bih iz ovoga recimo opušteno zaključila da je BND ne samo prisutan na Kosovu, nego i da nešto posluje sa Tačijem, pa da je došlo do nekog sukoba interesa gde im je ovaj demonstrirao da se ne može sa njim tek tako zezati itd.
sacuvaj me boze opustenog zakljucivanja na osnovu jednog jedinog podatka. radije cu biti naivan :) Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...