Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

30 minutes ago, Moća said:

Kupio si ga ili?

Meni se mnogo svidja Tag Heuer Monaco ali mrka kapa preskup je.

Gledao sam alternative i ovaj mi je vrh:

HB.thumb.jpg.23caec973b09aaeafee616172f6bc1cd.jpg

Kupicu ga makar ,nasao kao nov za stotku.Imam mali zglob a palim se na velike satove

Edited by askeladden
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 23.4.2021. at 23:52, Moća said:

Kupio si ga ili?

Meni se mnogo svidja Tag Heuer Monaco ali mrka kapa preskup je.

Gledao sam alternative i ovaj mi je vrh:

HB.thumb.jpg.23caec973b09aaeafee616172f6bc1cd.jpg



ovi ljudi su imali dosta blisku interpretaciju monaka https://emgwatches.com/collections/discount-watches/products/horizon-blue?variant=32603373568099 sada je ostao taj jedan, mada i on rasprodat, ranije je bilo više varijanti, ali sudeći po ponudi satova na sajtu, ne deluje mi da im ide sjajno trenutno...

 

takođe i straton ima solidan homage sat tog tipa https://www.stratonwc.com/products/straton-comp-driver-automatic-or-quartz?variant=39250684706895

Link to comment

Ovaj prvi sam video vec i lep je a ovaj drugi vidim prvi put. Ipak mi nekako vise ide kais nego metalna narukvica uz takav sat.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
  • 8 months later...
  • 3 months later...

Šta te zanima od njih? Kvarc ili automatik? Roamer je 120 godina star brend, međutim postoji diskontinuitet u proizvodnji i kvalitetu. Posle krize satne industrije '80 tih brend prelazi u vlasništvo Kineza koji sele firmu, a u Švicu je vraćuju tek nakon nekih dvadesetak godina. Danas se njihovi satovi prave, sklapaju i finalno kontrolišu u Švajcarskoj i samim tim nose oznaku i garanciju kvaliteta swiss made. Nisu nikada povratili staru slavu, uglavnom jer su orijentisani na proizvodnju kvarcnih satova (mislim da su unutra Ronda mehanizmi, a ne ETA), ali su skroz ok kupovina u tom cenovnom rangu.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 months later...

Danas vidim jedan lep Festinin, uđem u radnju da se raspitam, kaže prodavac to je neka nova Connect serija koja radi u paru sa telefonom - sinhronizuje vreme i slično, ali ne radi kada telefon nije u blizini. Dakle, ne može da se ostavi telefon kod kuće i da se ode negde sa satom na ruci, pošto neće pokazivati tačno vreme.

 

Teška budalaština, baš ne kapiram koncept.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Dakle, ne može da se ostavi telefon kod kuće i da se ode negde sa satom na ruci, pošto neće pokazivati tačno vreme.

 

Teška budalaština, baš ne kapiram koncept.

 

To naravno nije tačno, sat će nastaviti da radi i kad nije konektovan na telefon...

Link to comment

To je neki "polupametan" sat, hibrid... Može da meri korake, vibrira kad dobiješ sms, možeš da odbiješ poziv na satu i slično i te funkcije bez telefona nemaju smisla... Mada, korake ažurira u aplikaciji kad se konektuje, ako ga koristiš bez telefona... Može da uskladi vreme sa vremenom na telefonu, npr. kad putuješ menja vremensku zonu,  ali kad nije konektovan radi kao običan sat

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...