Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

http://www.art-anima.com/vesti/u-izdanju-kontrasta-uskoro-stizu-cetiri-knjige-filipa-k-dika

Quote

Nakon četiri objavljena romana Filipa K. Dika tokom prethodne dve godine, izdavačka kuća Kontrast bi uskoro trebalo da objavi još četiri knjige slavnog američkog pisca naučne fantastike. Reč je o delima Tamno skeniranje, Ubik, Tecite suze moje reče policajac i po prvi put na srpskom jeziku Valis – uvodni deo istoimene trilogije.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ponovno citanje SF knjiga moje mladosti...

 

Sa tim da svojevremeno nisam citao Zimu.  I dalje sam prijatno iznenadjen slozenoscu sveta i pricama koje je napravio Brajan Oldis polovinom proslog veka...

Elem porucio kod Bobana Knezevica sve tri i u slast procitao... Preporucujem generalno njegovu  Cudnu Knjizaru, dok cekamo kojekakve Lagunine Aberkombije, Eriksone i Sandersone... ;)

( I kolko da se javim da ne ispada da samo tu i tamo citam kosarku i politiku bez replika...)

 

p054209c0 (1).jpg

Edited by dare...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Hiperion i pad Hiperiona su  nešto najbolje što sam ikada pročitao ( subjektivno naravno )  , neovisno o pripadajućem književnom žanru .  Endimion i Uspon Endimiona su već daleko lošiji ( kao što to obično bude sa sequel-ima ) ali i to bi bilo sasvim zadovoljavajuće ako se kao reper ne uzimaju prva dva naslova.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
  • 4 weeks later...

Probaj sa zbirkom prica "Knjiga izgubljenih snova" pa vidi da li ti odgovara( meni ne odgovara a procitao sam i Tekiju za koju sam bio siguran da ce mi se dopasti pa nije :sad:)

Link to comment
On 18.4.2018. at 14:53, Jean-Luc Picard said:

Hiperion i pad Hiperiona su  nešto najbolje što sam ikada pročitao ( subjektivno naravno )  , neovisno o pripadajućem književnom žanru .  Endimion i Uspon Endimiona su već daleko lošiji ( kao što to obično bude sa sequel-ima ) ali i to bi bilo sasvim zadovoljavajuće ako se kao reper ne uzimaju prva dva naslova.

 

Da li su prve dve knjige zatvorena celina?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...