Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Ta sranja uopšte nisu horori.

Žanrovski jedino što valja je; The Devil's Candy (2015)

Izašao je tek početkom 2017, ne znam pravi razlog. Potpuno uverljiv i lepo snimljen.

Taj neki metal horor, prožet Satanskim ritualima i večna priča o dobru i zlu.

Ono što mi se ne sviđa je kliše bekstva iz grada u kuću na periferiji. Ta radnja trebalo je da se odvija u gradu.

Nešto poput Polanskog, koji je celu radnju postavio u gradu, centru zbivanja svih mračnih sila...

Link to comment

Kako autopsija nije horor?

 

20 minutes ago, zakintos said:

The Devil's Candy (2015)

 

Gledao ga pre par meseci, ok je, ali nekako osećam da je bilo potencijala za više, da se ideja kuće mogla bolje razraditi, Neke scene su prilično blesave i klišeizirane, naročito pred kraj.

Link to comment

Govorim čisto žanrovski. Daleko je od toga. Jesu uzeti neki elementi horora ali toga ima u tragovima i ne održava u potpunosti celu priču.

Zato The Devils Candy ima šmek starog horora, sve vreme. Dok su mi ovi previše zašećereni.

Link to comment

svi filmovi gaspara noe, man bites dog, fuck me, piano teacher, high tension, in my skin,  frontieres, inside, martyrs, piano teacher, elle... ovo je nekih 15, ne mogu sada da se setim jos 5, ali ima ih i mnogo vise

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...