Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

pa da, realno, nama je pola odmora bilo obelezeno jakim vetrom, ali nam svakako nije pokvarilo putovanje, prosto - tih smo dana bili na drugom delu ostrva.

vegetacija jeste oblikovana vetrom, na jednom delu je izgledalo kao da je planina “obrijana”, svo rastinje je naleglo ka stenama pod apsolutno istim uglom, to je bilo zanimljivo za videti.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 12.6.2013 at 3:32 PM, luba said:

nisam rodos, nego kos, bilo 145 e povratna i uzela sam ih deset dana pred put. treba proveriti sa eurojet agencijom, preko njih mi je bilo jeftinije nego preko kontikija.kos je odlican i za dalje akcije za tamosnja ostrva, pored redovnih linija, moze da se dogovori u luci sve.ko bi na kos, nikako u sam grad, vec na onu stranu ostrva ka turskoj, ne ka rodosu, manje je vetra, divljije je i moze da se roni. cene su standardne ostrvske.za grcku ne znam da li ima duzih cartera, za egipat ima i na dve nedelje varijanta.

 

Koja je to strana ostrva ka Turskoj, mislim to sta bih ja nazvala da je okrenuto ka Turskoj je ta strana gde je i sam grad Kos, a ne vidim tu neka mesta? ;D

 

Pokusavam da nadjem nesto za roditelje. Ideja da idu na Samos, kao sto sam ja isla prosle godine samo sa mamom, je izgleda propala jer nema vise mesta u zeljenim terminima u junu ni kod jedne domace agencije koja radi taj konkretni smestaj, Nikos Studio. Rasprodat je ceo juni. To bi im bilo idealno jer

1) mama je vec bila i svidja joj se

2) kratki carter let, smestaj 1-2km od aerodroma, po dolasku si za tren vec u vodi i u smestaju (ja sam plivala vec u 10h)

3) smestaj na sljunkovitoj plazi, a plazu drzi isti studio, lezaljke i sundobrani i to vrlo dobri (u smislu da zbilja cuvaju od sunca), dz uz pice

4) grad (Pitagoreon) na pola sata lake setnje ili 5 evra taksijem

 

I sad ja pokusavam da im nadjem nesto slicno, ili da ima barem nesto od navedenog, ali ne poznajem ostrva i jednostavnost dolaska do cilja. Skopelos, Alonisos, Simi i sva ta manja do kojih nema direktnih letova otpadaju u startu, kao i divna Rosova ostrva do kojih ima tri dana jahanja brodom ;D I tako onda videh ponude za Kos, smene odgovaraju mojima, pa gledam sad gde bi tu bilo dobro uzeti smestaj. Dakle radije bi da je smestaj na plazi ili odmah blizu plaze, jer je kupanjac/odmor sa sto manje cimanja prioritet, a onda do nekog lepog grada, sela, manastira, ovogonog da mogu gradskim prevozom ili kolima. Mediteraneo npr., ima smestaj u: gradu Kosu, Lambiju, Tigakiju, Kardameni, Kefalosu, Mastihariju, Marmariju

 

Ili da li je npr. nesto tipa Falirakija na Rodosu nesto za njih?

 

//Mediteraneo i jos neke agencije u kojima smo pitali za Samos u junu su prilicno rasprodate za jun, bas me je zacudilo to

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kardamena ima najlepšu plažu i ne duva vetar. I ok je mestašce.

Celo ostrvo je onako...malo:fantom:. Grad Kos je simp i toeto otprilike.

p.s.Info je od pre 10 godina, pošto am tad bio tamo. :D Mislim da ni agencije nisu radile Kos poslednjih par godina...

Link to comment

Kos je vrlo vetrovit,hoce da duva i po 10 dana.Ostrvo je malo i lako se da obici.uz samu obalu grada postoji biciklisticka staza koja se proteze kilometrima i ko voli pedaliranje , uzivace.Za relativno sitne novce moze da se ode na izlet do Bodruma,hidrogliserom si tamo za 25 minuta.

Ne bi pogresila ni sa Skopelosom.Nema aerodrom ali prijatna voznja brodom od Skijatosa do Skopelosa traje nekih 40 minuta.Skopelos je malo, mirno ostrvo bez guzve.Sve je povezno gradskim autobusom, sa jednog na drugi kraj ostrva stignes za sat vremena

par slika sa Kosa

qT2eILC.jpg

UPLNkfU.jpg

z2MOiGN.jpg

fWtGLD2.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment
  • 2 months later...
5 hours ago, čekmeže said:

Nisam mogao bez međunarodne da izajmim auto.

Vadila pre neki dan za južnu Italiju, psovala sve redom (u sebi), niko nikad tražio iako su obećali da će tražiti, no dobro... mirna s(a)vest i preminulih 3000 dinara... saću vadim i zeleni papir za Grčku tj. Makedoniju, al bar ne mora se slikam (slika sa međunarodne je međunarodno zastrašujuća, ne slikajte se na Slaviji, foto Spasić).

Link to comment
17 hours ago, čekmeže said:

Nisam mogao bez međunarodne da izajmim auto.

Na Skijatosu ne traže ni međunarodnu ni depozit, 20-40 evra dan

Link to comment

Ne pričaj ništa, kiša je došla da ostane tu, prešpartasmo grad uzduž i popreko, nagovaram bolju polovinu da puknemo 160 evra za trajekt do Volosa pošto ovde više ništa da se vidi nema

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...