Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

protiv bora. u stvari, izvorna namjena mu je protiv akni, ali se pokazalo da je odlican antirid.

u velikim koncentracijama ima bas dobre rezultate, ali izaziva ljustenje koze, u manjim ima solidne rezultate u smislu usporavanja nastanka bora, blagog umanjenja postojecih i ujednacenijeg tena.

meni je ok sve u svemu, bolje mi lice izgleda kad ga koristim nego prije toga. bore su jebiga tu gdje jesu i mrdnuti nece, ali koza izgleda nekako elasticnije i ten bolje.

bitno je samo polako ga uvoditi jer isusuje kozu kad se tek uvede (zato i jeste preporucljivo da se neko vrijeme poslije kreme sa retinolom stavi i hidrantna krema, prvih nedelja)

Link to comment

fala 

 

znas li mozda sta je spas za moju kozu za pege od sunca? a da ne stavljam onu kremu protiv uv...sve mi to mirise ovde na kancerogeno

Edited by mustang
Link to comment

ne znam za pjege, ali nesto se kroz maglu sjecam da sam po kozmetickim forumima citala da postoji nesto i za njih. kad naidjem na podatak, pisem ti.
krema za suncanje ne bi trebalo da je kancerogena. ja je stavljam u suncanom dijelu godine/kasno proljece, ljeto, rana jesen, a zimi samo ako u hn bas hocu da se osuncam, da me zelja mine.

 

 

edit, hidrokinon je to o cemu sam citala, ali protiv suncanih fleka. sad vidim da se ponegdje vodi kao kontroverzan mada je masovno koriscen.

i nesto mi se kroz glavu motaju laserski tretmani, mislim da se i oni koriste

Edited by morgana
Link to comment

to pricam za uv kreme koje se proizvode u usa. verujem da je u eu kvalitet primaran. 

 

ovde su bebi puder od johnson i johnson povukli jer je imalo kancerogene materije.

 

kreme protiv uv su testirali i rekli da upola ne sprecavaju zrake i da pola stvari nisu znali sta su. 

 

svuda pokusavaju da fušare i prevare :(

Link to comment
14 hours ago, mustang said:

znas li mozda sta je spas za moju kozu za pege od sunca? a da ne stavljam onu kremu protiv uv...sve mi to mirise ovde na kancerogeno

DIOR BRONZE Protection Solaire

Creme Procetrctice Sublimante

SPF 50.(ona što je baš za lice).

Bolje nema.

A miris je... ma videćeš.

Just trust me.

P.S. post beljenje kože ja znam da radi tretman voćnih kiselina, ali to samo zimi i po propisu. I one neke Shiseido kreme navodno. Ali nisam fan tog puta u autoizvedbi.

Edited by pt 2.0
Link to comment

joj mene napao neki dermatitis ovih dana...uvek sam imala svrsen ten,nikad bubuljica,nikad nista!! a sada ogromne crvene fleke oko i ispod ociju,kod obrve i na islepoocnicama bas sam se smorila..dobila sam kremu sa kortikosteroidima i proslo je za dva mazanja ali se jos peruta,suvo je  i kao malo smrezurano :( i hrapavo je na dodir ...sad pojacano negujem(mazem debelo) hranljivom kremom i uljem da se hidrira..

a ja bih samo svoju staru kozu naaazzzaaaddd :sad::sad:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...