Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

linda je pocela da jede i da pije vodu. jos uvek ima problem sa ubrzanim disanjem i nije aktivna. juce nije primila antibiotike posto je vet hteo da vidi da li ce joj se temperatra vratit - nije, ima normalnu temperaturu. sutra dolazi veterinar kome verujem pa cemo videti sta i kako dalje.

Link to comment
linda je pocela da jede i da pije vodu. jos uvek ima problem sa ubrzanim disanjem i nije aktivna. juce nije primila antibiotike posto je vet hteo da vidi da li ce joj se temperatra vratit - nije, ima normalnu temperaturu. sutra dolazi veterinar kome verujem pa cemo videti sta i kako dalje.
ide to nabolje reko bih. ajd samo hrabro. tebe najvise grize savest sto ne mozes s njom da budes stalno.
Link to comment

linda je znacajno bolje danas. jede normalno, pije vodu, seta se po kuci i dvoristu...celoj porodici je pao kamen sa srca, uopste nisam spavao od kada se razbolela.

Link to comment

da li neko ima iskustva sa psecom epilepsijom? zanima me u kojim vremenskim razmacima i koliko cesto su se desavali napadi, i kako su se ispoljavali. hvala

Link to comment

iskustvo iz druge ruke, tj, komsijsko stene cau cau, sad sedmogodisnjak.prvi napadi, uz tremor prednjih sapa i sumanuto tresenje glavom, kao kad im nesto udje u uvo, oko sedmog meseca, uglavnom kada je bio izuzetno umoran ili uznemiren, otprilike dva/tri puta u toku nedelje. cesto bi posle napada, koji nisu trajali duze od 10-20 sekundi, povracao.kad je ustanovljeno sta je, uz lekove, napadi sve redji do druge godine, a od trece godine do danas samo jedan, i to proslog leta kada je bio onaj najtopliji dan.ovaj sajt im je bio najkorisniji. lecenje prvo na veterinarskom u bgd, posle kod privatnog veterinara.

Link to comment

stariji pas je za 6 godina imao dva napada, po proceni nekoliko veterinara veoma blaga. jedino primetno je bilo grcenje u zadnjim nogama, i to tresenje glavom, ali ni blizu sumanuto, skoro i neprimetno. medjutim, ove godine mu se to desilo vec dva puta. nisu ni razmatrali lekove ranije, ali ako se desi ponovo u kratkom vremenskom periodu, izgleda ce morati na ozbiljnu terapiju. to zapravo znaci lekovi do kraja zivota. zanimljivo da se to nikada nije desilo za vreme neke fizicke aktivnosti, vec svaki put kada lezi ili sedi, drema, spava. strasno i tuzno izgleda ta bespomocnost kada je on potpuno svestan, a ne moze da ustane, cak ni da pomeri sapu, a sve to mu se ocitava na licu, kroz unezveren i uplasen pogled. hvala, ozbiljno se moram posavetovati sa vise veterinara, jer kako sam cuo i ti lekovi(bar oni koji su se ranije koristili, ne znam da li ima novijih) nisu nimalo prijatni za organizam.

Edited by garoviks
Link to comment

ima novih lekova, nisu idealni, naravno, ali ovaj cau je vec tri godine na minimalnoj dozi. raspitacu se jos detaljnije, ali znam da rade kontrolu krvi na svakih sest meseci i do sada, sem jednog kraceg perioda u drugoj ili trecoj godini, nije imao neke drasticne razlike u vrednostima svega u odnosu na zdravog psa.negde sam citala da u zagrebu na veterinarskom fakultetu postoji i sprava za snimanje mozdanih talasa, sto je, bar kazu, najbolji nacin da se utvrdi koji je tacno oblik epilepsije u pitanju. za ovog caua tvrde (bez snimanja) veterinari da se radi o tzv primalnom obliku, dakle, grcenja i sl kada je smanjen dotok krvi u mozak. njemu su samo radili tzv sok svetlom, da se vidi da li reaguje na to, ali su na kraju zakljucili da nije taj oblik.da, ne znam koliko to ima veze, ali su im veterinari odmah savetovali da ga sterilisu.

Link to comment

moj je pas u teranju. danima krvari ko luda, a sad pocela i da prica, ne prestaje. stane pred mene, gleda me i zavija. nista mi ne treba, samo se zalim.

Link to comment

nema druge nego da vidimo sta ce se desavati, u ovakvim okolnostima niko ne preporucuje terapiju, ali ako napadi postanu cesci i intenzivniji verovatno nema druge. posebno me uznemirava cinjenica da je epilepsija ubedljivo najmanje istrazena bolest kod pasa. kod nas dosta veterinara nikada nije cak ni videlo napad, u bilo kom obliku. posle prvog pre pet godina vet je izneo bizarnu molbu, da se sledeci snimi kamerom, pa da oni na osnovu toga daju sud.@cmrlj treba njoj :D

Edited by garoviks
Link to comment
moj je pas u teranju. danima krvari ko luda, a sad pocela i da prica, ne prestaje. stane pred mene, gleda me i zavija. nista mi ne treba, samo se zalim.
Mi smo sad, prekjuče izašli iz teranja. Izvodio sam je u dva ujutru da trči, kad nema nikog. Samo da bude umorna.
skinuo dva krpelja sa lobelije. uzasno se nerviram. jebo frontlajn.
Jebo sve, ništa ne pomaže. Ogrlica+frontline i već sam dva skinuo. Još ja živim pored šume i tamo smo maltene svaki dan.
Link to comment
Mi smo sad, prekjuče izašli iz teranja. Izvodio sam je u dva ujutru da trči, kad nema nikog. Samo da bude umorna. Jebo sve, ništa ne pomaže. Ogrlica+frontline i već sam dva skinuo. Još ja živim pored šume i tamo smo maltene svaki dan.
ma da. samo je od juce, od kako ju je ujeo prvi krpelj, pokunjena i slabije jede. ja je danas vodim kod veta pa kud puklo. Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...