Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Eeee, moj prvi pas je umro sa skoro napunjenih 15 godina !Bilo je leto. Inače, preko leta nikada nije spavao u svojoj kućici, nego po dvorištu, gde stigne.Jedno jutro mama ga je ugledala u njegovoj kućici i odmah je zaplakala --- znala je da je umro, čim ga je u letnje jutro ugledala u kućici !Zvao se Boris.

Link to comment
Dodajte i mene na listu. Ja već godinama nit želim nit gledam druge pse. :(
eh, znate da sam imao mačku, kofi. kada je uginula, patio sam ..... da ne pravim paralelu. uteha su mi bili ove moje kuje, lili i maza. znate i njih. topik o kucama koje traže dom na mom profilu. treća, špica, je kod pejsi difendera. i sada, ovu malu mazu tretiram ponekad ko mačku, u maženju. moj savet je da se odmah nabavi nova životinja. uspomena na prethodnu ostaje a tuga se pretvara u ljubav prema pridošlici. i, svima je bolje.vama, sve najbolje u novoj godini a i u životu.
Link to comment
  • 2 weeks later...

mioba, srculence ti je šmekersko, da znaš :wub: u mojoj menažeriji ovih dana ne cvetaju ruže, nažalost. doneli nam jednu malecnu nogatu nesrećnicu, neko je izbacio na ulicu.razlog, parče debelog creva joj ispalo van, siroto urlalo od bolova, nesnosno je bilo slušati. i šta? pozvali veta, urgentno, da je operiše (inače, imamo improvizovanu "operacionu salu" u kući). još je živo, al dosta krvari i ne znam hoće li se izvući. to je druga strana medalje, kad voliš te živuljke, bezrezervno.

Link to comment
mioba, srculence ti je šmekersko, da znaš :wub:
zaboravila si, ja sam sklona mačkama, ovaj born.to.be.cute je tuđinače redovan saputnik na letovanju, sad smo i ng proslavili zajedno (na onom forumu sam kačila njegove bezobrazne slike sa hvara, redbus bi morao da pamti)kiparska pudla, pumpi ( :rolleyes: ), mezimac moje drugarice. inače čika u godinama, mislim da mu je već 9. boli ga pankreas, povadili mu većinu zuba, al i dalje wubeh, kako neka bića fino stare...
...još je živo, al dosta krvari i ne znam hoće li se izvući. to je druga strana medalje, kad voliš te živuljke, bezrezervno.
:( Edited by mioba
Link to comment
zaboravila si, ja sam sklona mačkama, ovaj born.to.be.cute je tuđinače redovan saputnik na letovanju, sad smo i ng proslavili zajedno (na onom forumu sam kačila njegove bezobrazne slike sa hvara, redbus bi morao da pamti)kiparska pudla, pumpi ( :rolleyes: ), mezimac moje drugarice. inače čika u godinama, mislim da mu je već 9. boli ga pankreas, povadili mu većinu zuba, al i dalje wub
whatever, matori je šmeker :) .dobro, i ja sam ti sklonatm al ne smeta.
Link to comment

dare, a zasto ih kada se vratite iz setnje ne obrises peskirom da im se prosusi dlaka i da ne kaplje voda sa njih i onda nakon nekog vremena kada se osuse potpuno uzmes cetku i iscetkas ih? znaci, bez sampona i fena. samo cetkanje. ne moraju da budu svaki dan uglancani kao za izlozbu.

Otelo bi pre izvrshio samoubistvo nego da pishki ( o kaki i da ne govorim) na terasi,cak ni u velikom travnjaku koji je ispredi i iza zgrade. Zivotinje ne vole da kake (pishke) u nekom svom ataru(citaj zivotni prostor).
isto tako se ponasa i moj labrador. nema sansi da on obavi veliki posao u okolini svoje zgrade. kada odemo na ranc, koji je velicine 1 hektara i ceo je ogradjen i on tumara bez ogranicenja po celom imanju, moram da mu otvorim kapiju nekoliko puta dnevno da bi on izasao napolje i otrcao u sumicu da obavi istovar. nece da radi to u svome dvoristu, nema sanse.
Link to comment
dare, a zasto ih kada se vratite iz setnje ne obrises peskirom da im se prosusi dlaka i da ne kaplje voda sa njih i onda nakon nekog vremena kada se osuse potpuno uzmes cetku i iscetkas ih? znaci, bez sampona i fena. samo cetkanje. ne moraju da budu svaki dan uglancani kao za izlozbu.isto tako se ponasa i moj labrador. nema sansi da on obavi veliki posao u okolini svoje zgrade. kada odemo na ranc, koji je velicine 1 hektara i ceo je ogradjen i on tumara bez ogranicenja po celom imanju, moram da mu otvorim kapiju nekoliko puta dnevno da bi on izasao napolje i otrcao u sumicu da obavi istovar. nece da radi to u svome dvoristu, nema sanse.
Nikada nisam razumela zasto tim "majushnim" jednostavno nekim peshkirom ne izbrishu blato sa nogica,a posle kad se osushe neka malo cetkom za kosu predju i sve gotovo.Ja ovog mog kosmatog nikada,ali nikada ne pirkam.Ako mu je dlaka mokra legne na tepih (osvezi ga malo) tako se sushi,kad ustane shape bele kao sneg,tepih sharen pa se i tako nista ne vidi. Leti ga crevom za polivanje spricam,mada ide u vodu gde i kad vidi vodu ,cak i sada na minus 20, ne oblachim ga u aljinice :lol: a i ne boluje od zapaljenja beshike.Cudno je to da vlasnici malih pasa svoje egzempalre ( svejedno da li imaju tonu dlake ili su goluzdravi) zimi odevaju u neke skotske kaputice, a opet ovi sa labradorima,bokserima,dalmatincima ( i da ih sadane nabrajam sve) mrtvi ladni idu goli i bosi ;) Za kaku je stvarno tako. Ma to je ceo ritual kada se ovi veliki nakane da kake. Prodje pola sata a opet im svenesto ne odgovara :lol: Nekada se i vratimo neobavljenog posla.Na trotoar kake stvarno samo oni jadni psi koji se izvedu dva puta dnevno na 5 minutai moraju na trotoar. Edited by Teja
Link to comment
Nikada nisam razumela zasto tim "majushnim" jednostavno nekim peshkirom ne izbrishu blato sa nogica,a posle kad se osushe neka malo cetkom za kosu predju i sve gotovo.Ja ovog mog kosmatog nikada,ali nikada ne pirkam.Ako mu je dlaka mokra legne na tepih (osvezi ga malo) tako se sushi,kad ustane shape bele kao sneg,tepih sharen pa se i tako nista ne vidi. Leti ga crevom za polivanje spricam,mada ide u vodu gde i kad vidi vodu ,cak i sada na minus 20, ne oblachim ga u aljinice :lol: a i ne boluje od zapaljenja beshike.Cudno je to da vlasnici malih pasa svoje egzempalre ( svejedno da li imaju tonu dlake ili su goluzdravi) zimi odevaju u neke skotske kaputice, a opet ovi sa labradorima,bokserima,dalmatincima ( i da ih sadane nabrajam sve) mrtvi ladni idu goli i bosi ;) Za kaku je stvarno tako. Ma to je ceo ritual kada se ovi veliki nakane da kake. Prodje pola sata a opet im svenesto ne odgovara :lol: Nekada se i vratimo neobavljenog posla.Na trotoar kake stvarno samo oni jadni psi koji se izvedu dva puta dnevno na 5 minutai moraju na trotoar.
Beh, ja Taru, iz očiglednih razloga ne moram da oblačim kad je zima. :lol: Kad pada kiša, medjutim, moram na povratku da je osušim ogromnim peškirom jer, kad bih je pustio u kuću onako mokru, samo ocedjivanjem bi mi napravila potop. Kad je blato, onda sledi pred ulazom pranje nogu u plastičnoj kadici, jer pošto ima šape 43, tragovi bi bili haos.
Link to comment

Na zalost, rase pasa uglavnom nisu "izvorne" tj selekcija je bila takva da je na prvom mestu izgled (pricam o psima za pratnju). Tako su psi izgubili poddlaku, proredila im se dlaka, promenio kvalitet i postali su kekeljavi. Veliki psi su uglavnom za rad stoga su i uzgajani da budu jaki, sa dobrom "izolacijom" i karakter je bio veoma vazan pa nema toliko histericnih i nestabilnih primeraka.Psi za pratnju (IX grupa) se cesto u parku sa drugim psima ne snalaze, nece napolje kad je hladno i malo malo pa kilave.U mom parkicu ima jedan jorki Zeka koji ima 1.5 kg. Potpuno je opusten, normalan pas ali kad krene banda da se jurca (labradori i pticari su kao lokomotiva, obaraju i vlasnike u jurisu) Zeka mora u narucje da ga ne izgaze. Uvek mi ga je zao, nije on kriv sto je neko napravio terijera!!! sa dlakom do poda i to manjeg od jednog bolje popunjenog pacova. :blink:

Link to comment
Na zalost, rase pasa uglavnom nisu "izvorne" tj selekcija je bila takva da je na prvom mestu izgled (pricam o psima za pratnju). Tako su psi izgubili poddlaku, proredila im se dlaka, promenio kvalitet i postali su kekeljavi. Veliki psi su uglavnom za rad stoga su i uzgajani da budu jaki, sa dobrom "izolacijom" i karakter je bio veoma vazan pa nema toliko histericnih i nestabilnih primeraka.Psi za pratnju (IX grupa) se cesto u parku sa drugim psima ne snalaze, nece napolje kad je hladno i malo malo pa kilave.U mom parkicu ima jedan jorki Zeka koji ima 1.5 kg. Potpuno je opusten, normalan pas ali kad krene banda da se jurca (labradori i pticari su kao lokomotiva, obaraju i vlasnike u jurisu) Zeka mora u narucje da ga ne izgaze. Uvek mi ga je zao, nije on kriv sto je neko napravio terijera!!! sa dlakom do poda i to manjeg od jednog bolje popunjenog pacova. :blink:
Pa zar ti nemash jednog iz moje (Otelove strukovne grupacije)?Meni su ti majushni jako medeni,jurcaju bre ko blesavi i neustrashivi su.Fascinantno je kako ne yebavaju ove velike, ovi veliki ( Treskova Tara ,na primer) se cudomcude od kud ovima ovakvo srce junacko i luda hrabrost.Ali se na cudjenju i kolutanju ochima stvar i zavrshava.Labradori su stvarno blentavi,kad krenu u jur?sh ,spashavaj se ko moze.
Link to comment
dare, a zasto ih kada se vratite iz setnje ne obrises peskirom da im se prosusi dlaka i da ne kaplje voda sa njih i onda nakon nekog vremena kada se osuse potpuno uzmes cetku i iscetkas ih? znaci, bez sampona i fena. samo cetkanje. ne moraju da budu svaki dan uglancani kao za izlozbu.
Treći put:Očigledno da moju problematiku ne shvataju vlasnici velikih i srednjih pasa čiji su manje ili više dlakavi stomaci više od 10 cm udaljeni od zemlje, za razliku od mojih čija se dlaka vuče po zemlji posle 3-4 meseca nešišanja (aman vidite slike)Ja ih zimi ne oblačim, ali je kod njih problem u mokrim stomacima koji su preblizu zemlji, pogotovu po ovoj zimi ako napolju nisu non stop u pokretu (tj. ako ih ostaviš ispred prodavnice) onda umeju i upalu pluća da zarade ako je dugačak red u supermarketu, oni mokri, a napolju mnogo hladno...IMG_3885_resize-GUZVA1.jpgKad se vratim iz šetnje bućnem ih u škaf (od veša) sa 10-20cm vode... Jedna voda ako je relativno suvo napolju, dve ako je vlažno napolu, jer ostane bar prst blata&gareži&peska na dnu, pa moram iz dve-tri vode da ih plaknjavam...Ne stavljam šampon, eventualno malo, samo kada su baš mnogo prljavi... Dobro ih istrljam peškirom (voda nikada ne kaplje sa njih po izlasku iz kupatila), uglavnom ne sušim fenom, jer se posle te procedure oni istrče po kući jedno 5-10 minuta dok im sipam klopu, onda se nažderu pa prilegnu da dremnu... Mokri su im po malo, samo stomaci i noge, ali su posle dremke suvi...Onda ih očetkam..Međutim što je napolju lošije vreme oni su prljaviji i potreba za većom intervencijom, više i dublje vode (+eventualno šampon je veća...) Dibidus ih kupam opširno 1 u mesec-dva...Kada je napolju suvo i lepo vreme, a oni ošišani, onda i nema neke potrebe za pranjem, ali sa dužom dlakom oni su portviši koji hodaju... Recimo mali muški, kad piša pomalo zapišava svoj stomak, čak i kad digne nogu uz drvo, a ženska pomalo zapišava zadnje noge, tako da postoji potreba za škaf plaknjavanjem i kad je suvo... Edited by dare...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...