Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Pa znam da se otrombolje potpuno.Ja sam ceo život samo lutalice imala, ali mi je ujak držao uvek rasne pse. I njegov Kavkaski ovčar je bio mica. Samo što ga nismo jahali kao deca.Ali vidite ove šteniće. Awwwwww. Ovi i buldogove bebe najsladje nešto na svetu.slika11337774715.jpgedit: evo ih i trte, mekanice. :heart:bulldog-puppies-in-their-basket.jpg

Edited by MayDay
Link to comment
Sve priče koje se pričaju o rasama, ili skoro sve, padaju u vodu u Srbiji. Ja obožavam mastife i mastifolike pse, a pogotovo napuljskog, ali to je u Srbiji uglavnom teško pokretna vreća mesa koja samo voli da se mazi.Naravno, nije "dobrica", kod pasa to slabo ima, ali odlike rase jesu da nije agresivan, da ne laje na provalnike, već ih napada i da na ulici prema drugim psima uopšteno ima stav "ne diram te, ne diraj me". Jesu svesni snage i trebalo bi da grizu punom snagom samo na komandu.A i cela priča oko Napuljaca se svodi na rekonstrukciju, pa tako sad imaš "stare":pansy2.jpg
ovo je cane corsopo meni najlepsi molos i najveci atleta od svih, sa najboljim cuvarskim i odbrambenim instinktimanije za pocetnike, kao nijedan molos sto nijeto su rase koje mahom imaju velikih problema sa displazijom kukova,zahtevaju vrlo strogu i kontrolisanu socijalizaciju i neophodno je poprilicno znanje o psimane postoje opasne rase, postoji samo losa socijalizacija Edited by Afterburner
Link to comment
ovo je cane corso
Ne, ovo je "stari Neo". Ili novi, jebem li ga više. Veći je od kane korsoa i ulazi u standard napolitanca. Mislim, nisu tu račišćena posla, pogotovo ako se u priču oko standarda uključi i Amerika. Prema tim tvrdnjama, mastino ne treba da ima toliko naboranu njušku i da toliko visi koža. A obe varijacije su rekonstrukcija originalnog mastina, samo sam ja u ovom času pobrljavio i ne znam da li je ova nenaborana "nova" ili "stara" varijacija.Novija fotka:NeapolitanMastiffAchillesWorkingLines5YearsOld4.jpgStarije, pravi mastini:old-type-neapolitan-mastiff.jpgneo-mastiffs-old-type.jpgInače, sa ostatkom posta koji nisam citirao se potpuno slažem, mada i kanei odlaze u propast neverovatnom brzinom. Kod mene u kraju ima jedan doveden iz Francuske i taj je jedini koji hoće da trči sa mojim psom, a ne samo da se tumbaju. Ima, doduše, još jedna prava pravcata, ta čuva svoju kuću i dvorište i predivna je, ali se ne podnosi sa mojom tako da jebi ga.Što se tiče radnih i čuvarskih karakteristika napolitanca, ja bih ih najpre tražio u nekim bandoškim varijantama kakvih ima na balkanu. Ostalo su uglavnom vreće mesa za maženje.edit: molosi su, inače, radni psi. svaki bi morao da ima bar neko zaduženje da bar nešto radi. Edited by Lrd
Link to comment

Šta su bandoške varijante?Inače, ne znam da li sam vam pominjala, ali ima na Banovom Brdu jedan rodezijski ridžbek. Druži se sa tetkinim mopsom.

Link to comment
Šta su bandoške varijante?
Bandog ti je mešavina raznih rasa da bi se dobile dobre radne karakteristike. Svačime se ljudi igraju i glupiraju, ali recimo prava je ženka napuljskog mastifa i mužjak pitbula.
Inače, ne znam da li sam vam pominjala, ali ima na Banovom Brdu jedan rodezijski ridžbek. Druži se sa tetkinim mopsom.
Najbolja drugarica moje kuje je Rodezijanka. Kačio sam je na ovom topiku pre samo par strana, a ti tu "ima neki tamo". Mpf. <_<
Link to comment

lrd, ovaj sa slike sto sam citirala je cane corso, tu nema dilemeovo posle sto si postavio su neke druge selekcijeselekcija cane corso i n. mastifa je isla paralelnocane corso je u jednom trenutku prakticno bio izumrocak i u italiji postoje velike varijacijeamerika ne sme da se ubaci nikako u jednacinu jer je unakaradila sve moguce rase pocev od akite inu pa do snaucerato nista nije po standardu, kao i ostali hibridi tipa bandog koji valjda i nije zvanicna rasa, bar nije bilada ne bude zabune,volim sve pse, ali degeneraciju ne podrzavamrodezijskih je bilo i u zoloskom vrtu, jako zanimljiva rasa, zanimljiv istorijat i generalno karakteristike

Link to comment
lrd, ovaj sa slike sto sam citirala je cane corso, tu nema dilemeovo posle sto si postavio su neke druge selekcijeselekcija cane corso i n. mastifa je isla paralelnocane corso je u jednom trenutku prakticno bio izumrocak i u italiji postoje velike varijacije
Slika je od lika koji je veliki ljubitelj napolitanaca i pravi zaljubljenik, ako je on u krivu i ja prenosim krivo. Znam da je cane corso samo nešto niži, a ovaj je u standardu nea. Doduše, lik je Amerikanac, pa tako. :D
amerika ne sme da se ubaci nikako u jednacinu jer je unakaradila sve moguce rase pocev od akite inu pa do snaucerato nista nije po standardu, kao i ostali hibridi tipa bandog koji valjda i nije zvanicna rasa, bar nije bilada ne bude zabune,volim sve pse, ali degeneraciju ne podrzavam
Jeste bandog hibrid, samo što bi trebalo da bude hibrid koji ističe radne karakteristike raznih rasa i, naravno, nema standard.Meni jedina degeneracija koja smeta jeste inbreeding koji kod nas divlja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...