Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

nisu ni pas ni beba moji, ali meni je ovo najsladji video na internetu. istopim se kad ga gledam.http://www.youtube.com/watch?v=PN-MjUC4f9k

Link to comment

Prijatelj uspavao starijeg juce, prvo anestezija, onda...Mladji mu njuska, trazi prijatelja, no...Valjda bubrezi, otekao je da nije mogao da hoda.

Link to comment

videla sam kod drugarice bebu napuljskog mastifa i hocu da umrem koliko je sladaaak. mali debilko sa blesavim okicama. mislim, to mu dodje jedan od najjacih pasa na svetu, ali koliko znam iz svih prica, on je mnogo velika dobrica jer je otprilike svestan snage.je l cuo neko nekad za neke incidente, osim za ono sa onim bolesnim lekarima u sloveniji?

Link to comment

Moj kum je imao napuljskog mastifa Serdja, jedino sto znam da kada on odluci da mu se sedi u setnji i kum je sedeo do njega :D Nazalost, otrovali su ga posle par godina. Zlo.

Link to comment

joj, pa meni to sad najsuperiji pas!a od pre sto sam cula price vezane za susrete sa drugim psima, ima jedna gde je neki budjavac samojed kidisao i zaleteo se na napuljskog mastifa od godinu i po dana, a ovaj samo skocio i odgurnuo ga grudima i nastavio dalje. druga je bila kad se jedan pitbul zaleteo, a zenka napuljskog mastifa mu odgrizla glavu. to kod nas u beogradu. nista drugo ne znam.

Link to comment
videla sam kod drugarice bebu napuljskog mastifa i hocu da umrem koliko je sladaaak. mali debilko sa blesavim okicama.mislim, to mu dodje jedan od najjacih pasa na svetu, ali koliko znam iz svih prica, on je mnogo velika dobrica jer je otprilike svestan snage.je l cuo neko nekad za neke incidente, osim za ono sa onim bolesnim lekarima u sloveniji?
Sve priče koje se pričaju o rasama, ili skoro sve, padaju u vodu u Srbiji. Ja obožavam mastife i mastifolike pse, a pogotovo napuljskog, ali to je u Srbiji uglavnom teško pokretna vreća mesa koja samo voli da se mazi.Naravno, nije "dobrica", kod pasa to slabo ima, ali odlike rase jesu da nije agresivan, da ne laje na provalnike, već ih napada i da na ulici prema drugim psima uopšteno ima stav "ne diram te, ne diraj me". Jesu svesni snage i trebalo bi da grizu punom snagom samo na komandu.A i cela priča oko Napuljaca se svodi na rekonstrukciju, pa tako sad imaš "stare":pansy2.jpgi "nove":neapolitanmastiffAdamoOct20031.jpgU suštini, sve to je rekonstrukcija i uglavnom nemaju veze sa originalnim Mastinima. Te prave crte mastifa nalaze u raznim bandoškim varijantama, a i pojedine crte kane korsoa u po karakteri više Mastini nego većina ovih danas.
Link to comment

Ja znam za jednog napuljskog koji je napravio sranje da su ga panduri morali upucati, imao je 8 meseci, al znam i za primer da je maza.

Link to comment
Ja znam za jednog napuljskog koji je napravio sranje da su ga panduri morali upucati, imao je 8 meseci, al znam i za primer da je maza.
Što nas vraća na prvo i osnovno pravilo: pas je onakav kakvim ga napraviš.
Link to comment

Sva selekcija pasa, osim uličnih ili divljih, je neprirodna. Svaka rasa je u osnovi nastala u inbreedingu, svaka se poželjna karakteristika pasa utvrđivala uparivanjem u incestu. Nisam neki veliki protivnik FCI izložbi, ali neke rase su totalno degradirane u proteklih samo 15-25 godina da je to strašno. Kad vidim današnje Nemačke ovčare, koji vuku dupe po travi dok trče, gadi mi se. Moloske rase su toliko postale trome, sa viškom svega i svačega da mi se povraća.Donekle je to kriva i civilizacija, jer je pas izgubio upotrebnu vrednost i polakoi se pretvara u modni aksesoar bez svrhe. Donekle shvaam tu potrebu za promenama modnih detalja, ali otišlo se dotle da su upropašćene neke rase do neprepoznatčljivosti. Neke se prirdno više ne mogu ni okotiti, neke ne žive duže od 5-6 godina, .... Ostao sam veran terijerima svih vrsta. Tu još ima živahnosti i srčanosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...