Jump to content
IGNORED

Preskriptivizam, elitizam, globalizam


halloween

Recommended Posts

Башка што је и тај расап вредности глобалан, то је у пројекту. У релативизацији свега и свих вредности, све постаје дозвољено, глобализација може да ради шта хоће а нема ко да се згражава. Навикли. Патетику сам убацио да намерно штрчи из те равни.
Nema više, dobri svete, onih starih vrednosti. Skandal je što više nema skandala. Ova misao pripada XVII stoljeću, dobu prosvjetiteljstva i urušavanja tradicija. Sto godina poslije Dostojevskij piše o relativizaciji svih vrijednosti u svijetu bez Boga. Nama eto dopadla ova globalizacija da se vajkamo. Možda će se naša djeca žaliti na bešćutnost kiborga.
Link to comment
Nama eto dopadla ova globalizacija da se vajkamo.
molim da se mene izuzme -_- mozda ste vi, rasuti po globusu zrtve globalizacije. ja zivim provincijalizaciju (u smisli zaparlozizacije).poz
Link to comment

Poštovani korisnici i korisnice, izvolite još jednu temu o preskriptivizmu, ovog puta s primesama razgovora o globalizaciji i elitizmu. Videću posle de li postoji neki stariji thread kome se tema može pridružiti. Mislim da je ovde već dosta kvalitetnih postova u kojima su izražena interesantna mišljenja. Ako želite da elaborirate, samo napred.EDIT> Interesantno, ali izgleda da su svi topici o preskriptivizmu ostali negde u arhivi tamoa. Skoro bih se zakleo da je bilo o tome diskusije i po raznim topicima na ovom forumu, ali ko će to sad da traži...

Edited by crveni autobus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...