Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Sadašnja BAS je bila idealno čvorište ka svim delovima grada i opslužena je sa 15-20 linija koje su u bar jednom pravcu udaljene od nje 5-10 minuta pešaka. 

 

Nova će zahtevati presedanja. Možeš misliti kako je do presedanja nekome ko je sa koferom u punom autobusu ili nekome ko pokušava da završi neki posao u toku dana i onda stigne na popodnevni autobus nazad.

 

Ono što će sad uslediti - najmanje loš scenario - je dalje tumbanje manje atraktivnih linija kako bi se pokrili ovaj problem. S druge strane, prevoz do Galerije ne sme da zafali.

 

 

Edited by Malvo
  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Planovi su losi a revizije budu po pravilu jos gore. Najbolja mi je ova zamisao o Autobuskoj stanici JUG sa leve strane autoputa kad ides ka Bgu, tako da ce morati da se ukljucuju na autokomandu da bi dosli do nje a onda ponovo opet da se ukljuce na autokomandu kad oce da nastave ka NBGU. Tako da osim sto ce ovo izmestanje da napravi dodatno opterecenje na mostove( pored rusenja Savskog mosta ), ovo ce dodatno da pogorsa saobracaj na Autokomandi koja je svakako jedna od problematicnijih tacki u saobracaju. Tako da eto jednim potezom doneses dva, tri i vise problema... Genijalno zaissta 

Link to comment
15 hours ago, Babi Papuška said:

Planovi su losi a revizije budu po pravilu jos gore. Najbolja mi je ova zamisao o Autobuskoj stanici JUG sa leve strane autoputa kad ides ka Bgu, tako da ce morati da se ukljucuju na autokomandu da bi dosli do nje a onda ponovo opet da se ukljuce na autokomandu kad oce da nastave ka NBGU. Tako da osim sto ce ovo izmestanje da napravi dodatno opterecenje na mostove( pored rusenja Savskog mosta ), ovo ce dodatno da pogorsa saobracaj na Autokomandi koja je svakako jedna od problematicnijih tacki u saobracaju. Tako da eto jednim potezom doneses dva, tri i vise problema... Genijalno zaissta 

Sve se slažem, ali suština problema na automandi je u njenom projektovanju. Sramota i bruka za sve koji su učestvovali u njenom nastajanju, moj um ne može da shvati da je neko projektovao i odobrio tako nešto nakazno. Slično je i sa dušanovačkim i plavim mostom, u vremenu kad si mogao da planiraš i sprovodiš planove kako hoćeš (a bogami bilo je i para), odlučio da napraviš potpuno neuslovne objekte, NIšta manje nije neverovatno da ni sve sledeće vlasti nisu pokušale da barem poprave situaciju, koja (pogotovo u slučaju dušanovačkog mosta) ne bi zahtevala neka enormna ulaganja.

I kad smo već kog toga, da li neko zna, da li je ona raskrsnica na mostu na adi konačno rešenje ili se čeka mitski tunel ka autokomandi? sumanuto mi izgleda da uprkos potrošenih 500 hiljada milijardi evra imaš projekat gde su dva glavna pravca rešena raskrsnicom sa semaforom

Link to comment

Za taj tunel je problem i gde bi prošao. Vojska je odbila saglasnost za trasu kako je sad smišljen. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...