Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jutros je bila apokalipsa ovde na cukarici, a valjevska je bila urusena skroz te 2019, propao asfalt, vidi se kina kroz rupu, onaj donji deo do endija vorhola. Bas su ga lepo opravili, svaka cast

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ja nisam ni bio svestan da je padala kisa negde u beogradu, dok nisam krenuo ka gradu i video da je cela desna traka ostruznickog puta u smeru ka gradu puna vode

bukvalno nikad to nisam video

 

u povratku, jos gore,leva traka iz grada, do pola negde i vise nanesen sloj zemlje/peska/prasine

bas zajebano za voznju

 

ocigledno je bilo bas ozbiljno nevreme jutros oko makisa

  • Hvala 1
Link to comment

Puni ste predrasuda o Rusima a neki i nemate pojma o čemu pričate.

Ljudi su sa drugačijim mentalitetom nego našim, iz mog iskustva koje nije malo 99% njih ne podnosi Putina, i to je veća mržnja nego naša prema žvalavom što je razumljivo.

Prilagođavanje na nepoznatu sredinu je proces, ne može da se desi preko noći, i mi kada smo u inostranstvu volimo da nađemo naše ljude, ali smo mi i otvoreniji prema drugima.

Drugačiji su od nas što ne znači da ne žele da se uklope, samo to rade na njihov način.

Link to comment
5 minutes ago, booyaka said:

Puni ste predrasuda o Rusima a neki i nemate pojma o čemu pričate.

Ljudi su sa drugačijim mentalitetom nego našim, iz mog iskustva koje nije malo 99% njih ne podnosi Putina, i to je veća mržnja nego naša prema žvalavom što je razumljivo.

Prilagođavanje na nepoznatu sredinu je proces, ne može da se desi preko noći, i mi kada smo u inostranstvu volimo da nađemo naše ljude, ali smo mi i otvoreniji prema drugima.

Drugačiji su od nas što ne znači da ne žele da se uklope, samo to rade na njihov način.


Provedoh jedan kraći period života u Moskvi. Skoro svaki dan sam išla u malu samoposlugu ispred zgrade. Pa dobrih mesec dana nisam čula ‘dobar dan’, ‘izvolite’, ‘hvala’, ‘dovidjenja’. Ništa. Muk. A onda su se navikli na mene i postali toliko srdačni i ljubazni da mi je milina bila ići tamo.

 

Da se vratim na Beograd, zna li bre neko nešto o istoriji Petlovog brdeta? Treba mi argumentacija za raspravu :D

  • +1 1
Link to comment

Хаха најјача је та прича с коцкама, мислим да нема дела града у којем су их поставили а да их после нису мењали или оно сељачки забетонирали и ћао. Мислим није смешно али ето.

  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, Boksita said:

Da se vratim na Beograd, zna li bre neko nešto o istoriji Petlovog brdeta? Treba mi argumentacija za raspravu :D


možda ti pomogne ovaj plan Beograda iz 1949

https://i.postimg.cc/gJhgwW36/Plan-Beograda-1949.jpg

U donjem delu je pregledna karta bliže okoline Beograda, na karti postoje naselja (sela) Kijevo, i Kneževac, ali istočno od kote Petlovo brdo, tamo gde je današnje naselje Petlovo brdo, nema ničega.

  • Hvala 2
Link to comment

Ne mogu da nadjem taj tekst, možda se neko seća: iz medjuratne Politike, rubrika Pisma čitalaca ili tako nešto, žali se stanovnik Beograda zbog rušenja starih zgrada, gradjenja novih i upropaštavanja grada? 
Nekad pomislim da sam i ja kao taj zabrinuti gradjanin, a onda pogledam Neimar, recimo, i kaže mi se samo. I ne samo u BG-u već celoj Srbiji i komšiluku.

Dok eno siroti Riki Džervejs ne može da dobije dozvolu da na svom imanju od 10+ miliona £ izgradi teniski teren jer se komšije bune. Ili Luis Hamilton koji se toliko borio da mu dozvole da u svom dvorištu poseče drvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...