Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

4 minutes ago, DejanMilč said:

Jasno, ali i dalje je bespotrebno cimanje putnika da silaze čak u NBg.

 

Kad kazes cak u NBG, kao da je u Malom Mokrom Lugu. Posto ceo zivot idem vozom za NS, cak i kada je radila Glavna zeleznicka, vise od pola voza bi ulazilo/silazilo na NBG stanici. Naravno, nije se nista promenilo od kada se ide u/iz Prokopa. Dok nije radio voz, isao sam u Zemun umesto na Glavnu autobusku, i opet je bila slicna situacija.

 

  • +1 1
Link to comment

samo kada bi kupili još gradskih vozova da u špicevima idu na 15 minuta a ostatak na pola sata, dobar deo bg prevoza bio bi rešen.

Edited by đorđe geprat
  • +1 2
Link to comment

U Djilasovo vreme su i isli na 15 minuta koliko se secam. Tada sam ponekad koristio i isao do Vuka. Odavno ne idem, pa ne znam kakva je situacija. Ali da moze, moze..

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

U Djilasovo vreme su i isli na 15 minuta koliko se secam. Tada sam ponekad koristio i isao do Vuka. Odavno ne idem, pa ne znam kakva je situacija. Ali da moze, moze..

Zašto?

Link to comment

Koliko god je taj BG voz super usteda vremena, mene je nervirao dok sam ga redovno koristila i zivela na njegovoj trasi. Pre svega zato sto ide na sat vremena i ti stalno tempiras vreme i u nekoj si zurbi ( kad je sledeci polazak, kad je poslednji polazak..) Milion puta sam trcala da ne zakasnim... jer ko ce posle da ceka ceo sat, uostalom, zakasnicu tamo gde sam posla.

Da ima neki vecu frekvenciju, to bi zaista znacilo.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Tebi da kazem, pa cela ulica da sazna. Kad naucis da cutis pa cu ti reci..

Rekao si mi da si mi oprostio što sam te drukao kod Ostoje...

Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Koliko god je taj BG voz super usteda vremena, mene je nervirao dok sam ga redovno koristila i zivela na njegovoj trasi. Pre svega zato sto ide na sat vremena i ti stalno tempiras vreme i u nekoj si zurbi ( kad je sledeci polazak, kad je poslednji polazak..) Milion puta sam trcala da ne zakasnim... jer ko ce posle da ceka ceo sat, uostalom, zakasnicu tamo gde sam posla.

Da ima neki vecu frekvenciju, to bi zaista znacilo.

pa sad ide na pola sata u špicevima. postoji i direktna veza resnika i zemuna. da bi moglo bolje, moglo bi.   

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, đorđe geprat said:

pa sad ide na pola sata u špicevima. postoji i direktna veza resnika i zemuna. da bi moglo bolje, moglo bi.   

To je dobra vest, da ima cescih polazaka. Sada retko koristim voz, nije isao na pola sata dok sam redovno njime putovala. Smatram da mnogo znaci ljudima, pa i meni je nekada. 

Promena koju detektujem otkad se vozim busevima je veci osecaj slobode, da ne moram da gledam na sat kad je sledeci polazak i tome se prilagodjavam. Ako mi pobegne bus, drugi ce pre naici, napravicu neku kombinaciju sa promenom dve tri linije. A voz sam toliko puta cekala po sat vremena kad propustim, plus su znali da otkazuju polaske.

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kad kazes cak u NBG, kao da je u Malom Mokrom Lugu. Posto ceo zivot idem vozom za NS, cak i kada je radila Glavna zeleznicka, vise od pola voza bi ulazilo/silazilo na NBG stanici. Naravno, nije se nista promenilo od kada se ide u/iz Prokopa. Dok nije radio voz, isao sam u Zemun umesto na Glavnu autobusku, i opet je bila slicna situacija.

 

 

Ne razumemo se. Jesi li ti iz Bg ili unutrašnjosti?

Ja sam iz unutrašnjosti i meni, kao svakom mom, bespotrebno je da idemo čak do Novog Bg.

Jer, ako smo ranije mogli pešice za 10-20 min od glavne autobuske da stignemo do potrebne tačke, ne vidimo ikakvu olakšicu da umesto toga odlazimo u NBg i odande čekamo i hvatamo prevoz, dodatno plaćamo svaki put i budemo oduševljeni zaista glupom odlukom o izmeštanju stanice.

 

E, sad, to što ti iz tvoje perspektive tumačiš koliko je nama zbog toga daleko NBg, to meni i dalje pokazuje da se ne slažemo oko ove teme.

Edited by DejanMilč
  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, DejanMilč said:

 

Ne razumemo se. Jesi li ti iz Bg ili unutrašnjosti?

Ja sam iz unutrašnjosti i meni, kao svakom mom, bespotrebno je da idemo čak do Novog Bg.

Jer, ako smo ranije mogli pešice za 10-20 min od glavne autobuske da stignemo do potrebne tačke, ne vidimo ikakvu olakšicu da umesto toga odlazimo u NBg i odande čekamo i hvatamo prevoz, dodatno plaćamo svaki put i budemo oduševljeni zaista glupom odlukom o izmeštanju stanice.

 

E, sad, to što ti iz tvoje perspektive tumačiš koliko je nama zbog toga daleko NBg, to meni i dalje pokazuje da se ne slažemo oko ove teme.

 

Vec sam vodio ovde raspravu o izmestanju autobuske stanice sa likom koji je taj potez ocenio idiotskim, da bi se ispostavilo da zivi u blizini stanice, pa mu zato odgovaratu gde jeste. Tebi licno isto moze da odgovara stanica tu gde je sada, ali odluka o izmestanju uz novobeogradsku zeleznicku stanicu, a koja je doneta pre vise decenija, uzima u obzir sta je najbolje za grad. To naravno ne znaci da ne moze da postoji usputna stanica sa druge strane (recimo na Autokomandi)..

Link to comment
22 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Tebi licno isto moze da odgovara stanica tu gde je sada, ali odluka o izmestanju uz novobeogradsku zeleznicku stanicu, a koja je doneta pre vise decenija, uzima u obzir sta je najbolje za grad. To naravno ne znaci da ne moze da postoji usputna stanica sa druge strane (recimo na Autokomandi)..

Nisam siguran da je boldovano skroz tacno: prvobitna odluka/plan nove Bg autobuske stanice (BTW, takozvana stara je od pocetka, zvanicno i nezvanicno vodjena kao privremena) doneta je uredno i uz javnu i strucnu raspravu jos '70-ih, paralelno sa Prokopom. Lokacija je bila predvidjena desno od Gazele/Mostara gledajuci ka Nisu, na potezu BIP - Autokomanda, pa su ulice paralelne sa autoputem (Oblakovska, itd...) bile uredno rasljene...

Onda su dosle '90-te, sve je palo u vodu, Oblakovska se ponovo naseljavala, nikao je onaj kako se bese zove/zvao Steco, ona banka koja je propala, bila i neka afera, nebitno...

I bice da je to bio OK, promisljen plan koji je jednu iz drugu pridrzao obe stanice, i zeleznicku i autobusku, uz autoput koji se doduse tada smatrao dovoljnim za tranzit i ako su svi znali da ce to vremenom morati da se menja, sto glede lokacija stanica ne menja bitno stvar jer je njima u svakom slucaju mesto sto blize centru grada.

Postoje negde i skice, idejna resenja, planovi, pokusacu da nadjem...

 

Edit: BTW, u napustenim, raseljenim zgradama Oblakovske i zaledja, slusala se najbolja muzika, dzez narocito, sa pripadajucim dodacima, da je neko to barem odnegovao, atmosfera, poluliegala, drustvo/a...:cry:

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...