Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

9 minutes ago, borris_ said:

 

U Makišu se pravi depo ako sam ja dobro shvatio. Ne razumjem zasto je to problem. Neces depo da pravis u centru grada. 

Makis barel po slikama je postojeci zeljeznicki depo. Zar on ne smeta toj pijacoj vodi?


Hteli su da zidaju Karici stambeno naselje.

 

Depo za metro? Inace, koliko znam tamo se nalazi ranzirna  zeleznicka stanica i ogromno cvoriste, mozda i najvece u Srbiji (jedan deda mi je bio masinovodja).

 

Zivi bili pa videli, da se nece zidati nista osim depoa. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ako pocnu depo, radice i liniju tu nema dilem. Ne pocinjes jedan takav projekat ako ne zatvoris finansijsku konstrukciju. Cikena ce na kraju biti veca od pocetne sto je uobicajen slucaj u takvim projektima. Jos ce tu kopati tunele, tu se moze svasta desiti sto bi moglo da digne cijenu.

O projektu se definitivno prica u zeljeznickom svijetu. Da li su finansije obezbjedjene, ne znam. Za sada su potpisani samo memorandumi (MOU) sa Alstomom i jos nekim firmama.

Edited by borris_
Link to comment

EU nije dala da se spoje. Svako sa sebe. Alstom je zadnjih godina sve razbio, kupio je Bombardier i dobio masu novih ugovora po svijetu.

 

U srbiji za sada je potpisan MOU. Inace dizajn radi ili bi trebao da radi Egis (nasi konkurenti).

Link to comment
Ako pocnu depo, radice i liniju tu nema dilem. Ne pocinjes jedan takav projekat ako ne zatvoris finansijsku konstrukciju. Cikena ce na kraju biti veca od pocetne sto je uobicajen slucaj u takvim projektima. Jos ce tu kopati tunele, tu se moze svasta desiti sto bi moglo da digne cijenu.
O projektu se definitivno prica u zeljeznickom svijetu. Da li su finansije obezbjedjene, ne znam. Za sada su potpisani samo memorandumi (MOU) sa Alstomom i jos nekim firmama.
Logiku koji ti upotrebljavaš je logika za iole ozbiljnije države.
Ništa ovde nije sigurno.
Ajd da ne spominjem Prokop i koliko je trebalo da on dobije barem minimum "iskorišćenja".

Nivo uticaja ranžirne stanice na snabdevanje vodom je minoran u odnosu na ono što se sprema da se gradi tamo.

Nego oko tih "priča u svetu železnice", koji je odnos tj. raspodela posla među firmama u izgradnji metroa?







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, borris_ said:

EU nije dala da se spoje. Svako sa sebe. Alstom je zadnjih godina sve razbio, kupio je Bombardier i dobio masu novih ugovora po svijetu.

 

Tacno tako, setih sad kad si napisao, zbog monopola.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Makis barel po slikama je postojeci zeljeznicki depo. Zar on ne smeta toj pijacoj vodi?


Postojeće železničko čvorište plus put ka Obrenovcu što prolazi kroz Makiš jesu opasnost za postojeće vodoizvorište, bez obzira na buduće gradnje.

 

 

1 hour ago, Moonwalker said:

Hteli su da zidaju Karici stambeno naselje.


Mislim da će se svakako zidati neko stambeno naselje. Da li baš Karići, ili neki Vučićevi Arapi, svejedno.
Zašto bi uopšte i provlačili metro na tu stranu, ako ne zbog budućeg Beograda na vodoizvorištu.

Ceo potez od Čukaričke padine do Železnika je bogom dan za buduće građevinke poduhvate. 
Generalno, ceo potez od Gazele uzvodno uz Savu je najebao. Priča se o rušenju Sajma, rezervoari NIS-a pored hipodroma su već srušeni, pitanje je hoće li hipodrom preživeti, a malo dalje je spomenuti potez do Železnika.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

juče, kada sam se vraćao iz sela, najpre sam naišao na odvratan smrad (sumpor valjda) i smog začinjen dimom iz dimnjaka od sušare u vreocima do stepojevca. posle, kada sam bio na vrh brda pre "duple pune" ka orlovači video sam tepih smoga iznad sremčice i iznad beograda (petlovo i labuđe brdo, rakovica). poželeh da se vratim.

 

večeras oko 6, velika gužva na autoputu od tošinog bunara pa uzbrdo. skrenuh preko "zmaja" no, isti đavo.

Edited by djordje geprat
Link to comment

da mu srusim kulu- ne mogu.

ali mogu da kazem da je ubedljivo najruznija od svih visokih zgrada koje se trenutno grade/zavrsavaju (w64, izraelci, kapije, i beogradjanka cak). najruzniji je vucicev falus!

Edited by foto
  • +1 4
Link to comment

ovo pokrivanje svega i svačega zastavom i patriotizmom na kraju dovede do idiotizacije u vidu one tri ćurke što u đakuziju pjevaju "sini jarko sunce sa Kosova", mi smo majstori da obesmislimo i banalizujemo sve, nema nas na svijetu 

  • +1 2
Link to comment

Sve razumem da im je dupe zinulo za pare i da bi i cijanid u vodovod pustili ako im to donosi neke pare, ali bilo kakvu gradnju u tom predelu ce bataliti svako ko jednom prodje Radnickom u pola 8 ujutro radnim danom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...