Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Kad vidim taj (Sibinjanin Janka) spomenik svaki put prvo pomislim na Don Kihota te mi je u krajnjoj liniji ostavlja mnogo bolji utisak nego ovi spomenici Stefanima ;)

Link to comment

gledajućiovaj mrakijev snimak, stefan mi deluje kao neki lik koji se uspentrao na neku skalameriju da bolje vidi nešto tamo daleko.

 

a ovo ispred ex-stanice je valjda neki kišom pokvašen mermer.

Link to comment

Sto je najludje od svega, despot Stefan ima spomenik u Beogradu koji, po mom amaterskom misljenju, spada u najreprezentativnije i najlepse spomenike u Beogradu. Da nista drugo ne znamo o novijoj istoriji Srbije, samo poredjenje ta dva spomenika istom coveku bi bilo dovoljno da objasni koliko smo propali u svakom smislu.

  • +1 2
Link to comment
Sto je najludje od svega, despot Stefan ima spomenik u Beogradu koji, po mom amaterskom misljenju, spada u najreprezentativnije i najlepse spomenike u Beogradu. Da nista drugo ne znamo o novijoj istoriji Srbije, samo poredjenje ta dva spomenika istom coveku bi bilo dovoljno da objasni koliko smo propali u svakom smislu.
Ovaj? Beogradska_tvrdjava_33.jpg

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Da, taj. Znam da je bilo dosta kontroverzi, cak i dosta sprdnje, oko tog spomenika ali za mene je on izuzetan primerak epohe u kojoj je nastao.

Link to comment
2 hours ago, roksi said:

 

jeste da bakić malo preteruje i glumata kad pljuje po zavodu ali to što su rekli za GUP je suština.

o GUP-u niko nije ni zucnuo, niko nije video ni slovo a uskoro ide na rani uvid koji traje dve nedelje što je samo po sebi idiotluk.

koliko sam pre neki dan čula, akcenat će biti na kontinualnom planiranju, na izgradnji infrastrukture, ozelenjavanju, biće prenamene ... živi bili pa videli. iskreno, ništa pametno ne očekujem.

i, da, ne slažem se da više nema naših stručnjaka koji su u stanju da naprave kvalitetan dokument kao što je GUP.

 

 

 

Link to comment
jeste da bakić malo preteruje i glumata kad pljuje po zavodu ali to što su rekli za GUP je suština.
o GUP-u niko nije ni zucnuo, niko nije video ni slovo a uskoro ide na rani uvid koji traje dve nedelje što je samo po sebi idiotluk.
koliko sam pre neki dan čula, akcenat će biti na kontinualnom planiranju, na izgradnji infrastrukture, ozelenjavanju, biće prenamene ... živi bili pa videli. iskreno, ništa pametno ne očekujem.
i, da, ne slažem se da više nema naših stručnjaka koji su u stanju da naprave kvalitetan dokument kao što je GUP.
 
 
 
On je malo upao u onaj loop[emoji769] "daj još, oštrije cepaj cepaj" to je tako kad te dovate mediji.
To za GUP, slušao sam jednog urbanistu koji je prostim ređanjem cifri koliko je to komplikovan dokument i koliko to treba pažljivo čitati...
I ono, bar kako sam ja shvatio, to je dokument, koji određuje pravce kojim se grad razvija u budućnosti.
Jedna po jedna stvar se "provlači" u ovoj zemlji i zakopava je sve dublje i dublje...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
45 minutes ago, Frank Pembleton said:

On je malo upao u onaj loopemoji769.png "daj još, oštrije cepaj cepaj" to je tako kad te dovate mediji.
To za GUP, slušao sam jednog urbanistu koji je prostim ređanjem cifri koliko je to komplikovan dokument i koliko to treba pažljivo čitati...
I ono, bar kako sam ja shvatio, to je dokument, koji određuje pravce kojim se grad razvija u budućnosti.
Jedna po jedna stvar se "provlači" u ovoj zemlji i zakopava je sve dublje i dublje...

.... Shiit has hit the fan!
 

GUP je strateški dokument koji definiše pravce razvoja grada. nije dovoljno da bude dovoljno kvalitetan i fleksibilan nego i da se poštuje i sprovodi kroz planove nižeg reda.

da je oduvek bilo tako nebi bilo kaluđerice, ledina, plavih horizonata, altine, orlovskog naselja, MML-a i sličnih mutanata.

  • +1 1
Link to comment

Kad smo već kod prijava građana, kod mene u kraju jedno jutro "osvanula" sveže postavljena bašta kafića, na zelenoj površini, velika, cca.100 kvadrata. Cela skalamerija, čelična podkonstrukcija, debele daske za pod, ukrojena oko drveća...

Skupili se ljudi, ispotpisivali nekakvu peticiju, zvali opštinu, ali je preovladavalo mišljenje da je to već gotova stvar i da vlasnik kafića ne bi kupio i dovlačio celo to čudo da se nije prethodno dogovorio s kim treba...

Al ne lezi vraže, bašta uklonjena 4 dana kasnije, u potpunosti.

20210325_125708_resize_36.jpg

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
7 hours ago, roksi said:

avet

 

 

skopljezacija beograda u toku. nisu oni normalni, ni malo. ubijaju grad.

 

 

 

Prvo,skopljizacija Beograda bi bila kad bi počeli podizati spomenike rimskim imperatorima rođenim na tlu današnje Srbije uz propratnu šizofreniju kako su oni Srbi a mi njihovi potomci.Drugo,ovo  sa spomenicima Nemanjićima je skroz  u redu s tim da kapiram kako bi mnogi pre voleli da vide  neke Latinkine ili Nikezićeve liberale,ali šta ćeš prohujalo s  vihorom.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, jackruby said:

Prvo,skopljizacija Beograda bi bila kad bi počeli podizati spomenike rimskim imperatorima rođenim na tlu današnje Srbije uz propratnu šizofreniju kako su oni Srbi a mi njihovi potomci.Drugo,ovo  sa spomenicima Nemanjićima je skroz  u redu s tim da kapiram kako bi mnogi pre voleli da vide  neke Latinkine ili Nikezićeve liberale,ali šta ćeš prohujalo s  vihorom.

 

:ph34r:

 

proslost kao fetis je ono sto im je itekako zajednicko. a ni po stilu, bogami, nisu uopste daleko.

 

to sve zajedno i izgleda sizofreno u odnosu na postojeci kontekst - izmesteno, neprimerno, ko palo s marsa.

(plus sto vole taj neki brisani prostor oko spomenika - dodje kao veoma odgovarajuca metafora :ph34r:).

 

 

@beta kentauri e hvala beta, dobro je cuti insajderski osvrt.

 

 

 

 

Edited by roksi
  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, jackruby said:

Prvo,skopljizacija Beograda bi bila kad bi počeli podizati spomenike rimskim imperatorima rođenim na tlu današnje Srbije uz propratnu šizofreniju kako su oni Srbi a mi njihovi potomci.Drugo,ovo  sa spomenicima Nemanjićima je skroz  u redu s tim da kapiram kako bi mnogi pre voleli da vide  neke Latinkine ili Nikezićeve liberale,ali šta ćeš prohujalo s  vihorom.

Mnogi, neki, oni...
U njihovo vreme se radilo to i to...
Vučiću, ti li si?

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...