Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

19 hours ago, jms_uk said:


Cak i da je to slucaj, ne bi smeli da ostave ovakvu signalizaciju.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

19 hours ago, Lezilebovich said:

Mislim da ta strana (dalja od nas) trenutno nije u funkciji, a nije ni signalizacija

ipak nisam u pravu. rade obe strane ulice, samo semafor ne radi .

Link to comment

a li ste znali da se ulica tadeusha koshcushka sada zove pjarona de mondezira?

 

ne znam kada nas je tadeush razduzio i chime nas je zaduzio uvazeni pjaron? :unsure: :blinlk:

 

i zashto je prosaho toliko bolje od lorke, kavafija i ostalih za koje smo chuli, lajk ever?

 

 

 

edip. deo tadeusha, nismo ga likvidirali izgleda skroz. a general nas je zaduzio u prvom ratu. a i gde bi :dry:

Edited by gospa buba
Link to comment

Francuski general nas je zaduzio time sto je dao sve od sebe da na Solunski front umesto cirka 150,000 Francuza ode cirka 150,000 Srba.

I to dzabe, bez troskova podvoza...

 

A javlja mi se - baz obzira na Ruse i odnos prema njima - da odgovorni u Skupstini grada uopste znaju ko je Košćuško...

A i tesko se izgovara, obaska sto Pijan de Mondezir zvuci onako bas otmeno, nije to neka Ђурђелина Динић, poznatija kao Ђука ... :fantom:

 

  • Haha 1
Link to comment

ak je dobio to neko parče pored fr ambasade ima i nekog smisla

 

al šta li je mučeni endi skrivio :lolol:

 

BUNT KROZ VANDALIZAM Misteriozni Beograđanin "menja" nazive ulica i tako  šalje veoma PROVOKATIVNE PORUKE

 

e:

dobro ovo je izgleda fejk al ima na julinom brdu negde

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

od tih vračarskih akcija meni ponajviše žao one vile iz topolske 15 iz 20-ih godina, jedna od prvih zgrada beogradske moderne

 

https://www.gradnja.rs/wp-content/uploads/2018/09/topolska-vila-1-782x521.jpg

 

moderna zamena je donekle arhitektonski omaž ovoj pethodnoj al opet sve je nekako baš "investitorski" i poprilično neuklopljeno, sad vidim da je zaparložena i ona preko puta, izvesno namenjena isto za rušenje, baš uništavaju možda jedan od najšarmantnijjih ćoškova u BG iako je ceo taj potez bio predmet neke zaštite kao arhitektonske celine ili je samo bila ideja nikad ispoštovana.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...