Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Da, da, bilo je toga. Šta pričaju da ptice ne vole rege, ptice vole rege. Ili tako već nešto.

 

Plus je išla tv reklama sa animiranim pticama koji skackaju u ritmu muzike.

Edited by McCabe
Link to comment

Sta se podrazumeva pod centrom Beograda, da li 3 centralne opstine, Stari grad, Vracar i Savski venac ili jos uze, koje bi bile granicne ulice? Hvala

Link to comment

Sta se podrazumeva pod centrom Beograda, da li 3 centralne opstine, Stari grad, Vracar i Savski venac ili jos uze, koje bi bile granicne ulice? Hvala

krug dvojke, uključujući i samu kružnicu

Edited by Bujodrag
Link to comment

krug dvojke, uključujući i samu kružnicu

 

Po tome ispada da Birčaninova, Visokog Stevana, Krunska i Njegoševa nisu centar grada, kao ni Vračarski plato.

Svaka čast Aleksandru Vučiću, ali mislim da je to najstrožije određenje centra grada na celom svetu.

Po mom skromnom sudu, centar grada omeđen je, sa zapada, savskim amfiteatrom i Savskom ulicom, sa severa Dunavskom ulicom, sa juga autoputem, i sa istoka potezom Grčića Milenka, Žička i Bulevar kralja Aleksandra.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

 

 

sa juga autoputem,

Niškim? Kako tačno misliš? (malo mi neobično zvuči da on bude granica centra, ja bih rekla da na jugu granica centra Karađorđev park ili tu negde)

 

 

Link to comment

Po tome ispada da Birčaninova, Visokog Stevana, Krunska i Njegoševa nisu centar grada, kao ni Vračarski plato.

Svaka čast Aleksandru Vučiću, ali mislim da je to najstrožije određenje centra grada na celom svetu.

Po mom skromnom sudu, centar grada omeđen je, sa zapada, savskim amfiteatrom i Savskom ulicom, sa severa Dunavskom ulicom, sa juga autoputem, i sa istoka potezom Grčića Milenka, Žička i Bulevar kralja Aleksandra.

Sad ispade da je Lekino Brdo centar grada. Tesko da bilo koji deo Vozdovca moze da bude centar, po mom skromnom misljenju, Ja bi granicu pomerio do Autokomande i Maxima Gorkog...

Link to comment

Niškim? Kako tačno misliš? (malo mi neobično zvuči da on bude granica centra, ja bih rekla da na jugu granica centra Karađorđev park ili tu negde)

 

Na autoputu leži velika koncentracija upravnih zgrada i naravno bolnica, to je po definiciji downtown.

Link to comment

ne pržite se, krug dvojke centar. van kruga dvojke širi centar. nbg republika. :fist:

 

to autokomanda a odma tu marinkova bara ne pije vodu :dry:

Link to comment

A šta bi onda bio beogradski CBD? Imamo li mi uopšte tako nešto? Kojim sadržajima određujemo šta ulazi u centar? Visoka koncentracija poslovnog prostora? Sedište administracije? Jednaka udaljenost od satelit naselja?

Edited by pacey defender
Link to comment

Po tome ispada da Birčaninova, Visokog Stevana, Krunska i Njegoševa nisu centar grada, kao ni Vračarski plato.

Svaka čast Aleksandru Vučiću, ali mislim da je to najstrožije određenje centra grada na celom svetu.

Po mom skromnom sudu, centar grada omeđen je, sa zapada, savskim amfiteatrom i Savskom ulicom, sa severa Dunavskom ulicom, sa juga autoputem, i sa istoka potezom Grčića Milenka, Žička i Bulevar kralja Aleksandra.

 

Eh, što se mene tiče, moj grad je beskrajan. Iz toga sledi da mu je centar svuda.

^_^

Link to comment

Sad ispade da je Lekino Brdo centar grada. Tesko da bilo koji deo Vozdovca moze da bude centar, po mom skromnom misljenju, Ja bi granicu pomerio do Autokomande i Maxima Gorkog...

 

Može, taman da početak Lekinog brda bude granica, to je ionako pretežno rezidencijalni kraj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...