Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ljudi treba mi jedan dokumentarac

 

ne znam naslov, ali se radi o nekom tipu koji je tamo 70tih snimio ploču. I naravno pukao u muzičkom biznisu i batalio. 

20 godina kasnije ga nalazi ekipa filma i kaže mu da je njegova ploča kultna negde u nekoj zemlji i vode ga da poseti tu zemlju i održi koncert i to. 

 

Malopre mi prijatelj pričao o ovom filmu al ne zna kako se zove.

 

Ima li ko ideju šta je to*?

Link to comment

Uh ovo me podseti: The Ambassador(2011), Mads Brüger.

 

Doduše, odavno sam ga gledao ali je vrhunski dokumentarac. Početak je veoma dosadan, prvih pola sata se ne dešava ništa, trte mrte, ali kad dođe u Centralnoafričku repubiku tu nastaje cirkus. Realno se lik ponaša veoma čudno, u isto vreme se oblači kao i ponaša kao kolonijalni gospodar i vuče sa sobom dva kmeta pigmeja, a pravi dokumentarac o kombinaciji korupcije, kolonijalizma CAR, trgovini dijamantima, diplomatskim pasošima itsl.

Link to comment

Odgledao ovaj mađarski o klincima koju su kao maloljetnici zbog ubistva dospjeli u zatvor osamdesetih i kako se to odrazilo na njihov život - Kainova deca (2014)

 

Priča je toliko zajebana i scene su toliko jake i autentične da se može oprostiti reditelju što nije baš Hercog

Link to comment

Uh ovo me podseti: The Ambassador(2011), Mads Brüger.

 

Doduše, odavno sam ga gledao ali je vrhunski dokumentarac. Početak je veoma dosadan, prvih pola sata se ne dešava ništa, trte mrte, ali kad dođe u Centralnoafričku repubiku tu nastaje cirkus. Realno se lik ponaša veoma čudno, u isto vreme se oblači kao i ponaša kao kolonijalni gospodar i vuče sa sobom dva kmeta pigmeja, a pravi dokumentarac o kombinaciji korupcije, kolonijalizma CAR, trgovini dijamantima, diplomatskim pasošima itsl.

 

u ovo je genijalno. :D 

ja sam padao u nesvest šta ludak radi. 

Link to comment

Hvala za ambasadora! Definicija tragikomedije. Koliko je nenormalan i hrabar danac sunce ti, ovako nešto nikad nisam video :Hail:

 

Lik troluje i saša baron koeniše, totalno nesputan moralnim načelima, a u isto vreme se bavi smrtno ozbiljnim stvarima i glava mu je konstantno u torbi. Ali ti outfiti :lol::Hail:

 

Definitvno moram negde nahvatati njegov prethodni uradak, mads u severnoj koreji obećava.

Edited by Ruxin
Link to comment

Naleteo sam na jedan interesantan dokumentarac zahvaljujući  Criterionu, nešto što je trenutno veoma popularno kod nas. Ovo je rijaliti pre rijalitija, realističan prikaz jednog bračnog para sa sinom i sa njihovim kućnim ljubimcem psom Mertonom...

Čitava jedna studija braka u krizi, nešto poput Bergmanovog "Prizora iz bračnog života" ali ovog puta by Allan King. Zaista originalno i nešto što ne može da pregazi vreme... Vidim da ima u biografiji još zanimljivih dokumentaraca i zasluženo nosi epitet čoveka koji sve što dodirne pretvara u zlato. Ovo je pure gold, preporuka!

 

A Married Couple (1969)

 

092210king718.jpg?1285155698

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...