Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

"Fudbaleri buntovnici", prikazan na "Slobodnoj zoni". Dirljiv film o sportistima koji se nisu prepustili globalističkoj mašineriji i koji su izneli svoj stav, pa čak i po cenu svoje karijere i onoga što najviše vole ... Ljudi su plakali u sali tokom projekcije, toliko je ovaj dokumentarac brutalno autentičan. Nije ni bilo aplauza na kraju, publika je ćutke i zamišljena izlazila iz sale...

Imamo i mi takve egzemplare: Ducija Simonovića, Ergića ...
Link to comment

The Queen of Versailles - zabavno, a možda bi mi bio i dobar film kada bih uspeo da osetim ikakvu empatiju sa ovim užasnim ljudima koji su izgubili svoje ogromno bogatstvo i sada moraju da žive kao normalno bogati ljudi i da idu redovnim avionskim linijama umesto privatnim avionima ("mama, šta će svi ovi ljudi u našem avionu?") i da se naviknu na to da uz rent-a-car vozila ne dobijaju vozača.

Link to comment
Sunce ti... Uf.Must see. A must.
Odličan, zaista. Pominjali smo 30for30 serijal. Moje preporuke:Without BiasWinning Time: Reggie Miller vs. The New York KnicksNo Crossover: the Trial of Allen IversonInto the WindUz neizbežni Once Brothers. Edited by radisa
Link to comment

Redžija sam gledao, sjajan je. Super je i Ali vs Holmes. Doduše, za sada sam odgledao 8, 9 i svi su mi u najmanju ruku ok. Once brothers gledao ranije kao i Jordan rides the bus. Na areni uhvatio priču o Navratilovoj i Evert - i to mi je super. Sve u svemu, izgleda da bilo koji doc iz serijala 30 for 30 donosi zabavu.Btw, ima season 2 ;)

Link to comment
Ima li prevoda makar na engleskom ako ne na srpskom za 30 for 30 serijal?
Filmove puštam u BS Playeru i tu imaš opciju da automatski povuče titlove za film. Uspeo sam tako da pronađem samo titl za No Crossover, ostalo ništa. Za one koji ne znaju o čemu se radi u filmovima, možda malo upozorenje - Winning Time: Reggie Miller vs. The New York Knicks je previše košarkaški ako ne pratite košarku, odnosno ako niste pratili košarku sredinom 90ih. Slično stoji i za Fab Five. No Crossover takođe se vrti oko košarke, ali u centru priče su rasne podele u Hampton, VA, rodnom mestu Allena Iversona, i mestu koje je veoma značajno za istoriju theUSofA jer su tu uplovili prvi brodovi sa robovima, tu se nalazi Fort Monroe gde je Jefferson Davis proveo poslednje dane građanskog rata, a tu je i Emancipation Oak. Elem, meni je bilo baš zanimljivo da vidim da one konferederativne zastave po dvorištima, nedruženje sa drugarima iz razreda koji imaju različitu boju kože i sl. Without Bias je sjajna priča o veoma perspektivnom košarkašu koji je dva dana nakon što je potpisao prvi profesionalni ugovor overio, i taj slučaj je interesantan u kontekstu Reganove borbe protiv narkomanije.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao 16i čovek iz 30for30, gledao sam Invictus ali je ovo još bolje, ili sam trebao prvo ovo pa invictus, nebitno, ali toliko se smorim kad gledam ovakve stvari oko rasizma da to jebeno nije normalno. A Mendela, šta reći o tom čoveku, da te jebe neko 30 godina skoro i ti izađeš da miriš i spajaš, msm, 1 u 500.000.000.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...