Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jesam, odmah nakon ovog dokumentarca, bio mi u related :) Malo mu zameram sto nije spomenuo Personu, koja je meni u top 3 Bergmanovih, no dobro :)

Link to comment
kako je ovo dobro. svaki put mi je žao kad stignem do kraja nekog hercogovog dokumentarca, a to mi se uvek dešavalo samo sa knjigama.odlične epizode, jako lepo sklopljene i savršeno bešavan tok filma. potpuno smirujuće deluje i sve je nekako just the way it should be. epizoda sa onim politikantom što se stvara niotkud i sa svojim čirlidersicama obećava transparentnost nove vlasti samo naglašava tu sveopštu glatkost i prirodni tok stvari ne ostavljajući ni mic traga.volela bih da se promuvam po tajgama jednom, mada su šanse za to jako mršave.i da ne pomisli neko da "bešavnost" znači da mislim da je život u sibirskim tajgama laća - savršeno sam svesna da bih, da se slučajno nađem tamo, zaginula u roku od 3 nanosekunde, u sred leta, razbijanjem tikve o random kamenčinu, a nakon dostojanstvenog proklizavanja po losovoj kakici. lajna "prozor u evropu" me je baš nasmejala. hercog se raspričao za sve pare i zvuči ko švarcika, ali ne smeta ništa. :D preporuka i od mene.
Daleko od toga da sam tvrdio da Herzog falsifikuje stvarnost i pravi nekakve montirane situacije. Ali, pogledajte na primer onu scenu sa izumiranjem jezika. Herzog se ne zaustavlja samo na prikazu postojece stvarnosti nego i daje svoje sudove o tome. Na sta ima pravo, ali samo sam reagovao na tvrdnju da Herzog pusta gledatelje da sami proizvedu zakljucke. Mislim, njegova naracija je puna zakljucivanja.
praštaj pejsi, i zaboravila sam da sam pisala ovde. obratih pažnju sad kod tajgi na ovo iz tvoje poslednje rečenice: u pravu si - komentari mu jesu puni zaključaka, ali se ti zaključci čine potpuno nenametljivima, u smislu da su slike koje idu paralelno sa njegovom naracijom toliko upečatljive da je sasvim lako da gledalac odluta kud god hoće, bez obzira na to što mu naracija sugeriše. to se bar meni dešava kad gledam hercoga. eto, da malo preciziram svoju izjavu od pre 4 meseca. nisam stigla da repriziram "susrete", tako da mi je scena o kojoj pričaš i dalje u potpunom mraku.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Smrt za pet glasovaMV5BMjA3Mzg5MTQyM15BMl5BanBnXkFtZTcwMjk4NzAyMQ@@._V1._SX336_SY475_.jpgHercogov film iz '95. o Karlu Đezualdu da Venozi. Nije na nivou njegovih najboljih ostvarenja, ali ja sam ga tražio godinama, jer sam znao za priče o Đezualdu. Ko zna malo u muziku zna koji je Đezualdo bio ludak (u svakom smislu), da je bio 300-400 godina ispred svog vremena sa svojim kompozicijama (madrigalima), a postao je poznat jer je roknuo ženu i ljubavnika joj kad ih je našao na gomili, pa su tako zapravo mnogi se i zainteresovali za njegov lik i djelo. Više će biti zanimljiv muzičarima, ima par onako Hercogovskih momenata, a i traje manje od sat vremena, dobro da se ubije vrijeme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...