Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Herzog ne moze da omane
fala za skretanje pažnje na ovo :)stvarno se hercog ovoga puta baš raspričao - čudno mi bilo nenaviknutoj happy.gifmada, ne mislim da je pucao na patetiku, čak ni kada je onog tipa pitao da li voli brata - što je baš zicer.then again, baš baš volim njegove dokumentarce, pa nisam najobjektivnija u ocenjivanju.nisam gledala tih 14 dana maja - javite ako znate gde ima da se nabavi. pogledala bih čisto zbog tematike, jer u redovnim okolnostima ne ljubim agitatorske filmove.hercoga i volim baš zbog toga: snimi šta ima, a gledalac sam bira koju će krivinu u zaključivanju da uhvati.
Link to comment
hercoga i volim baš zbog toga: snimi šta ima, a gledalac sam bira koju će krivinu u zaključivanju da uhvati.
Ovo se ne bi moglo reci za, na primer, Encounters at the end of the world, gde na kraju poprilicno gura zakljucak u odredjenom smeru.
Link to comment
Ovo se ne bi moglo reci za, na primer, Encounters at the end of the world, gde na kraju poprilicno gura zakljucak u odredjenom smeru.
Ja bih rekao baš suprotno. Baš sam skoro gledao Encounters i više mi se čini da Hercogova naracija tokom filma više služi da ilustruje njegova lična zapažanja, a da sam film prikazuje realne, a ne montirane situacije.Nije manipulativan u maniru Majkla Mura i sličnih "angažovanih dokumentaraca".
Link to comment
Ovo se ne bi moglo reci za, na primer, Encounters at the end of the world, gde na kraju poprilicno gura zakljucak u odredjenom smeru.
a baš sam htela da napišem kako mi je encounters i dalje omiljeni baš zbog nemešanja :Dne sećam se da sam imala takav utisak posle filma, davno bilo. ako stignem da ga vidim ponovo, revidiram utiske, pa javljam.
Link to comment
Ja bih rekao baš suprotno. Baš sam skoro gledao Encounters i više mi se čini da Hercogova naracija tokom filma više služi da ilustruje njegova lična zapažanja, a da sam film prikazuje realne, a ne montirane situacije.Nije manipulativan u maniru Majkla Mura i sličnih "angažovanih dokumentaraca".
a baš sam htela da napišem kako mi je encounters i dalje omiljeni baš zbog nemešanja :Dne sećam se da sam imala takav utisak posle filma, davno bilo. ako stignem da ga vidim ponovo, revidiram utiske, pa javljam.
Daleko od toga da sam tvrdio da Herzog falsifikuje stvarnost i pravi nekakve montirane situacije. Ali, pogledajte na primer onu scenu sa izumiranjem jezika. Herzog se ne zaustavlja samo na prikazu postojece stvarnosti nego i daje svoje sudove o tome. Na sta ima pravo, ali samo sam reagovao na tvrdnju da Herzog pusta gledatelje da sami proizvedu zakljucke. Mislim, njegova naracija je puna zakljucivanja.
Link to comment
nisi jos propustio nista, u ponedjeljak ce ici 1. epizoda :)(a ne znam gdje bi se dokumentarac potom mogao naci onlajn)
mogo bi se naći na torrenthr.orga kako je arbeitmann i najavio, možete očekivat čistu kvalitetu. Die Beste.
Link to comment
  • 2 weeks later...
mogo bi se naći na torrenthr.orga kako je arbeitmann i najavio, možete očekivat čistu kvalitetu. Die Beste.
ima ga na youtubehttp://www.youtube.com/watch?v=f7fKZ4z7q_k&feature=relmfu
Link to comment

kad su gostovali u novom sadu pre dve godine, neki klinci navijaci su stinkiju poklonili duks. posle toga je nastupao po evropi u njemu, a ponovo se sreo sa klincima u londonu ove godine. rejects su inace svi navijaci vest hema, pa je otuda i nastalo prijateljstvo. njegov intervju je izasao i u casopisu navijaca vojvodine. hvale ih kao strava likove, u sta ni malo ne sumnjam.

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=hMzbwc-IB0M&feature=context&context=C4b3f08cADvjVQa1PpcFNqxELJEKGaSB4ndCMCbvzeLDID4JQ9X98%3DAutori popularnih serijala „Ciklotron“ i „Marka Žvaka“, DUSAN SAPONJA i DUSAN CAVIC su više od tri godine pripremali svoj prvi dugometražni dokumentarni film koji će premijerno biti prikazan na otvaranju ovogodišnjeg Beldocs festivala u Sava centru, 4. maja u 20h.

„Biba Struja“ je film o Slaviši Pajkiću - čoveku koji svojim rukama može da isprži viršlu. Zahvaljujući fenomenu koji je otkrio još kao tinejdžer, Slaviša je ceo svoj život posvetio električnoj struji sa kojom se druži i dan danas. Njegov organizam je otporan na struju i Slaviša kontroliše jačinu struje koju ispušta njegovo telo.U pokušaju da obori i treći Ginisov rekord „Biba Struja“ se suočava sa nepremostivom preprekom, slabljenjem moći zbog starenja njegovog organizma. Kako će gubitak ovog fenomena uticati na njegov porodični i društveni status, da li će naučnici uspeti u potpunosti da objasne ovaj fenomen, pokušali su da otkriju autori filma u dokumentarcu o čoveku kome nisu dozvolili da sedne na električnu stolicu.Sa projektom za film i trejlerom, Dušan Šaponja i Dušan Čavić su 2010. godine pobedili na pitch sesijama na Zagrebdoxu i IDFA festivalu u Amsterdamu, koji je najveći festival dokumentarnog filma u svetu.Pored podrške Filmskog centra Srbije, Ministarstva kulture i Skupštine grada Beograda, iza filma je stalo 5 inostranih televizija, od kojih su dve javni servisi - Austrijski ORF i Danski DR TV, kao i Švedski obrazovni program UR i Kanadske televizije TV Ontario i TV Knowledge.Medijski sponzori filma su: B92, Blic, Radio 3, Na dlanu, Mondo, Radio Naxi, TDI i Jat. Uz podrsku Deltagrafa!KARTE U PRODAJI: blagajna Sava centra i Bilet servis!Dizajn zvuka: Milan MihajlovićKompozitor: Anja ĐorđevićMontažer: Đorđe MarkovićDirektor fotografije: Damjan RadovanovićProducent: Snežana PenevRežija: Dušan Šaponja & Dušan Čavić

Link to comment

lepo je sto su snimili dugometrazni dokumentarac ali sam razocaran temom koju su odabrali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...