Jump to content
IGNORED

Niš


bost

Recommended Posts

Anton , Anton i....Anton  :D

 

Anton ti je kod doma zdravlja, preko puta niske televizije. Ako ne znas Nis, pitaj nekog, to ti je jedno kilometar od centar. Drugi po kvalitetu je preko puta zeleznicke stanice, mislim da se zove "kod Micu", treci je kod Micka u Vozdovu ulicu, preko puta Vozdove skole. To je ono sto sam ja probao.

 

Jao gospon' Guru, ja mislio kad si okacio ovaj text, koji je btw fenomenalan, da si pravi pripadnik undergrounda kada je pravi niski burek u pitanju. Necu da omalovazavam Antonov kontinuitet kvaliteta i ukusa, ali cu ga ipak na svojoj listi staviti u visu srednju kategoriju. Micko je bio pobednik devedesetih, sa onim visenjima po ulici i nocnom vadjenju od loseg alkohola, koji je i uveo taj standard u Nis pre dvajes' godina, ali je izgubio na kvalitetu kada je promenio lokaciju/vlasnika, ko zna sta vec, otiso par lokala nize/sta  ti ja znam

 

Da ja ipak iskoristim svoje diskreciono pravo i navedem 'de se u Nis jede ozbiljan burek:

 

- Ko voli masno i da curi, pitica sa sirom, isti majtor je pravi vec cetvrt veka, buregdzinica Fresh Style u Carnojevicevoj, kod grobarske gimnazije.

- Najbolji burek sa mesom u gradu, na zalost, zaboravio sam ime, burek ti prodaje iskljucivo gazdarica burekdzinice, nalazi se u pasazu preko puta bulevarske pijace, kad ides iz grada, sa leve strane. Tek kad to probas, shvatis da postoji i burek s meso.

- Najbolji burek sa sirom, e tu sad moram biti obazriv, iskljucivost moze uticati na ozbiljne reakcije, ko sto napisa i sam autor teksta, za mene je burekdzinica Soko kod logora, na bulevaru 12. Februar. Uz duzno postovanje Antonu, ipak je zonska liga ... Bar za mene.

 

Tako, ko sto kazu neki tamo pametni i mudri da je raznolikost jedan od najlepsih zacina zivota, svrati i probaj ove carolije kad te put nanese u ove delove Nisa. Ako izdjes odande razocaran, vodim na rostilj u Mrak !

Link to comment

Jao gospon' Guru, ja mislio kad si okacio ovaj text, koji je btw fenomenalan, da si pravi pripadnik undergrounda kada je pravi niski burek u pitanju. Necu da omalovazavam Antonov kontinuitet kvaliteta i ukusa, ali cu ga ipak na svojoj listi staviti u visu srednju kategoriju. Micko je bio pobednik devedesetih, sa onim visenjima po ulici i nocnom vadjenju od loseg alkohola, koji je i uveo taj standard u Nis pre dvajes' godina, ali je izgubio na kvalitetu kada je promenio lokaciju/vlasnika, ko zna sta vec, otiso par lokala nize/sta  ti ja znam

 

Da ja ipak iskoristim svoje diskreciono pravo i navedem 'de se u Nis jede ozbiljan burek:

 

- Ko voli masno i da curi, pitica sa sirom, isti majtor je pravi vec cetvrt veka, buregdzinica Fresh Style u Carnojevicevoj, kod grobarske gimnazije.

- Najbolji burek sa mesom u gradu, na zalost, zaboravio sam ime, burek ti prodaje iskljucivo gazdarica burekdzinice, nalazi se u pasazu preko puta bulevarske pijace, kad ides iz grada, sa leve strane. Tek kad to probas, shvatis da postoji i burek s meso.

- Najbolji burek sa sirom, e tu sad moram biti obazriv, iskljucivost moze uticati na ozbiljne reakcije, ko sto napisa i sam autor teksta, za mene je burekdzinica Soko kod logora, na bulevaru 12. Februar. Uz duzno postovanje Antonu, ipak je zonska liga ... Bar za mene.

 

Tako, ko sto kazu neki tamo pametni i mudri da je raznolikost jedan od najlepsih zacina zivota, svrati i probaj ove carolije kad te put nanese u ove delove Nisa. Ako izdjes odande razocaran, vodim na rostilj u Mrak !

Na Mickovom bureku sam doktorirao, iz navedenih razloga, tako da mi je taj ukus i dozivljaj potpuno poznat. Antonov cak i nisam jeo nesto mnogo puta u zivotu, ali ipak  je on za mene pojam kvalitetnog i ukusnog bureka. Ostale lokacije koje si naveo nisam posetio tako da ne mogu da sudim, mada verujem tvojem culu ukusa  ;)

 

Sto se tice sudbine mickovog bureka ja sam cuo neku pricu da je tu buregdzinicu drzao Micko sa bratom Rajkom, pa su se kao nesto posvadjali pa je Micko presao na fronete, a Rajko nastavio sa burekom na novoj lokaciji, navodno sa istim burek majstorom. Probao sam ga ali mi nije to to, najmanje zbog ukusa i kvaliteta.

 

http://www.youtube.com/watch?v=df1CU_XhemY 

Edited by Dali_man
Link to comment

Ne zaboravite, da je mnogim burekdžijama u Nišu "pao kvalitet" bureka kad su pali šverceri industrijske masti koji su snabdevali niške burekdžinice..pa vi vidite ;)

Link to comment

 

Gradonačelnik ističe prednosti Niša: Bedne plate

 

321784_051315c3_f.jpg?1433852443

 

Gradonačelnik Niša prof. dr Zoran Perišić na Savetovanju ekonomista Srbije, održanom na Ekonomskom fakultetu, kao stratešku prednost Niša u privlačenju investitora istakao je to što su plate Nišlija u proseku niže za oko 10.000 dinara u odnosu na primanja zaposlenih u Novom Sadu i za oko 20.000 dinara niža od primanja stanovnika Beograda.

 

 

I mi, Nišlije,  konja za trku imamo...i mi konja za trku imamo...i mi konja imamo...konj jedan... ;)

Link to comment

 

 

Niš će imati aerodrom svetske klase

Cilj je da niški aerodrom "Konstantin Veliki" postane sofisticiran i tehnički doteran aerodrom koji će raspolagati najmodernijom opremom za sletanje aviona.

87128150855741abf46252216010433_w640.jpg

 

Direktor Kontrole letenja Srbije i Crne Gore (SMATSA) Radojica Rovčanin je najavio da će instaliranje opreme za horizontalnu vidljivost duž piste i merenja visine oblaka (RVR) početi u julu i da će u operativnoj upotrebi biti od oktobra ove godine.

”SMATSA će uložiti oko milion evra u instalaciju ILS sistema koji omogućava instrumenatlno vođenje aviona i sletanje pri smanjenoj vidljivosti i taj sistem će biti instaliran naredne godine”, rekao je Rovčanin na konferenciji za novinare posle razgovora sa gradonačelnikom Niša Zoranom Perišićem. 

 

Prilazna svetla i njihovo postavljanje finansiraće Niš, a SMATSA će se uključiti u izgradnju novog tornja na aerodromu. 

 

U planu je, kako je rečeno, proširenje piste čime bi bilo omogućeno sletanje i većih aviona na niški aerodrom. 

 

Perišić je rekao da je niškom aerdoromu nedostajala navedena oprema i da će po njenom instaliranju biti promenjen status niške vazdušne luke i povećana konkuretnost niškog aerdroma u regionu. 

 

Od sledeće nedelje niskotarifna kompnija VIz er leteće iz Niša za Malme i Bazel, a direktor aerodroma Vladica Đurđanović je rekao novinarima da je sve spremno za početak sezone.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...