Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Wow. Meni se to nikad nije desilo sa uTorrentom, niti mi je menjan home page, niti default search engine, niti me je nuđen "uTorrent Browser Bar". Trenutno koristim verziju 3.1.3 i ne vidim apsolutno nikakve reklame, osim ako računaš to što mi u uglu stoji "upgrade to uTorrent Plus".I dalje mi prilično sumnjivo zvuče sve te stavke jer ne vidim kako sam mogao da ih potpuno ne primetim. Inače sam prilično pažljiv u izbegavanju spyware i adware sranja svih vrsta. Da li je moguće da te gluposti dolaze samo sa novim instalacijama ali ne sa upgradeom postojećih? :unsure:
Samo sa novim instalacijama:1QNAz.pngAko si duže vreme samo radio upgrade zato i nisi u toku.
Da, super su open source principi, samo što sa korisničke strane nemaju previše veze kad je izbor programa u pitanju. Meni je suludo (a i prilično cinično) da se na nekim trackerima banuje uTorrent zato što više nije open source.
:DNiko njega ne banuje zbog toga što nije open source već zbog toga što ne prijavljuje tačnu statistiku.EDIT: Da, ovo oko izbora programa je tačno, nažalost. Edited by Jolly Roger
Link to comment
uTorrent Makes Ads Optional Following User ‘Revolt’BitTorrent Inc, the parent company of uTorrent, is backpedaling on its decision to force advertisements on users of the popular file-sharing client. While the upcoming uTorrent release will still include “sponsored torrents”, users will have the option to turn these off if they don’t wish to see them. In a statement the company stresses that they will continue to experiment with new revenue models to support the development and innovation of file-sharing software.
Loši potezi, jedan za drugim...
Link to comment

Probao sam qbittorrent. Nisam primetio neke prednosti u odnosu na utorrent(ovo sa reklamama me za sad ne dotiče, jer samo updejtujem). Malo mi se čini da čak malo slabije seedujem kad idem preko njega, ali za konačan zaključak u vezi toga bi morao malo duže da ga koristim. Možda je i do podešavanja, pošto nisam nešto posebno čačkao.Glavna mana mu je što nema onu grafičku statistiku po vremenu za upload i download kao kod utorrent-a. Dobro, nije to neka baš mana ali ja sam se na to baš navikao. Bilo bi super da se ta statistika kod utorrenta može razvojiti sa svaki traker posebno ili čak fajl, ali i ovako je bolje nego da je uopšte nema kao kod qbitorrenta.

Edited by deeps
Link to comment

Friška vest, sa matičnog sajta:

To the members of UKNova.UKNova is being forced to change. We have been issued with a "cease and desist" order by FACT (The Federation Against Copyright Theft).Despite our efforts to cooperate with the UK media companies, FACT have stated: "ALL links or access to content provided by UKNova are infringing, unless it can be proven that explicit permission from the copyright holder for that content has been obtained".We therefore currently have no other choice and will be closing the trackers. It has not been an easy decision to take, but it is apparently our only option.The forums will remain open for business as usual. Torrents and their associated pages will disappear over the next few hours.
Link to comment

Meni počeo od prekjuče modem da se restuje na svakih 10-ak minuta, ali samo dok radi uT.Ovako za čisti surf radi normalno™.Probao da ograničim brzinu DL po savetu SBB tehn.podrške, ali ne prestaje.Dal' je do uT ili do modema, pitanje je sad.Ili su našli načina kako da obeshrabre torentovanje. Dešavalo se nekom?

Link to comment
Meni počeo od prekjuče modem da se restuje na svakih 10-ak minuta, ali samo dok radi uT.Ovako za čisti surf radi normalno™.Probao da ograničim brzinu DL po savetu SBB tehn.podrške, ali ne prestaje.Dal' je do uT ili do modema, pitanje je sad.Ili su našli načina kako da obeshrabre torentovanje. Dešavalo se nekom?
Čisto sumnjam da je µT krivac. SBB je to, najbrži net u Srbiji. Kad radi.
Link to comment
Meni počeo od prekjuče modem da se restuje na svakih 10-ak minuta, ali samo dok radi uT.Ovako za čisti surf radi normalno™.Probao da ograničim brzinu DL po savetu SBB tehn.podrške, ali ne prestaje.Dal' je do uT ili do modema, pitanje je sad.Ili su našli načina kako da obeshrabre torentovanje. Dešavalo se nekom?
Jok. Ja sam godinama na SBB-u, dnevno skidam sigurno preko 15-20 Gb, i nikad nista. Pitam se samo dokle ce biti to nista :D Evo pitah i druga koji je isto SBB torrent hrcak svega i svacega, ni njemu se ne resetuje modem, niti ima bilo kakvih problema s netom. Isto koristimo uTorrent i on i ja.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Baš sam đubre, nisam javio epilog.Modem je bio pred crkavanjem. Došli, zamenili - opet sve radi kako treba.(Bio sam se zabrinuo jer su 2008 ili 2009 jedno 15-tak dana probali da drastično ograniče neke protokole koje koristi P2P, ali su posle velike dževe korisnika sve vratili kako je bilo.)

Link to comment
Veliki brat posmatra:
uTorrent Increases Privacy and Counters Mass-Monitoring of Downloadshttp://torrentfreak.com/utorrent-takes-measures-to-prevent-mass-monitoring-of-downloads-120921/
Link to comment
Obavezno koristi zaštitu:PeerBlock
Elem , posle nekoliko meseci korišćenja istog, tek sad sam ukapirao da mi pomenuti program "blokira" neke sajtovenpr:hd-bb.orgscenereleases.infowarez-bb.orgi sad sam to "ukapirao" i sad bih to da rešim...naravno, mrzi me da guglam, ja bi da mi neko sažvaće :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...