Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Postoji li neki lak način da transferujem sve torrente sa utorrenta na qbittorent? Mrzi me da prebacujem jedan po jedan.
Imao sam tek nekoliko torenta tako da sam ih prebacio jedan po jedan i stoga nisam ulazio u problematiku. Potraži, sigurno postoji neko uputstvo.
A i ako možeš da objasniš šta je to bolje? Ja i onako ne idem dalje(jer ne znam) od onih osnovnih podešavanja pa ne zna da li onda ima smisla prebacivati se uopšte.
Ako ti µT lepo radi - ne diraj (iliti: if it ain't broke, don't fix it). :)Mene qBT podseća na stari µT, kada je bio bez premca i prave alternative. Pad je počeo negde posle verije 2.2.1. Natrpali su razne nepotrebne gluposti, postao je teži na resursima, počeo je više da baguje, krenulo je banovanje na privatnim trekerima, povrh svega je postao adware junk. Za razliku od njega, qBT je čist, GPL / open source. Podrška je mnogo bolja, ljudi na forumu su mnogo ljubazniji i predusretljiviji. Za druge ne znam, u mom slučaju radi - za razliku od µT-a - besprekorno. A i port s Linuksa je, šta ćeš bolje... :) Sve u svemu, prezadovoljan sam. To, naravno, ne znači da ćeš i ti biti.Evo citata sa zvaničnog sajta:
The qBittorrent project aims to provide a Free Software alternative to µTorrent. Additionally, qBittorrent runs and provides the same features on all major platforms (Linux, Mac OS X, Windows, OS/2, FreeBSD).
Uzgred, upravo danas je izašla verzija 3.0.0 final! Edited by Jolly Roger
Link to comment

Jel mogu da istovremeno seedujem i sa utorrentom i sa qbittorrentom preko istog privatnog tracker-a? Tj. da za novo što skidam seedujem preko qbittorrenta, a za ono što sam ranije skinuo preko utorrenta? Hoće li traker praviti problem ako mu istovremeno pristupaš sa dva programa?

Link to comment

Jolly, kako je to sad uTorrent adware junk? Ja ga koristim godinama i stvarno ne znam o čemu pričaš.Ako je lična preferenca u pitanju OK, ali meni je to bezveze, kao code nije open source, moš' misliti...

Link to comment
Jel mogu da istovremeno seedujem i sa utorrentom i sa qbittorrentom preko istog privatnog tracker-a? Tj. da za novo što skidam seedujem preko qbittorrenta, a za ono što sam ranije skinuo preko utorrenta? Hoće li traker praviti problem ako mu istovremeno pristupaš sa dva programa?
Tehnički je izvodljivo ali ti ne mogu garantovati da ti privatni treker neće praviti problema. A da postaviš pitanje na njihovom forumu?
Jolly, kako je to sad uTorrent adware junk? Ja ga koristim godinama i stvarno ne znam o čemu pričaš.
Users are advised to pay attention while installing this ad-supported application:· Offers to change the homepage for web browsers installed in the system· Offers to change the default search engine for web browsers installed in the system· Offers to download or install software or components (µTorrent Browser Bar) that the program does not require to fully function
Čak i ako otčekiraš sva tri polja, opet ti spakuje neko đubre, provereno. To generalno ne šteti ali mrzim takav kurvarluk.
Ako je lična preferenca u pitanju OK, ali meni je to bezveze, kao code nije open source, moš' misliti...
Meni je open source filozofija draga. To znači mnoge stvari: od slobode da se prilagođava potrebama svakog, preko uvida u čistoću koda, sve do komune koja se stvara i žestoko pomaže u razvoju datog open source softvera. Ljudima je neretko važniji komfor od principa i ja to shvatam i ne sudim.Video na temu:http://www.youtube.com/watch?v=jfqwHT3u1-8
Link to comment

Ukrajinske vlasti su ugasile domen Demonoid.me, jedan od najvećih sajtova za razmenu torrent fajlova."Demonoid je poznat po linkovima ka relativno retkom sadržaju do koga će sad verovato biti teže da se dođe”, kazao je za BBC Ernesto Van Der Sar, urednik Torrentfreaka.Akcija usledila je nakon hapšenja jednog od administratora Demonoida u Meksiku prošlog oktobra. Ali, uprkos ovom incidentu, Van Der Sar smatra da je prerano da ovaj sajt pošaljemo u istoriju.

Link to comment

^^ Uh, loše vesti danas... Prvo Baneprevoz, pa onda ovo... :(Na torrentfreak.com ipak ne odustaju. Mada, čak i da se Demonoid ne vrati, pojaviće se dobre alternative, to je izvesno. Seća li se iko starog-dobrog OiNK-a? Kad su ga ubili ubrzo su se pojavili odlični What.cd i Waffles.fm. Tako će biti i ovaj put...

Edited by Jolly Roger
Link to comment
Seća li se iko starog-dobrog OiNK-a? Kad su ga ubili ubrzo su se pojavili odlični What.cd i Waffles.fm. Tako će biti i ovaj put...
Da, čak je bilo moguće i samo uploadovati pa učitati stare torrente sa Oink.cd-a, prepoznavalo sokoćalo i prepovezivalo na nove trackere. ^_^
Link to comment
softpedia.com said:Users are advised to pay attention while installing this ad-supported application:· Offers to change the homepage for web browsers installed in the system· Offers to change the default search engine for web browsers installed in the system· Offers to download or install software or components (µTorrent Browser Bar) that the program does not require to fully functionČak i ako otčekiraš sva tri polja, opet ti spakuje neko đubre, provereno. To generalno ne šteti ali mrzim takav kurvarluk.
Wow. Meni se to nikad nije desilo sa uTorrentom, niti mi je menjan home page, niti default search engine, niti me je nuđen "uTorrent Browser Bar". Trenutno koristim verziju 3.1.3 i ne vidim apsolutno nikakve reklame, osim ako računaš to što mi u uglu stoji "upgrade to uTorrent Plus".I dalje mi prilično sumnjivo zvuče sve te stavke jer ne vidim kako sam mogao da ih potpuno ne primetim. Inače sam prilično pažljiv u izbegavanju spyware i adware sranja svih vrsta. Da li je moguće da te gluposti dolaze samo sa novim instalacijama ali ne sa upgradeom postojećih? :unsure:
Meni je open source filozofija draga. To znači mnoge stvari: od slobode da se prilagođava potrebama svakog, preko uvida u čistoću koda, sve do komune koja se stvara i žestoko pomaže u razvoju datog open source softvera. Ljudima je neretko važniji komfor od principa i ja to shvatam i ne sudim.
Da, super su open source principi, samo što sa korisničke strane nemaju previše veze kad je izbor programa u pitanju. Meni je suludo (a i prilično cinično) da se na nekim trackerima banuje uTorrent zato što više nije open source.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...