Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Hvala na vise nego detaljnom razjasnjenju. :Hail: Sto se licno mene tiche, ja tu nemam sta da trazim sa svojih 15 kB/s upload-a :"...Naime, na malo ozbiljnijim trackerima na kojima se nalazite, sigurno 80% usera ima bržu vezu od vas, pa samim tim vi imate dosta slabe šanse da išta odseedate kao seeder na torrentu na kojim se nalazi recimo 15 seedera i 2 leechera, jer jednostavno ostalih 14 seedera ima tolike brzine, da vaših 20-ak kB/s bude doslovno "pregaženo" te oni leecherima daju 98% brzine dok vi dajete mrvice. Osim toga, problem je i šta ni te mrvice ne traju dugo, jer ta 2 leechera dođu do 100% prije nego šta se okrenete Tako da ono, recimo da je ovo bija primjer nekog divx filma, znači vaš download tog torrenta je 700 MB, a ovoj dvojici usera ste možda u tih 15, 20 minuta koliko je njima trebalo da dovrše download poslali 50 MB uvr' glave. Dakle, ostaje vam još 650 MB do 1:1 ratija... Dakle zaključili ste i sami, to će potrajat.Iz te dugotrajnosti seedanja proizlaze 2 problema:Duže seedanje znači da fajlovi duže moraju stat na disku, a u slučaju mjesečnog prometa od 100-200 GB (download + upload!) uskoro ćete imat potrebu za terabajtnim diskom. Doduše takvi diskovi malo po malo postaju standard, al opet masu ljudi je još uvijek na 120, 200, 250 GBDuže seedanje znači i veći broj fajlova u klijentu, pa će se nakon mjesec, dva dana korištenja privatnih trackera pojavit situacija da seedate 30 torrent fajlova odjednom, od čega će vam možda u svakom trenutku bit aktivno po 10. Znači da će tih 10, uzevši u obzir da ste na nekom 4/256 paketu imat: 10/~20 kB/s= ~0,5 kB/s po fajlu..." <_<
Da, ali tip je napisao i da većina čak i privatnih trackera dozvoljava 48hrs pravilo. To je baš zbog ljudi koji imaju spore veze. Dakle, tracker registruje da si ti seedovao 48 sati nakon što si završio download(ostavljao mogućnost da drugi od tebe preuzimaju). Nakon toga, možeš da prekineš seedovanje, bez obzira na količinu uploada i neće ti se uzimati za zlo.Heh, juče naletim na nešto što sam skidao, gde je brzina bila stvarno super, preko 1Mb/s. Fajl od 1,4 GB sam skinuo za manje od 20 minuta.
Link to comment

Tek sad sam video. Šaljem čim im nestane 'Server too busy'.edit: valjda sam poslao, ništa mi se ne pojavljuje u 'sent items'.

Edited by Anonymous
Link to comment

Otvorena registracija za revoluttiontt, navali narode, odlicni su ;)

The staff at RevoTT are celebrating Christmas 2009 and New Year with a BANG!!, so the following will run from: 00:00 on Fri 25th of December 2009.Open Sign-upsTell your friends, family members, or anyone to come join RevolutionTT, please have anyone wanting to join visit: THE URL WILL BE ADDED HERE sometime on the 24th of December 2009, keep checking back!!!.Rules- NO dupe accounts allowed, no exceptions will be made, 1 IP Address = 1 Account.- The doors may close early if the Maximum accounts are reached, it’s better to sign-up A.S.A.P. just to be on the safe side.- Make sure you follow tracker rules and don’t do anything stupid (cheating, dupes, etc.).
Link to comment
Otvorena registracija za revoluttiontt, navali narode, odlicni su ;)
Jesu, ovo je lepa vest, sa njima imam veoma dobro iskustvo.Treba pratiti ovaj blog, bice (kao i do sada) otvorenih registracija na jacim privatnim trekerima krajem decembra i u prvoj polovini januara, nije iskljuceno i da se torrentleech otvori... stay tuned... ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...