Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ufuravajte se polako u privatne trekere. Molite gde stignete za pozivnice.Narednih meseci&godina će još više zaoštriti uslove za prijavu.
Ovo generalno jeste veoma dobar savet, privatni trekeri jesu mnogo bolji i sigurniji, no imajuci u vidu upload brzine u Srbiji na odredjenom broju kvalitetnih trekera je prava nocna mora odrzavati ratio. Naravno, sve to pod uslovom da se torrentuje bez varanja... ;)U svakom slucaju evo 3 sajta na kojima se redovno prati koji su privatni trekeri otvoreni za upis:Open Trackers 1Open Trackers 2Open Trackers 3 Edited by Jolly Roger
Link to comment

Evo da se javim prvi puta sa iskustvom...Ja sam skidao ko manijak po free sajtovima, ali kad sam poceo da "suzavam interesovanje" uspeo sam da se prijavim na jedan privatni treker sajt i onda nisam u startu primetio tu ratio dimenziju a da sam znao od pocetka to je prilicno lako kad nisi alav i neces da skines ceo internet odma' ;) Ja sam se recimo zakopao duboko bez realne sanse da se iskopam seed-ovanjem, nisam hteo da koristim neki chaet softver jer su brzo provaljivali ljude , a bilo mi je bitno da ostanem tu.Onda sam iz dosade kliknuo na link koji u helpu sajta ima i video da ima "dokupljivanje" UL ja sam bio daleko ispod ali malo "piskaranja sa moderatorima" cisto da se informisem ja sam se za 3$ iskopao , i evo 2 godine uopste "ne gledam" taj tab na profilu , ako seed-ujem ono sto skinem to lepo drzi nivo iznad konforno...

Link to comment
Torrents.ru rulzzz. Zajebano je sto blesavi Rusi stavljaju ponekad samo ruski audio, ali u vecini slucaja je dual. Brzina ~ 500 kb/s. Ratio -> 1 : 0,6.
torents.ru je zaista super. vecina filmova jeste na ruskom, ali moze da se iskopa i u originalu. pored fimova odlicni su sa sportom i muzikom. min dwnld/upld rate je 0.3
Link to comment
Ovo generalno jeste veoma dobar savet, privatni trekeri jesu mnogo bolji i sigurniji, no imajuci u vidu upload brzine u Srbiji na odredjenom broju kvalitetnih trekera je prava nocna mora odrzavati ratio. Naravno, sve to pod uslovom da se torrentuje bez varanja... ;)U svakom slucaju evo 3 sajta na kojima se redovno prati koji su privatni trekeri otvoreni za upis:Open Trackers 1Open Trackers 2Open Trackers 3
Ima ih i koji daju seed bonus poene. Znači, nebitno da li neko uopšte skida od tebe, ide ti recimo poen po satu seeda po svakom torentu. Pa kad sakupiš ne znam, 1000, razmeniš za 10GB itd.Edit: S obzirom kako se proveo SceneTorrents.org, nisam siguran ni da je moj savet da se juri za privatnim trekerima uopšte dobar... Edited by ion
Link to comment
Edit: S obzirom kako se proveo SceneTorrents.org, nisam siguran ni da je moj savet da se juri za privatnim trekerima uopšte dobar...
Ugasili su jedan od vodecih privatnih trekera, nesumnjivo je steta. No, to ne menja tvoj savet, on je i dalje dobar, jer ostaje cinjenica da su privatni trekeri mnogo bolji od javnih, bez obzira na gasenje i jednih i drugih. Treba naglasiti solidarnost medju piratima (kao bitnu komponentu) koja se pokazala ovom prilikom. "Izbeglice" sa ScT-a se primaju masovno na druge privatne trekere, recimo na TorrentLeech. To sve nemerljivo pomaze samoj sustini opstanka piraterije: adaptaciji i promeni. Na kraju, uvek ostaje beskompromisna borba o kojoj se moze mnogo nauciti od legendarnog trekera ThePirateBay. Edited by Jolly Roger
Link to comment

Hmmm, nešto mi nije jasno.Ja već mesecima skidam filmove sa torrents search engine-a: http://www.torrentz.com/, koji mi odmah ponudi gde i preko kojeg torent sajta mogu pronaći traženi film. a alternativno se koristim sa BtJunkie.Do sada nisam imao nikakvih problema (osim što ponekad btjunkie lockuje ponešto, i što se neki filmovi sporo skidaju), skidao sam sve i svašta, kad skinem film ostanem još malo na mreži jer vidim da neko skida upload, pretpostavljam od mene..meni je torrent stalno uključen.Nije mi jasno o kakvim ograničejima pričate i kakvi privatni tracker-i?Jel to treba da se sign in-ujemo u neki sajt da bi smo skidali nešto u budućnosti, ili...?

Link to comment

Objasnio, čudan način da spelluješ smorio. Sad niko neće postavljati pitanja na ovoj temi i mi stari rezidenti privatnih trackera nećemo moći da se pravimo važni.Bacite lock.

Link to comment
@BlackGeorgePogledaj OVDE.
Hvala na vise nego detaljnom razjasnjenju. :Hail: Sto se licno mene tiche, ja tu nemam sta da trazim sa svojih 15 kB/s upload-a :"...Naime, na malo ozbiljnijim trackerima na kojima se nalazite, sigurno 80% usera ima bržu vezu od vas, pa samim tim vi imate dosta slabe šanse da išta odseedate kao seeder na torrentu na kojim se nalazi recimo 15 seedera i 2 leechera, jer jednostavno ostalih 14 seedera ima tolike brzine, da vaših 20-ak kB/s bude doslovno "pregaženo" te oni leecherima daju 98% brzine dok vi dajete mrvice. Osim toga, problem je i šta ni te mrvice ne traju dugo, jer ta 2 leechera dođu do 100% prije nego šta se okrenete Tako da ono, recimo da je ovo bija primjer nekog divx filma, znači vaš download tog torrenta je 700 MB, a ovoj dvojici usera ste možda u tih 15, 20 minuta koliko je njima trebalo da dovrše download poslali 50 MB uvr' glave. Dakle, ostaje vam još 650 MB do 1:1 ratija... Dakle zaključili ste i sami, to će potrajat.Iz te dugotrajnosti seedanja proizlaze 2 problema:Duže seedanje znači da fajlovi duže moraju stat na disku, a u slučaju mjesečnog prometa od 100-200 GB (download + upload!) uskoro ćete imat potrebu za terabajtnim diskom. Doduše takvi diskovi malo po malo postaju standard, al opet masu ljudi je još uvijek na 120, 200, 250 GBDuže seedanje znači i veći broj fajlova u klijentu, pa će se nakon mjesec, dva dana korištenja privatnih trackera pojavit situacija da seedate 30 torrent fajlova odjednom, od čega će vam možda u svakom trenutku bit aktivno po 10. Znači da će tih 10, uzevši u obzir da ste na nekom 4/256 paketu imat: 10/~20 kB/s= ~0,5 kB/s po fajlu..." <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...