Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

šta je tečni dim, zaboga? mire, daj detalje! Btw, još sedamdesetih je moj ujak radio u nekom birou za zaštitu na radu pa je obilazio razna postrojenja, uključujući i fabrike za preradu mesa, odnosno mesnih proizvoda. Kaže da je još tada ono što mi zovemo dimljenim mesom tretirano nekim skroz nezdravim hemikalijama, mogu misliti šta se danas radi.

Link to comment

ja bih zapravo voleo da imam liquid smoke, moram nekoga zamoliti da mi donese...moj preliv za krilca vec bi polako mogao da se patentira, ali ta jedna stvar mu nedostaje - delikatna aroma dima.moze se tecni dim i napraviti, (navodno) kuvanjem oprljenih komada drveta posle nekog rostilja, ali ne moze da se koristi svako drvo, kada bih imao nekoliko dobrih grana javora napravio bih zalihe tecnog dima za 10 godina. pravi nacin ukljucuje kondenzaciju, i dosta je zahtevan za dvorisne akcije

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

upravo sam shvatio da masina za tecni dim moze da se napravi od malo modifikovane nargile i elektricne pumpe za naduvavanje duseka

Link to comment

ma tecni dim je kurac, to je zaobilazenje sustine dimljene hrane, a to je da moras da zapalis drvo da bi proizveo efekat. male pusnice se lako prave, koga mrzi moze da kupi gotovo ili da ode u borcu ili kotez gde postoje male firme koje izradjuju opremu za ugostiteljstvo koje ce ovo da skockaju za 150-200e u zavisnosti od velicine i namene.da ne pominjem da ne razumem potrebu da ti sos mirise na dim. ono sto treba da mirise na dim je meso a ne sos, sta god americki bbq kuvari pricali. i kada odes u prestonicu americkog rostilja, kanzas siti, recimo u kafanu oklahoma dzo, dobices dimljena rebra, brisket, pulled pork ili nesto slicno, dok sos nece imati aromu dima. doduse, na izlazu iz kafane ces moci da kupis bbq sos sa aromom dima, ali je to za kucnu upotrebu kada grilujes meso koje nemas gde da prodimis

Link to comment
ma tecni dim je kurac, to je zaobilazenje sustine dimljene hrane, a to je da moras da zapalis drvo da bi proizveo efekat. male pusnice se lako prave, koga mrzi moze da kupi gotovo ili da ode u borcu ili kotez gde postoje male firme koje izradjuju opremu za ugostiteljstvo koje ce ovo da skockaju za 150-200e u zavisnosti od velicine i namene.da ne pominjem da ne razumem potrebu da ti sos mirise na dim. ono sto treba da mirise na dim je meso a ne sos, sta god americki bbq kuvari pricali. i kada odes u prestonicu americkog rostilja, kanzas siti, recimo u kafanu oklahoma dzo, dobices dimljena rebra, brisket, pulled pork ili nesto slicno, dok sos nece imati aromu dima. doduse, na izlazu iz kafane ces moci da kupis bbq sos sa aromom dima, ali je to za kucnu upotrebu kada grilujes meso koje nemas gde da prodimis
pa na kraju si objasnio... nemam avliju, a volem tu aromu
Link to comment
ja bih zapravo voleo da imam liquid smoke, moram nekoga zamoliti da mi donese...moj preliv za krilca vec bi polako mogao da se patentira, ali ta jedna stvar mu nedostaje - delikatna aroma dima.moze se tecni dim i napraviti, (navodno) kuvanjem oprljenih komada drveta posle nekog rostilja, ali ne moze da se koristi svako drvo, kada bih imao nekoliko dobrih grana javora napravio bih zalihe tecnog dima za 10 godina. pravi nacin ukljucuje kondenzaciju, i dosta je zahtevan za dvorisne akcije
Jesi kontaktirao ove ?Cak mislim da sam im video kancelarije ovde u bloku...
Link to comment
Jesi kontaktirao ove ?Cak mislim da sam im video kancelarije ovde u bloku...
Imaju svašta nešto zanimljivo, ali je pitanje da li imaju maloprodaju... Edited by historian
Link to comment

Hvala Veljo, ne verujem da imaju maloprodaju, ali resicu nekako nabavku od njih.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Enego, da li je neko kupovao patkice u Merkatoru? Imaju zamrznute patke, oko 1.500g komad, 700 din kilo.

Link to comment

Сада би требало неко да каже како има јефтинијих у Родићу, па да попије једно 7 дана због паткометрије.

Link to comment

Rodić i Mercator su praktično jedno te isto, pa bi mogao da usput popije i dodatnih 7 dana za srozavanje nivoa diskusije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...