Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

velicina aristeusa samo zavisi od njegove starosti. mlad=vlazan=veci, stariji=suvlji=manji. na pocetku su svi isti...
Za te mladje i kazem da mi se cine manjim. Ja uvek uzimam mladji jer se vodim logikom da ako mi zatreba stariji njega mogu da ostavim da odlezi. Mada mi se jednom desilo da je u frizideru jedan komad povukao boju na crveno pa sam ga preventivno bacio i od tada ih cuvam samo u gazi u spajzu.
Link to comment
ovaj specijalno za mikser pravljeni sir sa grancicama nane nije dojmio.
ni meni, kontam da je premladmada fina ona kora, baš udara na orahovaču
Link to comment

E pa Aristeusa nema uopste, nikakvog. Sve su prodali, bio neki sajam valjda, bice za mesec dana...

Link to comment

Kad smo vec kod sireva nisu ni oni Kozari losi iako je skroz drugacija prica od Aristeausa. Koliko sam primetio najvise hvale i nude sir u kestenovom liscu koje je jestivo i izgleda kao onaj hleb sto ga Frodo i Sem nose na put, ali da budem iskren nisam nesto pao na dupe zbog njega. veci favorit mi je koziji sir sa cubrom i hrastovom korom. traje samo metar dana ali se sigurno pojede pre toga. a i cena je skroz ok pa je komad od 300g 600din

Link to comment

?Pa ono, nikad nisam kupovao a ocu da probam. Nema ih u mojoj ribarnici. A pretpstavljam da je to nesto skupo jer je egzotika.

Link to comment

na bajloniju prve breskve iz begaljice, slatke ko da su rasle na suncu.moj diler domacih, da ne kazem organskih, jaja, nudi domacu junetinu mladu ko teletinu, dakle, kravce od 7 meseci, koje je paslo u selu pored bele crkve, pa mucki zaklano na istoj lokaciji, pakovanje od 6 kila, 4 kile bez kostiju, 2 kile s kostima (nesto mi je naprico, but, plecka, krmenadla, nisam pazljivo slusala) 50 eura, u petak dolazi u beograd, ko oce kontakt i internet verabauts sa slikama, eo:https://sr-rs.facebo...301685916615919

Edited by darling
Link to comment
Pa ono, nikad nisam kupovao a ocu da probam. Nema ih u mojoj ribarnici. A pretpstavljam da je to nesto skupo jer je egzotika.
pa, beograd je stvarno jedno od poslednjih mesta na planeti za kupovati ostrige, ali bas ako imas neizdrz, dobijaju ih u skvadri na kalenic pijaci vrlo redovno kada im je sezona (ona fora sa mesecima koji imaju ili nemaju R, to proguglaj, ne secam se tacno). nisu bolesno skupe a imas i kapesante (st jakob, tj zak) koje su isto super. ali nije neki izbor pa ne ocekuj cuda. u prvom cugu sam hteo da te posaljem u hiroshimu gde su najbolje ostrige u japanu ili bar u novu englesku....
Link to comment

kupio u Maksiju terrine, paket od tri teglice po 90 grama, patka, zec i prepelica valjda... sve zajedno 320 din.inace kad smo vec kod francuza...gde i kako kupiti pravog pevca za coq au vin? da li je to uopste moguce?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
...gde i kako kupiti pravog pevca za coq au vin? da li je to uopste moguce?
Pitaj nejked Bucka :Pmogu u subotu da pitam babu slovakinju na pijaci (Zemun), ona donosi kvalitetnu zivinu, verovatno moze da proda i petla. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...