Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ja u subotu kupila beli kozji sir u nekoj onoj kiosk radnji na cvetkovoj pijacinije loš reklo bi se, ali ne može se ni oceniti ukus koliko je slankako bih mogla da ga ''odslanim''
Dudo, je li kod "Krune" - kiosak između Pokrajčeve mesare i Kokine pileće radnje, gde je uvek 551 penzos u redu, ili ona nova radnja na stazi između Vjeke Kovača i Milana Rakića? Ako je Kruna, sir nije toliko preslan (makar za moj račun) koliko je zaista jak ukus. Odlično se drži u frižideru.
Link to comment
Dudo, je li kod "Krune" - kiosak između Pokrajčeve mesare i Kokine pileće radnje, gde je uvek 551 penzos u redu
jeste baš tane znam, meni preslan, probaću ovo sa držanjem u vodi Edited by duda
Link to comment

apropo te halal radnje, bolja je sjenicka radnja u maksima gorkog povise raskrsnice sa juznim bulevarom - malo im je jaci asortiman, uglavnom imaju iste proizvodjace i par lokalnih stvari koje ovi halalci jos nisu otkrili.inace su veliki pederi ovi sto ne kontrolisu sandzacko mleko na aflatoksin - jesic je u privatnim porukama na pocetku afere prijateljima savetovao upravo to do daljeg.a da - znaci ja ne znam zasto sve o cemu se dobro pise ovde na forumu vise ne moze da se nadje, ali juce odem u dzinovsku ideu na bezanijskoj kosi da uzmem postirsku tunu i skusu. dodjem do rafa i aferim, imam sta i da vidim. skuse nema, tuna ima par komada, a umesto konzumove koja je ista za 70 din manje stoji ogromna praznina i 1 konzerva. ajde sad lepo priznajte ko je bio tamo?!

Link to comment
apropo te halal radnje, bolja je sjenicka radnja u maksima gorkog povise raskrsnice sa juznim bulevarom - malo im je jaci asortiman, uglavnom imaju iste proizvodjace i par lokalnih stvari koje ovi halalci jos nisu otkrili.
moj muž kupio neki dan na paliluskoj pijaci (neka mala mesara drže samo jagnjetinu i piletinu) odličnu jagnjetinu, ovi tvrde da je planinska, sa pašnjaka (i zbilja bila divna jagnjetina) a za tu radnju u maksima gorkog, tvrde da uzimaju jagnjad iz tova. u toj mesari je i piletina odlična (masnoća žućkasta, e sad, da l' je farbana ???)e ajd' sad znaj šta je istina
Link to comment
Mada sam napipao odličan koziji i u mlečnoj radnji preko puta pijace u Jerkoviću - nije preslan, idealan je za muljenje...
Strašno, i to posle neko kupuje :wacko:
Link to comment
inace su veliki pederi ovi sto ne kontrolisu sandzacko mleko na aflatoksin - jesic je u privatnim porukama na pocetku afere prijateljima savetovao upravo to do daljeg.
moja logika je da su seljaci iz tutina tolko siromasni, da im je jeftinije da isteraju krave na ispasu, nego da kupuju kukuruz. dal gresim? (ja gucnula njihov jogurt, ne mogu da ga pijem, mnogo baca na krave, do daljnjeg se drzim aktivije i kampine.)
Link to comment
moja logika je da su seljaci iz tutina tolko siromasni, da im je jeftinije da isteraju krave na ispasu, nego da kupuju kukuruz. dal gresim? (ja gucnula njihov jogurt, ne mogu da ga pijem, mnogo baca na krave, do daljnjeg se drzim aktivije i kampine.)
Prošle godine je bila tolika suša da je besmislena bilo kakva priča o ishrani stoke sa pašnjaka.Nikad ništa životinjskog porekla ne bih kupovala od individualnih poljoprivrednih proizvođača, s obzirom da su mi njihove metode zarade dobro poznate. Edited by halloween
Link to comment

covece, to je vec poljoprivreda 2.0, nisam jos dobacila do tog nivoa :lolol:ti si, halouin, izgubila veru u ljudsku dobrotu i postenje. a ja dodatno ne verujem ni korporacijama, ni drzavi. koja paranoja :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...