Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

kod sicka i da nema, verovatno moze da se naruci. ranije je bio predusretljiv, znam da je moj drugar jedan narucivao teleci bubreznjak koji ne postoji u prodaji i da mu je ovaj bez problema to nabavljao.

Link to comment
Ako nekome treba salo za salčiće, očišćeno i samleveno, 200 dinara pola kile u mesari na Zelenom vencu, danas kupljeno sveže, sutra će preostala količina biti zamrznuta pakovana po pola kile. ako preostane.Moji salčići stižu sutra veče ^_^
Link to comment
  • 3 weeks later...

danasnji hit pazar sa kalenica gumna (sad zvucim ko milan st protic):sveze alge sa atlantika (uvoz iz francuske)znam da ce ovo zazvucati bizarno ali meni je ovo jedan od fetisa, svaki zalogaj je cisti ukus mora u ustima. jedini slicni utisak imam je kada jedem kamenice, ali od toga malo zentam u bgd...mogu da se jedu kao salata, dodate jos malo povrca po zelji, ja stavim daikon, perca od mladog luka, krastavac - za zacinjavanje moze limun i mulje a isto tako odlicne su razne azijske tekucine tipa soja sosa, kineskog fermentisanog sirceta ili soka od limete, ulja od susama... i malo naseckanog djumbira u tom slucajualge su sveze ali usoljene, to im je jedini konzervans tako da je potrebno oprati ih po zelji. minut u djevdjiru pod toplom vodom ih potpuno ispere, a ako volite da budu slane, onda skratite vreme pranja. inace su usoljene krupnom morskom solju koja se doima...nisu jeftine - 2000din kg ali 100g zavrsava posao za veliku i izdasnu salatu za dvoje

Edited by gazza1
Link to comment

ima u dve ribarnice (koje ionako prodaju istu robu) - oni dole pored konjske mesare na izlazu ka njegosevoj, i ona gde radi otac sa 2 cerke, oni su ispred tropic ribarnice

Link to comment

Preporučite neki dobar kozji sir. Nedavno sam u Džezajogi na Bulevaru pazario neku salatu sa kozjim sirom, spanaćem i narom. Odlično! Htedoh nešto slično da napravim u uradi sam varijanti.

Link to comment

ja u subotu kupila beli kozji sir u nekoj onoj kiosk radnji na cvetkovoj pijacinije loš reklo bi se, ali ne može se ni oceniti ukus koliko je slankako bih mogla da ga ''odslanim''

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...