Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

bujon bude koncentrovaniji od supe koja se planira za konzumaciju bez razredjivanja. ne verujem da ima druge razlike. zato se obicno i ne prodaje u pakovanju od litar sem za restoranske namene. ja sam obicno kupovao u teglici od 300-400 grama ili tetrapaku od 0.3l

Link to comment
jel supa ili je bujon? ako je bujon skakacu do neba
plus jean. Pravim i zamrzavam bujone povremeno, celodnevna jebada. Ali neka jela traze bujon i tacka.
Link to comment

ako je kvalitetan bujon kao sto su neki koje sam donosio iz nemacke, ja da to kuvam vise strpljenja a ni uslova nemam. to je na nivou da pola dana peces kosti u rerni pa pola dana to kuvas u loncu od 20 litara. sa time mozes posle da radis sta hoces s tim da neke dobre stvari ni ne mozes da napravis bez toga - recimo sosove.

Link to comment

cisto terminologije radi, bujon je bistra mesna supa, ovo o cemu vi pricate je brown stock (redukovana supa od kosti(ju) i mesa) koju ako dodatno redukujete dobijate glace de viande, e sad mene interesuje sta je stvarno u tim tetrapacima, jer za tu cenu cini mi se, ne moze se ocekivati cak ni kvalitetan brown stock a kamoli glace de viande..

Link to comment
cisto terminologije radi, bujon je bistra mesna supa, ovo o cemu vi pricate je brown stock (redukovana supa od kosti(ju) i mesa) koju ako dodatno redukujete dobijate glace de viande, e sad mene interesuje sta je stvarno u tim tetrapacima, jer za tu cenu cini mi se, ne moze se ocekivati cak ni kvalitetan brown stock a kamoli glace de viande..
tacno, ja sam bio neprecizan jer sam kupovao obe stvari napolju i normalni bujon i brown stock
Link to comment

A ja se ko mentol poveo za nepreciznim Gazzom. Ono sto pravim je najmanje dvostruka redukcija supe od mesa I kostiju.Nego nemam pitanje nego komentar. Merkator ima opasnu junetinu, mekanu ko dekin, fantasticnu za gulase I slicna jela. Sad skuvao peposo, mislio da cu ga krckati do jutra a ono vec gotovo. Sva mesa koja sam kupio kod njih jako su se dobro pokazala, a I umeju da ih obrade kako bog zapoveda. Pricam o radnji u centru.

Link to comment

Dobar posao radi kuma. Nisam vican spremanju mlade prasetine, moram to probati...Uh kada bi imali praseca (ne svinjska) rebarca, to je izgleda zesca retkost ili se varam?(Ne pominji mi Interex, predaleko mi je to a onaj u Ustanickoj je socijala :cry: )

Link to comment

Pa ima u merkatoru, doduse ne sama, nego sa krmenadlicama, ali odvojis krmenadlice i ostaju ti rebarca. Dva u jedanПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...