Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

hihihihihihikolko misliš da ti stoji? :lol:šalim se, meni je bila dobra dok je nismo pojeli, znači oko 2 nedeljea držali smo napolju, ponekad bi prenoćilo napolju, i ništa nije falilo

Link to comment
hihihihihihikolko misliš da ti stoji? :lol:
ma što je najgore, ne mislim da pravim za sebea čim sam napisala post palo mi je napamet da ovi za koje mislim da pravim neće dozvoliti da se pokvari :lol:
Link to comment

Jbte, ja sam citao nekoliko tih recepata za nutelu, i nikako nisam mogao da procenim isplativost takve operacije. Ono, koliko se para potrosi za 500gr home made nutele, a koliko kosta da se kupi u prodavnici?

Link to comment
tj.da se po zelenim površinama gaje beskorisne biljke koje ne daju jestive plodove
e ala ovo mene ustvari nervira :Dtrauma iz detinjstva mi je što je kestenje po gradu nejestivo sranje (btw samo sam jednom u životu videla normalno kestenje u prirodi (i skupljala, naravno)), probavala pomorandže po Grčkoj i Španiji i naravno najebala, itd itdali dudinje iz parkova su srećom :njam:, valjda zato što one ne mogu da se kupe?(inače svojevremeno sam i na forumu kukala zbog toga)
Link to comment
Jbte, ja sam citao nekoliko tih recepata za nutelu, i nikako nisam mogao da procenim isplativost takve operacije. Ono, koliko se para potrosi za 500gr home made nutele, a koliko kosta da se kupi u prodavnici?
moralo bi da bude jeftinije u kućnoj varijantiali, poenta je da znaš šta je unutra, bez konzervansa, nezdravih masnoća tipa margarin itakoto
Link to comment

ja sam procenila, košta isto za teglu od 700 grama. s tim što u pravoj nuteli ima valjda 7% lešnika, 14% kakaa (ako i toliko, nisam sigurna), a većina je šećer i palmino ulje

The main ingredients of Nutella are sugar and palm oil,[7] followed by hazelnut, cocoa solids, and skimmed milk. In the United States, Nutella contains soy products.[8] Nutella is marketed as "hazelnut cream" in many countries. Under Italian law, it cannot be labeled as a chocolate cream, as it does not meet minimum cocoa solids concentration criteria. About half of the calories in Nutella come from fat (11 g in a 37 g serving, or 99 kcal out of 200 kcal) and about 40% of the calories come from sugar (20 g, 80 kcal)
kad praviš sam znaš tačno koliko je lešnika i koliko je čokolade Edited by funk soul sister
Link to comment
tek sam kupio, ne probah još. trebalo bi da je dobro
Ajde probaj mozda ako nije za samostalno kusanje onda mozda dobro dodje kao dodatak u nekim receptima..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...