Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

na koju pršutu misliš?
na tu tzv zlatiborsku dalmatinsku koja se kupuje valjda tu negde oko grčke pijace.bio lik na tv-u koji je proizvodi (na zlatiboru, po dlmatinskoj tehnologiji, navodno9ja je nisam kupovala, probala kod kumova, ne ispunjava ni osnovno za dobru pršutu
Link to comment

Kud se dela familija prodavaca pravih makedonskih marona sa Kalenića, ne viđam ih već jedno mesec - mesec i po dana? Kad nije sezona marona prodaju tetovac i krupan crveni luk u vencima na bar tri tezge, ćale sa kačketom i nekoliko sinova. Kod njih uvek znam na čemu sam, imaju najkrupniji kesten sa najmanje ćoraka i vredi platiti nešto više za to.

Link to comment
tu su brate tamo gde su sve vremeima tih marona na jos par mesta....
Odlično, pitao sam jer mi se u poslednjih šest-sedam nedelja, kada vikendom protutnjim preko Kalenića gumna, redovno dešavalo da ne vidim nikoga od njih, a kada je pijaca poluprazna kao što je bila tokom snežnih dana ili pred praznike, stvarno valja biti slepac i ne uočiti ih među ono malo prodavaca :) Glede marona, sada i kod Cvetka vidim da neko valja ove krupne po 400 dinara, obično drže samo onaj sitniš sa cenom do 200 kinti koji u pravilu ni ne zarezujem jer ima previše škarta .
Link to comment

tamo su gde su uvek, znaci na kraju pretposlednjeg bloka prema garazi, u sredini. nije samo vise taj deda sa unukom nego pored njega jos dvojica makedonaca koji su kupili od dede foru i valjaju samo tu ultrakvalitetnu makedonsku robu - dobar tetovac, kesten i roze luk. sad, moguce da si naleteo neki dan kada je bas ruzno vreme pa nisu izasli, ili su se spustili u gostivar, ima poneki dan kada nisu tu, fakat. ali je uvek neko od ove druge dvojice tu.

Link to comment

mozda ima u balkan-luku kod kalenic pijace u ivana djaje, imali su povremeno prosle godineili narucis od ovih sto prodaju na KPhttp://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Border%5D=relevance+desc&data%5Bkeywords%5D=peglana&submit%5Bsearch%5D=Traži

Link to comment

moje dosta široko iskustvo vezano za poznavanje ogrozda mi govori da bar 80% Srblja pojma nema šta je to.(na treninzima koje vodim, često posežem za ogrozdom kako bi opisao neke stvari)ja bukvalnio patim za tim, kao i za dudovima kad im dođe sezonaali ako, zasadiću tri duda kad pobegnem u neko selo pored Tise, jedna murgan, jedna, beli i jedna crni. i jedan jalovac, za hladovinu.

Link to comment

ima ogrozda u leto u vreme borovnica i ribizli na tezgama gde se to prodaje, izgleda da neko od te ekipe iz srbije uzgaja i ogrozd. mada nisam nesto primetio da se kupuje, tako da je moguce da nece zaziveti.

Link to comment
ima ogrozda u leto u vreme borovnica i ribizli na tezgama gde se to prodaje, izgleda da neko od te ekipe iz srbije uzgaja i ogrozd. mada nisam nesto primetio da se kupuje, tako da je moguce da nece zaziveti.
Ima to po selima prilicno, po razlicnim coskovima u dvoristima, ali slabo ko donosi na pijace. mada ako pitas, mozda ti neki nenakupac donese.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...