Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Meni je i majonez dovoljno kiseo, a ide i malo limunovog soka valjda. Pitaću grand mastera za rusku (mamu), ja sam novice u najbolju ruku.Ja se izvinjavam, ide malo krastavca i kašika pavlake pride pored svega drugog navedenog, a ako nema piletine suhomesnato...

Edited by Vapad
Link to comment

ja ne mogu da zamislim novaka bez ruske, sarme i reforme. rusku i reformu samo tad i jedem a sarmu ubodem mozda jos jednom, ako sam srecan par puta godisnje. dobar fazon je sto ostane dosta curetine od bozicnog rucka pa to ide u rusku. i savrseno se uklapa. dodam i malo suvog mesa (da zamirise) al pazljivo, moze se preterati. krastavcici obavezno i izdasno a majonez oprezno, tek toliko da poveze elemente. ako se stavi puno, bude nekako sirupasto i gnjecavo, to mrzim iz dna duse. naravno, sve se kuva i secka, cak se i majonez pravi, nikakve precice ne dolaze u obzir.

Link to comment

pošto se čeka neparna godina, trebalo bi da pravim reformu (za parne pravim vasinu). ipak, bataljujem tradiciju i menjam repertoar. praviću tortu od oraha sa kremom od karamela i čokoladnim kremom odozgo. ako bude valjala možda će se ustaliti, ako ne vraćam se mojoj više puta reformisanoj reform (kore pravim od standardnog testa, ali u obliku rolata tanko premazanog džemom od ribizle ili višnje, pa seckanog na parčad jednake debljine. sve to slažem u kalup za tortu, vodeći računa da kore i fil budu jednake debljine. odozgo je samo premažem kremom, bez dekoracije i kerefeka, tolika picajzla nisam).

Link to comment
doduse, priznajem da je gledanje skijaskih skokova prvog januara uz (dobru) rusku i curece belo meso i reform tortu dosta neprejebiv filing.
upravo si sve objasnio, esenciju smisla postojanja ruske. ove godine, pre odlaska pred Atelje 212 posle podne, će da bude baš tako.
Ruska se ne pravi od smrznute šarene plastike, nego lepo uzmeš lljucke sastojke, pa sve ručno.
upravo. i domaći majonez.
....neka amisna domacica smislila...
jbt, dovela si me do ivice suza sad. jedna jedina osoba u mom životu koja je koristila izraz amišan, je bio moj otac.o jbt... mašem u Bečkerek!
Link to comment

kod mene bečki koncert ide uz vrancusku salatu (kao ruska samo bez mesa a vala i bez kukuruza), ćuretinu ili prasetinu i vasinu tortu, to je standard.e sad, jednom mi jedna ruskinja diskretno skrenula pažnju da mi ne valja ruska, tj. vrancuska. kaže, vaše žene misle da su bolje domaćice ako što sitnije iseckaju povrče za salatu,ali fora je u tome da to ne sme da bude tako sitno, onda se sve skaši u neku bzvz masu, mora svaki sastojak u salati da se oseti kao takav.sledeći put ja iseckam na duplo krupnije i bogme je bila u pravu.sada sam poznata u okolini i šire, po toj salati :sleep:

Link to comment

Uf, ja volem tako sitno, pa ruska bude maltene namaz ^_^ Retko ko ume da napravi krupno secenu a dobru, obicno komadi plivaju u majonezu <_<Inace, ja krompir i sargarepu iseckam pre kuvanja i spustim u kljucalu vodu, pomaze krompiru da kockice ostanu kockice

Link to comment

šargarepa i šunka 5 mm, ostalo pretežno veličine zrna graška (ili kako ispadne).povrće: meso: majonez =1: 1 : 0,5-0.7

Edited by mammy two shoes
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...