Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

gde kupiti inćune u beogradu?
slane sardele? imas u Merkatoru u Beogradjanki u teglama, valjda je 300 grama 1000-1.500 dingeneralno ih ima po supermarketima, u dve velicine tegli, nesto ovakoanchovies.jpgi ovakoanchovy-fillets.jpgdobrih smrznutih sardela ima na Kalenicu u ribarnicama, ali cenim da trazis bas slane sardele, je li?
ja sam preko sljake zavrsavao teglu od 820g za 1500 kintavosa, uzeo 1 i roditeljima. proizvodjac je iz Zadra, ubedljivo najbolji incuni koje sam ikada jeo. glatki, nekako pufnasti, sa vrlo malo kostiju. jeo sam ih golom viljuskom bez icega, vrlo brzo smo sabili teglu
Link to comment

ne znam tacno sta hoces i za sta ti treba ali u squadri na kalenic pijaci imas usoljenu sardelu italijansku na meru, a povremeno imaju i filete, sto na meru sto u teglici, bez incuna. ova prva se lako ocisti i opere od suvisne soli ako ti smeta.

Link to comment

gde ima da se kupe one pticice koje se napune vodom pa im se duva im u /kroz rep i proizvode vrlo lepe zvuke ^_^ ?jel prave to jos? hocu da kupim jednoj maloj devojcici :)

Link to comment
gde ima da se kupe one pticice koje se napune vodom pa im se duva im u /kroz rep i proizvode vrlo lepe zvuke ^_^ ?jel prave to jos? hocu da kupim jednoj maloj devojcici :)
uu te ptice su super u pacu od zelenog bibera i bluka, posle se samo na brzaka ispeku u rerni. uz njih dojaja ide prilog od spanaca
Link to comment
uu te ptice su super u pacu od zelenog bibera i bluka, posle se samo na brzaka ispeku u rerni. uz njih dojaja ide prilog od spanaca
:) naliješ ih vodom pa u rernu, kad počnu da pište gotove sua tamo severno po Društvu se razbaškario jogurat Edited by Frile
Link to comment
a zar nije bilo u Veru nesto ovako:4194-eingelegte-sardellen-filets-blaufischfilets-weiss.jpgdoduse, moje posete Veru datiraju negde u 2004., ali sam skoro siguran da sam ih tamo kupio.
beli filet inćuna i sardele ne kupujte za regularnu upotrebu, to je iz paca sa sirćetom i limunom, nema veze sa usoljenom.usoljeni imaju crveno meso.
Link to comment

za brusketu, picu, testeninu ili začinjavanje svinjetine.ono sirće ili limunov sok iz belih ume sve da pokvari, a i nema onaj ribasti šmek do kraja.ne znam, ja se sad snabdeo crvenima u Zagrebu. ko zlato da sam kupovao, ali dali mi pre toga da probam, ludilo dobri, otkošćeni, meki, smrdljivi, taman slani.i opet probaoi bele i nije to to.daću ti plastičnjaču belih ako nisu ciknuli, vukljam ih po frizu već dugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...