Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Hvala!A za uzvrat (kad sam vec ovde a i ne znam na koji bi drugi topic stavio) evo info da se na Vracaru u Milesevskoj odmah izmedju Hleb i Kifle i policijske marice otvorila neka nova radnja sa italijanskim proizvodima, danas u povratku sa pijace sam usao do overim i drze standardan izbor sireva i nesto bolji izbor mesa uz par zalutalih doamcih proizvoda poput pasteta i Biserovih sireva. Za probu sam uzeo neku dimljenu pecenicu urolanu u tucanu papriku a bilo je jos nekih zanimljivih kobasica pa vredi svratiti. Mislim da su se otvorili tek juce. Cene su naravno uvozne ali ima sta i da se probere.

Edited by pavllle
Link to comment
  • 2 weeks later...

Možda sam već hvalio, ali nema veze...Biber u zrnu iz Vera je mnogo dobar. Mpahari pimento u pakovanju od 20 gr. Bolje je kupiti u zrnu pa zdrobiti neposredno pre upotrebe, ima specifičnu aromu koja je vrlo pogodna za paradajz sosove, paprikaše i sl...

Link to comment

ja za pimento imam poseban mlin, skroz drugaciji smek od ostalih bibera, a i poreklo mu je drugacije, za razliku od vecine ostalih koji uspevaju u aziji pimento raste na karibima, Reggae-reggae-hairstyle-dreadlocks-smiley-emoticon-000228-facebook.gif mostly

Link to comment

rano je (nadam se :cry: ) za RIP topik na gastronomiji, ali posto je covek ovde pominjan, samo da obavestim pucanstvo da je ovaj zemaljski zivot napustio ljuba, legendarni mesar sa kalenca. radio je u svojoj mesari do poslednjeg dana, umro je u 75. godini. sahranjen je 22. septembra. neka mu je laka zemlja i hvala mu za najbolji juneci vrat na pijaci, kobaje, brizle i sve ostalo cime je nas bednike darivao sve ove godine.

Link to comment

ima u fensi merkatoru, stoje kod cokolada i pakovani su ko pringles, ali mi se cini da su dosta skupi, tipa 350 din za tu kutiju od sto grama.ima i neki dresinzi dzejmijevi, njima nisam odolela, probala piri piri i savrsen je, ceka na probu neki cowboy nesto nesto. skupi isto, ali je dobro sto kesica moze da se zatvori posle upotrebe, pa da traje.

Link to comment

za cenu, nemam pojma, elitisticki sam se pravila da ne vidim. a kolicina, kesice su recimo ko one za maciju hranu, namazala sam butic teleci od pokrajca naravno, oko 750 gr, i to onako pristojno, i ostalo je dve trecine kesice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...