Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ako odes, jedi i za mene u kindza plejsu na spratu :wub: (onom sto ima dva nivoa). agh, kako mi nedostaje njihov tofu u ljutom sosu :(

Link to comment
ako odes, jedi i za mene u kindza plejsu na spratu :wub: (onom sto ima dva nivoa).
i za mene. retko dobra prcvarnica.
Link to comment
  • 4 weeks later...

MIslim da će ove subote da padne 1 odlazak na narečeno mesto, hvala na preporuci za has. Nego, imam još 1 pitanje. Otišao sam u onu zdravu hranu u Kičevskoj što ste je hvalili kao jeftinije mesto od drugih sličnih radnji. Jesu malo povoljniji ali nisam stekao utisak da su razlike u ceni drastične. Elem, tamo sam video da prodaju neke indijske začine - Garam masala, Kurkuma i tako to. Datum proizvodnje je mart 2010 a expiry date je mart 2013. Da rizikujem? Jesu li dobri ti začini, nemam iskustva sa bilo čime što je komplikovanije od karija a da dolazi iz tog dela sveta..... Košta oko 230 kinti, tako nešto.

Link to comment

koj ce ti djavo? imas sve sastojke po radnjama - karanfilic, biber, djumbir, zeleni kardamom i cimet. napravi kombo koji ti odgovara, mozes ga modifikovati.

Link to comment

Zato sto sam lenj za takve akcije. Dok bih ja to miksao prosla bi me zelja ili ne bih ni probao to da radim jer bi me mrzelo. Ovako, kada mi se pripije samo zagrejem vodu i buc.

Link to comment

E pa nema, samo bi small tree radnja to mogla da drzi, a ne drze. A ti bi mogao da napravis miks koji bi ti trajao mesecima, uz pola sata posla.

Link to comment

vidis, razmisljao sam o tome. Ali kako da postignem da, kada sve smesam u tegli, uvek zahvatim barem priblizan omjer svih sastojaka? Da fino sameljem zacine i drzim ih u jednoj posudi a da caj stavljam posebno. Jel moze bilo koji crni caj bez aroma?

Link to comment
vidis, razmisljao sam o tome. Ali kako da postignem da, kada sve smesam u tegli, uvek zahvatim barem priblizan omjer svih sastojaka? Da fino sameljem zacine i drzim ih u jednoj posudi a da caj stavljam posebno. Jel moze bilo koji crni caj bez aroma?
da, bilo koji dobar crni caj bez aroma ce odgovarati, sto jednostavniji ukus, to bolje, ali, radi ravnoteze, gadjaj snazniji crni caj kao sto je Assam, ako uzmes Darjeeling, koji je blag i nezan, preovladace ti zacini.preporuka, nije skup: assam classic blendi samelji brate sve osim djumbira, i na kraju dodaj djumbir u prahu. moci ce da izdrzi jedno tri meseca bez nekog veceg gubljenja arome, ako budes drzao u tegli sa dobrim zaptivanjem. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Gde ima da se uzmu oni smrznuti Mccain proizvodi? vidjam im kamione po gradu i proizvode po restoranima tipa zapata ali nisam ih video nigde u maloprodaji a trebaju mi posto sam se pomirio sa cinjencom da je japalenose u Beogradu moguce naci samo u tom obliku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...