Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Jel kupuje neko papirne korpice za mafine/projice koje se provereno ne lepe?Imam onaj standardni kalup sa 12 rupa, i samo prvi put su napravljene projice a da se nisu zalepilie. Posle toga sam bezuspešno pokušavao još nekoliko puta.Odlučim kako je najjednostavnije da kupim te papirne korpice, ništa se neće lepiti a što je još bolje kalup ne treba prati.Prve korpice koje sam kupio bile su domaći proizvod, u raznim bojama. Em su bile male za kalup pa su projice imale svega 2 zalogaja, em se samo bele nisu lepile, ostale je bilo nemoguće odvojiti od proje. Sledeće koje sam kupio bile su od istog proizvođača, samo veće i potpuno bele. Ispostavilo se da su prevelike da bi ušle u kalup. Probao da ih naslažem u obični pleh ali sve se razlilo pošto su jako plitke. Ipak, bile su savršeno nelepljive, napravljene od onog papira za pečenje. Druge nisam nalazio u marketima koje posećujem.Odustao sam od toga pre recimo godinu dana, i nedavno slučajno čujem da ih ima u onoj Nemačkoj drogeriji. Odem tamo, pitam prodavačicu, kaže imaju samo šarene, belih nestalo. Kupim te šarene i odmah se bacim na pravljenje proje. Dimenzije su bile standardne, taman za moj kalup. Proja se toliko zalepila da sam mogao samo kašikom izvaditi sredinu iz svake.Danas odem da vidim jesu li dobili bele. Jesu, neko ogromno pakovanje od 200 komada. Kupim ih ja i isprobam kad ono ista stvar. Obični papir koji je bilo nemoguće odvojiti od proje.Aaaa, mamicu im Švapsku... Milio sam da je ono made in Germany dovoljna garancija kvaliteta. Ima sad sve da bacim u djubre, i pečene zalepljene proje, i brašno, i sir, i kalup i svih 5 vrsta korpica koje imam! I da odustanem od pravljenja proje narednih 10 godina!

Link to comment

Pa sipam ulje, nije do toga.Kao što rekoh, nailazio sam i na korpice koje su savršeno nelepljive ali neodgovarajućih dimenzija. I na one druge odgovarajućih dimenzija. Nikako da nađem prave.

Link to comment

kupi silikonske kalupe..ne lepe se,ništa ne moraš da podmazuješ,ma skoro da ne moraš ni da ih pereš :D ..jedina mana im je što mafini/projice znaju da uzmu malo nepravilan oblik ako odluče da rastu na jednu stranu ali bih rekla da je to potpuno ne bitno u 1 takvoj stvari :P e da,ako se odlučiš za ovu opciju prvu turu ćeš možda morati da baciš jer će sve imati miris po plastici,valjda dok se kalupi jednom ne zagreju,posle sve ok...bar sam ja imala takvo iskustvo..

Link to comment

Ma nije drama, samo me nervira što ih bacam po ko zna koji put, frustrirajuće je... :) Hvala na savetima, imaću te silikonske modle u vidu, predpostavljam da ih ima po većim marketima...

Link to comment
Ma nije drama, samo me nervira što ih bacam po ko zna koji put, frustrirajuće je... :) Hvala na savetima, imaću te silikonske modle u vidu, predpostavljam da ih ima po većim marketima...
kontam da bi trebalo da ih ima svugde...ja sam svoje dobila na poklon :lol: i ništa drugo više ne koristim,prezadovoljna sam...stvarno,nema zezanja sa podmazivanjem..samo ispečeš,ispadnu sami i odmah sipaš drugu turu :)
Link to comment
  • 3 months later...

Kud se dede Mlekoproduktov "Selam" iz naših radnji? Banatjanin mu je s pravom pisao hvalospeve na sve strane, no sada ga više ne viđam na nekim uobičajenim mestima, poput Vera u Ruzveltovoj, Maxija na Dedinju itd, a na Mlekoproduktovom sajtu ni slova o njemu. Dobro, ne bi bilo prvi put da se najbolji domaći proizvodi ni ne spominju na matičnim sajtovima, poput Štarkovih figaro kocaka, ali sam se prosto uželeo ovog odličnog tvrdog sira.

Link to comment

ni ja to nisam dugo video, doduse i odustao sam da ga kupujem jer je bio bolesno skup spram kvalitete. vrlo ti je solidan - mada manje tvrd - imlekov makedonski pekorino, mislim da se zove makedoniko, kosta oko 1000 din kg, ima 2 vrste bolji je ovaj sto ima braon koru. ukus mu je besprekoran, cak vuce na dobar spanski manchego.

Link to comment
ni ja to nisam dugo video, doduse i odustao sam da ga kupujem jer je bio bolesno skup spram kvalitete. vrlo ti je solidan - mada manje tvrd - imlekov makedonski pekorino, mislim da se zove makedoniko, kosta oko 1000 din kg, ima 2 vrste bolji je ovaj sto ima braon koru. ukus mu je besprekoran, cak vuce na dobar spanski manchego.
Hvala, biće isprobano što pre.
Link to comment
ni ja to nisam dugo video, doduse i odustao sam da ga kupujem jer je bio bolesno skup spram kvalitete. vrlo ti je solidan - mada manje tvrd - imlekov makedonski pekorino, mislim da se zove makedoniko, kosta oko 1000 din kg, ima 2 vrste bolji je ovaj sto ima braon koru. ukus mu je besprekoran, cak vuce na dobar spanski manchego.
+1
Link to comment
kome trebaju proizvodi iz bio shpajzova a nije svestan deracine i pljacke koja se u mnogima od njih obavlja, neka obrati paznju na prodavnicu u kicevskoj, dosta blizu baba visnjine/golsvortijeve/tj kalenic parkica. radnja je brat bratu 30-50% jeftinija od svih ostalih u krugu od par km odatle.
+1. U pitanju je Macrobiotikova radnjica. Znači, Kičevska, nedaleko od Maksija na uglu, suteren. Ok cene. Ne uvek 30-50% jeftinije od drugih bio-špajzeva, ali neki artikli su im zaista najjeftiniji u gradu. Edited by Willow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...