Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

jel ima u beogradu da se kupi sourdough bread i kako se to zove kod nas?
ima, kod sarla. nema neko posebno ime koje ga odredjuje kao sourdough - prakticno svi hlebovi tamo su bez kvasca (od kiselog testa) sem bageta koji ima kvasca u sebi.
Link to comment
cmrlj, mislim da si baš ti pre par dana pominjala Pramenka i ostale sireve Paške sirane. Stojim u redu u DIS-u, kad žena ispred mene kupuje Paški. Pogledah malo bolje, imaju sve, Paški, Pramenka, Dalmatinca...Cena je čini mi se oko 2000/kg.
fala, fala, dobro je znati :)
Link to comment
a gde je sarlo? jel to ime pekare, po kojem mogu da ga nadjem na ulici?
dobracina 59b, na dnu ulice blizu industrijske zone. preko puta kompresora, 20m ispod "holesterola". nema tablu ali ima leba u izlogu.
Link to comment
  • 2 weeks later...

kome trebaju proizvodi iz bio shpajzova a nije svestan deracine i pljacke koja se u mnogima od njih obavlja, neka obrati paznju na prodavnicu u kicevskoj, dosta blizu baba visnjine/golsvortijeve/tj kalenic parkica. radnja je brat bratu 30-50% jeftinija od svih ostalih u krugu od par km odatle. progledao sam kada sam usao kod njih...

Link to comment
  • 1 month later...

hmm, di naci rikotu? lenj sam da zalazim po sirnicama svirnicama, a u maksiju u kom pazarim (pored b92) bilo neko vreme pa sad opet zatisje, neki vojvodjanski proizvodjac je u pitanju, zaboravih ime. trenutno se sluzim urdom za to sto izkombinirah mada rikota u prvom spravljanju bejase pun pogodak...fala.

Link to comment

IDEA u Omladinskih brigada (verovatno i sve ostale)u Metrou su imali i ovuurdu je teže naći nego rikotu... ako ti treba za cheese cake, dodaj u urdu kašiku-dve pavlake, radi poso.EDITne pismenos

Edited by Arbeitmann
Link to comment
instant zadovoljstvo, falam :wub: nije za cheese, ali podelicu recept jednom prilikom. urda/e ima u merkatoru.
pazi samo u idejama, ono sto oni imaju kao sitan sir, mislim da se zove maestro... maestral, shtagod, isto u kesi, taj je slan, nije za kolache, ako su kolachi u igri.a taj maksi kod b92 ima tu domacu rikotu u talasima nekako, bude gomila, pa dugo nema. valjda krave imaju radno vreme ^_^
Link to comment

nisu bili kolachi ipak, no super zakuska - pesto sa rikotom i rukolom. pesto *salatni preliv od bosiljka - proizvodjac barillo, genovese fresco) - pola teglice- oko 90g, kikindska rikota - pola kesice (250g) - umesati ihi na kraju staviti listic rukole na baget - dodati seckani vrasac i malo kapi limuna - (po zelji natopiti kupinovim sokom ili sluziti uz susenu aroniju)provereno otvara sva cula!i hvala na tipovima, zlatni ste :wub:

Edited by palfoot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...