Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

generalno so koju koristimo je djubre, dno. znam da zvuci do jaja snobovski ali nakon dobre kosher soli, tipa maltona, prelazak na ove ukrajinsko ulcinjske varijetete je direktan pokusaj trovanja. ove neke egzoticne varijetete fleur de sal, himalaja i slicno, da ne pominjem.

Link to comment
generalno so koju koristimo je djubre, dno. znam da zvuci do jaja snobovski ali nakon dobre kosher soli, tipa maltona, prelazak na ove ukrajinsko ulcinjske varijetete je direktan pokusaj trovanja. ove neke egzoticne varijetete fleur de sal, himalaja i slicno, da ne pominjem.
de snobovski, dal si lud. so je glavni zacin, a ne nesto sto se stavlja tek tako.meni je zao sto kod nas nema krstene soli, u nedostatku koser soli trosim onu morsku iz mrtvog mora, a ovoj iz kutije od kilo ni ne prilazim.edit: da preformulisem post, da li igde u bg ima da se kupi neka so koja nije obicna na kilo, ili morska iz mrtvog mora? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

E, lepo ću da crknem..Dođe mi da se žalim fabrici lično. Jebo ih takav proizvodni program.Breeeee, već mesec dana nigde ne mogu da nađem omiljene bombone,bez kojih moj život nema smisla.Proizvodi ih Pionir Subotica, na naslovnici piše Look ( ova dva slova "o" su u vidu srcadi).Problem je što ih ima u prodaji samo u voćnim izdanjima, a ja isljučivo trošim one nevoćne,na kojima piše "karamel" u gornjem desnom uglu. Molila sam sve trgovce u mojoj varoši da ih nabave, ali vele da ih nema u magacinu. Išla i u dvesusedne varoši, i ništa. Onomad sam bila i u Bg, obišla bar 15 prodavnica i - neeeeeema!Nema čak ni u Maxi Ekskluzivu.Pomagajte, drugovi! Ako ima neki Subotičanin, da mi nabavi na licinom mestu, plaćam pouzećem.

Link to comment
edit: da preformulisem post, da li igde u bg ima da se kupi neka so koja nije obicna na kilo, ili morska iz mrtvog mora?
ima paske, dakle morske soli, u kutijama od kilo, krupne i sitne. paska so se kupuje u merkisu i rodicu.http://www.solana-pag.hr/proizvodi-sol_za_jelo-sitna.html Edited by darling
Link to comment
E, lepo ću da crknem..Dođe mi da se žalim fabrici lično. Jebo ih takav proizvodni program.
pa zali se, cemu sluze internet i telefoni, ja kad mi god nesto nije po volji, presavijem tabak i resim problem. svi su mnogo ljubazni kad se raspitujes za njihov proizvod i izlaze u susret. ja da sam oni i da ti toliko volis moje bombone, ja bih ti poslala na poklon dzak bombona i postarala se da prodavnice u tvom komsiluku budu redovno snabdevene. Edited by darling
Link to comment
pa zali se, cemu sluze internet i telefoni, ja kad mi god nesto nije po volji, presavijem tabak i resim problem. svi su mnogo ljubazni kad se raspitujes za njihov proizvod i izlaze u susret. ja da sam oni i da ti toliko volis moje bombone, ja bih ti poslala na poklon dzak bombona i postarala se da prodavnice u tvom komsiluku budu redovno snabdevene.
Kad smo kod profesionalnosti proizvođača, nikada neću zaboraviti gest čuvene zagrebačke NaMe, u ona davna vremena kad smosvi besplatno dobijali njihove kataloge. Naručim ja neku pamučnu haljinu i već prvog dana je sjebem (palo mi na nju parčehleba, namazano maslacem). Operem mrlju i zeznem stvar načisto - na mestu mrlje ostao upadljiv beli trag. Zakukamna nadležnu adresu, s pitanjem kako da spasim haljinu, a oni pronađu moje podatke od narudžbe (boja, veličina)i časte me novom.
Link to comment
U TC Usce u holu u prizemlju kod stepenica su ovi
Da dodam preporuku za Small Tree, imaju pristojan Assam Hattiali za jutarnje dolaženje k sebi, a i bar dve vrste valjanog Darjeelinga. "Kuća čaja" je imala "Budla Betu" kao čaj iz Asama, nisam bio kod njih več neko vreme.
Link to comment
  • 3 weeks later...

kod nas na bajloniju bilo je da se kupi, a mozda ima na jos ponekoj tezgi, grane padano po 1300 dinara kilo. madjari, odnosno italijani, doterali kotur od 30 kila, razdelili i prodaju. sto volim tu preduzetnicku inicijativu sto osluskuje trziste. od interesantnih stvari, kad je ladno ima i madjarskog maskarponea, pola kile 250 dinara, super je za tiramisu, nista mu ne fali, i maj fejvorit barilin pesto u velikoj tegli, restoransko pakovanje, 700 dinara.

Link to comment

cmrlj, mislim da si baš ti pre par dana pominjala Pramenka i ostale sireve Paške sirane. Stojim u redu u DIS-u, kad žena ispred mene kupuje Paški. Pogledah malo bolje, imaju sve, Paški, Pramenka, Dalmatinca...Cena je čini mi se oko 2000/kg.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...