Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

semenke grožđa su izuzetno moćan antioksidans, tvrde naučnici. da bi bile delotvorne treba ih grickati dok se jede grožđe. dakle čestito sažvakati svaku bobicu.

Link to comment
nekome realno smetaju semenkice u grožđu??
Ni ja nisam mogla da verujem. Prvo sam mislila da me zajebava. Pa pojela zrno sa posebnom pažnjom, da uočim i ja koštice. Uočila. Ali i dalje mi smešno da to nekome smeta. Ovaj moj neće da jede grožđe zbog toga. Mrzi ga da pljucka. :lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

to sa slike nije nas kelj nego ono sto nemci zovu gruenkohl od cega se pravi dojajno zimsko jeloukratko nema, sem ako ne naletis na nekoj opskurnoj vojvodjanskoj pijaci.... ponekad prodaju na kalenicu listove ovoga u vezicama ali stvarno retko..... bolje neka ti neko donese konzervu toga iz nemacke

Edited by gazza1
Link to comment
240px-Boerenkool.jpgkelj?jel se uzgaja ovo kod nas, i imal ga gde za kupiti?
bilo, kupila sam ga nekoliko puta na kaleniću ove godine. oduševim se kad god ga vidim a nisam već koji mesec. prodaje se pod nazivom 'raštan' iako se pod istim imenom prodaje i ono glatko lišće od neke valjda repe. seljaci uopšte to ne razlikuju pa ga traži kao kovrdžavi raštan. srećno!edit: zbrka što se kod nas keljem naziva savojski kupus Edited by Lucia
Link to comment

oprezno sa tim "rastanom" - nije skroz isto sto i ovo nemacko. fora je u tome sto nemci gruenkohl beru posle prvog mraza koji opusti listove koji tako poprime drugaciju strukturu.... devil is in the details:).... ali naravno u nedostatku pravog moze, to je ono sto sam pomenuo da ima ponekad u vezicama

Link to comment

ovaj kovrdžavi raštan što sam kupovala bio je baš kao 'kale' sa te slike, odavno sam ga želela. a ono glatko lišće što ga seljaci isto zovu "raštan" možda zaista jeste neka druga vrsta, evo čitam na wiki - ovaj kovrdžavi zaista jeste 'curly kale'. kažu raste lepo i u zimu pa se možemo nadati na pijacama, a to za smrzavanje nije obavezno nego kažu da time postaje sladji - ali je i dalje 'pravi'.

Link to comment

Gde ima tuzlanska so da se kupi? Nešto je ne viđam, treba mi za kupus, ovog vikenda stavljam. Nemoj da se zeznete da solite sa ruskom, ulcinjskom, maxijevom, itd. Prošle jeseni sam prvi put menjao, kao i nekoliko mojih drugara - i nije valjao

Link to comment
Gde ima tuzlanska so da se kupi? Nešto je ne viđam, treba mi za kupus, ovog vikenda stavljam. Nemoj da se zeznete da solite sa ruskom, ulcinjskom, maxijevom, itd. Prošle jeseni sam prvi put menjao, kao i nekoliko mojih drugara - i nije valjao
Koliko vidim na kutiji u špajzu, so koja se pakuje za "Merkatorovu" robnu marku je tuzlanska. Dakle, overi "Rodu" pored CZ-a u Bačvanskoj.
Link to comment
Gde ima tuzlanska so da se kupi? Nešto je ne viđam, treba mi za kupus, ovog vikenda stavljam. Nemoj da se zeznete da solite sa ruskom, ulcinjskom, maxijevom, itd. Prošle jeseni sam prvi put menjao, kao i nekoliko mojih drugara - i nije valjao
+1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...