Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ima obično u Tempu, mada prošli put nisam našao, imali su samo pinđur, a mesto na rafu za ajvar bilo prazno...Btw, sad sam se setio da sam prošle godine uzeo ceo karton Nectar ajvara (uzeo prvo 1 teglu, pa mi se svidelo, pa posle par dana pokupio karton), ali u diskontu kraj fabrike. Bilo pojeftino i mnogo dobro, no ne sećam se da sam ga viđao po rafovima u Beogradu.http://www.nectar.rs/index2.php (proizvodi -> ostali proizvodi -> ajvar, glupi Flash sajt...)edit:link

Edited by Oxymoron
Link to comment
Nije redak proizvod, ali gde da pazarim ajvar? Prva pomisao mi je Zlatiborac, ali nisam nikad kupio kod njih, uvek je bio straobalno skup.
koliko se sećam, nije mnogo skuplji od bakine tajne, a meni je bio bolji. plus su veće tegle.
Link to comment

Mislim da nemam nijedan Hleb i Kifle u okolini, a i zazirem pomalo od toga lanca. Mada ruku na srce i Zlatiborac i te kao 'domacinske' su jednako foliranje, sve je to samo marketing. Ali je svejedno bolje od regularne fabricke proizvodnje, makar svejedno bilo masovno.

Edited by Venom
Link to comment
Mislim da nemam nijedan Hleb i Kifle u okolini, a i zazirem pomalo od toga lanca. Mada ruku na srce i Zlatiborac i te kao 'domacinske' su jednako foliranje, sve je to samo marketing. Ali je svejedno bolje od regularne fabricke proizvodnje, makar svejedno bilo masovno.
Bakinu tajnu imas u svakom Maxiju, ne secam se da ga nije bilo, volj' ti blagi ili ljuti. U nekim vecim Maxijima tipa "Alonsa", imas i neki makedonski ajvar koji je opasno dobar, velika tegla od kilo mislim da je bila oko 400 din. Ne znam mu ime, znam mu poziciju na rafu. Kad ga vidis u tegli, izgleda kao neko "Deltino/Premia" sranje, narandzasto i sitno mleveno, mislis ni na sta to nece da lici, kad ono, iznenadjenjce. Inace, ljudi koji prave "Bakinu tajnu" su bas zaludjenici za hranu i jako polazu na kvalitet. Nesto sam radila sa njima pre 2-3 godine i bila prijatno iznanadjena, tako da vrlo rado kupujem "Baku".
Link to comment

glas za hleb i kifle ajvar, od nekoga ko nikada ne jede kupovne ajvare. cena je 250 din za teglicu, za dva komada cesto bude na akciji pa izadju valjda 400. ovaj bakina tajna po teksturi i boji deluje pristojno, ali ga nisam probala. vidjala sam ga svuda, u idei sigurno.

Link to comment

svi proizvodi iz asortimana bakina tajna koje sam do sada kupila su super. nisam kupovala ajvar, al smela bih na ćoravo da se opkladim da je dobar, as kupovni ajvar goes. mada, ta domaća proizvodnja ume da bude opaka zamka. zaebah se par puta pa probah domaći ajvar koji su koristili mesto biblije da se zakunu kako je zakon, a zapravo ćorak. oh, well. nisam probala leb i kifle, moraću.

Link to comment
Gde ima da se pazare slani inćuni i srdele? Doneo sam u maju iz Hr dva kg sardela i 1kg inćuna i žestoko smo se navukli svi u kući, a sad više nemaaa...
e, ja u squadri na kalenicu videla pre npr 2 nedelje. bila gajbica usoljenih zivih srdela (?) [ne razumem se, ali od tada mislim na njih. :)] evo ti squadrin broj, pa zovi: 24 34 256 ili mob: 065 54 77 347a za incune ne znam nista korisno, sem onih za 600 dindzi nanotegla u maxiju
Link to comment

Spremam?Inćuni su obično čišćeni, usoljeni, pa onda poslagani u mulje.Sardele su obično cele usoljene, i takve stižu, nabijene u so u kantici, pa ih treba očistiti.To čišćenje je praktično sve od spremanja (ok, malo ih poprskam muljem pre klope).Slani inćuni ili srdele, malo dobrog mulja, plus nekog dobrog 'leba - to je to.Piće po izboru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...