Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ima rukole i na kalenicu sigurno, sacekaj da se javi neko ko tamo pazari, pa da ti objasni u kom delu pijace. ja koliko se secam po tim hipermarketima je rukola dosta skuplja nego na pijaci. na zemunskoj 100 gr - 100 din...

Link to comment

trenutno je na kalenicu 2 vezice 50 dinara ali kod seljaka, ne kod zacinske & rukola mafije predvodjene zlom debelom gocom u onom srednjem delu pijace kod prolaza maksima gorkog - njegoseva. trazi u onom delu blize parkingu.

Link to comment

kako nemamo spec topic o pijacama, daj da pitam ovde. jel ima nešto na pijacama u ovo doba, kad kapitalističko ropstvo napušta svoje zagušljive kancelarije?oću didem na kalenić, dosta mi maksijevog đubreta, pa samo da se ne ispalim.

Link to comment
  • 3 weeks later...

da l je neko slucajno spazio negde filete tune u konzervi koje proizvodi sardina doo postira brac? konzerva je u roze kartonskom pakovanju. kupovala sam u rodicima, al evo dva meseca kako nema. ako neko spazi, pliz, javite. nijedna tuna posle ove nije dovoljno dobra.jedna pticica mi je rekla da isti proizvodjac pakuje filete tune i za konzumovu robnu marku k+. bila u idei, sardina k+ postira brac ima, tune nema. i to ako spazite negde kojim slucajem, javite, pliz.

Edited by darling
Link to comment
jel imaju negde da se kupe engleski mafini?
ako mislis na one k'o u americi (nikad, vidis, nisam jela english muffin u engleskoj? :)), onako dosta pljosnate ali rupicaste iznutra - pretabah ceo grad, nema, trudnicila sam pre jedno 2 nedelje i nema.sad se setih - pojavio se neki dorucak u Meku, videla sam na bilbordima. Mozda je to McMuffin, ja sam to volela da capim na putu za ofis, jaje u english muffinu + djus. To je kao bilo jedino koliko-toliko zdravo u odnosu na sve ostalo, jel...:blink: Edited by fluffer
Link to comment

e, mnogo su podivljali na kalenicu sa ciframa. vec 2x u poslednjih par dana svracam na palilulsku pijacu i zaticem zanimljive stvari i nize cene. recimo ovaj vikend su 2 babe prodavale svez pasulj (mlad), koji su na licu mesta cistile - manji za corbice, krupniji za letnji prebranac i slicne grcke varijante, 300din kg - dok dezurni lihvar na kalencu uredno pegla sa 400-450, kako koga dovati. volovsko srce na kalenicu je 80din ili vise a na palilulskoj lik prodaje fantastican paradajz iste sorte, zreo a cvrst (sto bas i nije cesto kod ove sorte) po 60 din dok je obican 20-30 din. paprike koje na kalenicu kostaju 80-100 din ovde kostaju 50-60. ima i stvari koje se retko srecu ovih dana na kalenicu, zelenih i zutih cukinija koliko hoces po 50 din, albino patlidzana po 100 (super su, nisu gorki ni teski za stomak) itd itd. i ima 1 jako dobra mesara koja prodaje (sic!) fantastican vindijin kozji sir (kapridur ako sam zapamtio ime) plus ima super telece bifteke po 1200 din. u jednoj mlecnoj radnji ima grbaljski sir po 1200 din. jedino sto je bezveze na ovoj pijaci je sir kod seljaka (beli) i los hleb.... ali za drugo, mislim da cu morati malo da pocnem da varam kalenic ne bi li me vise voleo....

Edited by gazza1
Link to comment

a da iskoristis ti te visoke cene i razmazenu kalenicku klijentelu plus ownership nad trazenim resursima, da se snabdevas paprikama sa palilulske pijace i otvoris svoju tezgu na kalenicu gde prodajes preskupe pecene paprike. cenim da toga tamo jos nema, a potraznja bi bila ludilo.

Edited by cmrlj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...