Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ama znam sta je maticnjak, gaji to keva, kao i jos gomilu zacinskog bilja. Ovo sa gazzine slike mi vec nije poznato. A nije mi poznato ni tu sparogu(sparglu?) da gaji, i to bi mogla da bude dobra ideja.

Link to comment
moji roditelji kazu da se sparoge uopste ne mogu naci u novom sadu, lepo je da ih ima bar negde.
Andrija Vozar, tezga u redu do ribarnica na Limanskoj pijaci, uvek prepuna svakakvog bilja, tikvica, rotkvica, salata.. ima i špargle, ali moraš da naručiš, pa će doneti sledeći put. sami gaje. odlične
Link to comment

Nije baš da je retko, nego... treba mi hint za gotivan običan ražani hleb, polumasovka (dakle, ne ono - u jednoj maloj pekarici nadomak Obrenovca, nego da ima redovno da se nađe u nekom od lanaca, uslovno rečeno).

Link to comment

hleb i kifle, razani svapski 100% razano brasno. ja ga trosim kad me mrzi sama da mesim, skroz korektan. seku i na cetvrtine i polovine. sutradan jos bolji. ima i mesavina sa psenicnim, taj je madjarski. jednom uzela, ne svidja mi se za drugi put. ima i mesavina tost hleba sa semenkama, za kategoriju tosta odlican.

Link to comment

Biljojedi, de ima ovo da se pazari kod nas? Srpski je valjda Rukola?Najbliža pijaca mi je Kalenić. Fala.http://www.centar-zdravlja.net/nutritivne-vrijednosti/79/rikula-100-g/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...